1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak, badanie usg
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 61033

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-16, 15:44   Temat: chłoniak, badanie usg
Marina,

zycze Wam, aby to nie byl chloniak.

Rzeczywiscie, moze byc to byc choroba odzwierzeca, nie znam sie na tych niestety.

Jakos nie mam zaufania do szpitali powiatowych, niestety mowie to z obserwacji wlasnych.

Koniecznie daj znac, jak bedzie wynik hist.pat.
  Temat: chłoniak, badanie usg
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 61033

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-08, 20:43   Temat: chłoniak, badanie usg
Marino,

tak, moze tak byc, ze wezly chlonne sa powiekszone z innego powodu. W chorobach nowotworowych czesto sa powiekszone okoliczne wezly chlonne na przyklad i wtedy mowi sie, ze moga byc one powiekszone przerzutowo, aczkolwiek moze byc inny powod.

Przyjmuje sie, ze wezly chlonne, ktore moga byc podejrzanie onkologicznie, maja ponad 10mm. Pisze ''moga'', bo nie musza. Moga byc one na przyklad powiekszone pozapalnie, na przyklad wezly chlonne podzuchwowe (np. od zeba czy innych chorob przebytych w dziecinstwie). Dlatego robiac USG wezlow chlonnych, lekarz radiolog powinien umiec ocenic charakter tych wezlow, czasami jednak sa one niejednoznaczne.

Jezeli chodzi o chloniaki: bardzo czesto wezly chlonne, ktore sa widoczne na USG, lacza sie ze soba i wtedy mowi sie, ze sa one polaczone w pakiety - tak na przyklad bylo u mnie. Lekarz wykonujacy USG dostrzeze takie wezly.

Moga wystapic objawy dosc specyficzne dla chloniakow: chudniecie, zlewne poty nocne, czasami swiad ciala, ogolne zmeczenie, niemniej nie zawsze- u mnie na przyklad nie bylo zadnych objawow, czulem sie swietnie przed choroba i w trakcie choroby.

W USG jader nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach ogniskowych - to dobrze. Jezeli chodzi o torbiele - tutaj lekarz radiolog z doswiadczeniem tez potrafi to ocenic.

Natomiast jak juz pisalem wczesniej, bardzo wazne sa badania szczegolowe: tomografia komputerowa jest badaniem obrazowym bardziej dokladnym niz np. USG.

Diagnoza onkologiczna nie moze byc postawiona tylko po badaniu USG - to jest absolutnie niemozliwe. Lekarz moze miec przypuszczenia, ale to nie diagnoza.

Poza tym, nie nakrecaj sie tak tymi informacjami znalezionymi w necie - mnie zaczyna wszystko bolec, jak to czytam ;-)

Pamietaj, ze to nie musi byc chloniak.

W szpitalu zaopiekuja sie Twoim tata starannie.
  Temat: chłoniak, badanie usg
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 127
Wyświetleń: 61033

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-08, 18:49   Temat: chłoniak, badanie usg
Czesc Marino,

na razie to sa tylko przypuszczenia. Dokladna diagnoza jest tylko po przebadaniu calego wezla chlonnego - wtedy bedziecie miec wynik hist-pat.

Rzeczywiscie, obraz USG moze swiadczyc o tym, ze to chloniak. Musza byc wykonane dodatkowe badania i bardzo dobrze, ze tak szybko Twoj tata idzie do szpitala.
Musi byc wykonana tomografia komputerowa.

Chloniakow jest wiele i zalezy jaki to chloniak, takie leczenie bedzie zastosowane. Ogolnie rzecz biorac: chloniaki sa chemiowrazliwe i leczy sie je chemioterapia rowniez.

Ogolnie w chloniakach rokowanie jest dobre, pamietaj tylko, ze kazdy nowotwor leczy onkolog a nie inny specjalista - mowie o tym, bo z moich obserwacji niestety wynika czesto, ze chorzy na raka nie sa leczeni przez onkologow a np. laryngologow czy pulmunologow. Dlatego najwazniejsze jest udanie sie do Centrum Onkologii - nie wiem, skad jestes?

Poza tym, jest duzo historii na forum, jak masz czas - poczytaj historie innych pacjentow, miedzy innymi moja: ja bylem chory na chloniaka DLBCL 12 lat temu i jestem wyleczony.
Wy jestescie na poczatku drogi - zycze Wam duzo sily!

Najwazniejszy jest wynik hist.pat - lekarze musza wiedziec, co leczyc.

Witam Cie tutaj i jesli masz pytania - pisz, postaramy Ci sie odpowiedziec.

Rowniez wazne bedzie wklejenie wszystkich wynikow badan, jakimi bedziesz dysponowac (TK, USG, RTG...), to bardzo wazne.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group