1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: non-hodgkin's lymphoma możliwości leczenia w Polsce
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 19126

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-01, 10:06   Temat: non-hodgkin's lymphoma możliwości leczenia w Polsce
julia-kaczor,

jest sporo podtypow non-Hodgkin lymphoma (nieagresywne, agresywne i bardzo agresywne - poczytaj w linku, ktory podeslalem). Jest to ogolna nazwa dla pewnej grupy chloniakow, dlatego nie ma sensu uzywac tej nazwy. Powinno sie uzywac dokladnej nazwy chloniaka, np. chloniak limfocytarny czy np. DLBCL. Tutaj sa rozne rodzaje leczenia, rokowania itp.

Hodgkin lymphoma to tzw. ziarnica zlosliwa.

Ja sie leczylem z powodu DLBCL (rozlany chłoniak olbrzymiokomórkowy typu B) 12 lat temu i obecnie w fazie remisji, czyli bez objawow nawrotow choroby.
Leczylem sie Centrum Onkologii w Lublinie.

Jest sporo watkow osob chorych wlasnie na ten typ chloniaka, poczytaj. Ja generalnie nie mialem zadnych objawow typu goraczka itd.
  Temat: non-hodgkin's lymphoma możliwości leczenia w Polsce
tam-tam-taram

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 19126

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-31, 14:08   Temat: non-hodgkin's lymphoma możliwości leczenia w Polsce
Czesc Julia

na podstawie czego postawiono diagnoze?

Nie do konca chce mi sie wierzyc: ja rowniez bylem chory na non-Hodgkin lymphoma, a konkretniej DLBCL, i tez po chemioterapii CHOP, 7 kursow.
Chloniaki z komorek B bardzo dobrze reaguja na ten typ chemii.

Moze warto przebadac tate jeszcze raz w jakims dobrym osrodku w Polsce? Moze diagnoza niedokladna? Zawsze warto skonsultowac, tutaj chodzi o zycie.

[ Dodano: 2013-01-31, 14:24 ]
Julia,

wglebilem sie w wyniki badan Twojego taty. Niestety, pare rzeczy jest istotnych:

u Twojego taty stwierdzono chlonika limfocytarnego, a te naleza do chloniakow nieagresywnych (to zupelnie innych typ chloniaka, ktory ja mialem).

Pare info o tym typie chloniaka:

http://www.czytelniamedyc...-doroslych.html

Niestety, chloniaki malo agresywne nie sa wyleczalne, ALE mozna bardzo dlugo z nimi zyc (remisja, chemioterapia, remisja itd.), stosuje sie strategie ''wtach and wait'', poczytaj w tym linku.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group