1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kłopotliwe markery
tara

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17080

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-23, 08:29   Temat: Kłopotliwe markery
Magda- wysoki poziom CAE i CA19-9 może być także związany z wysiękiem (szczególnie w przypadku gruczolakoraków) Nie mogę teraz tak na szybko znaleźć źródła, ale wrzucam fragment podsumowujący badania:
Cytat:
This report deals with the comparison between Gastro Intestinal Cancer Antigen (CA 19.9 or GICA) and Carcinoembryonic Antigen (CEA) levels in pleural effusions of different etiology (neoplastic and non-neoplastic). In the Authors experience the CA 19.9 sensibility is 33% for all the studied neoplastic diseases (pleural or pulmonary), but this ratio increases to 71% when adenocarcinomas are considered. While the CA 19.9 sensibility resulted the same than CEA, the specificity was higher. These data suggest that the determination of CA 19.9 in pleural effusions may be useful in detecting malignant tumors and especially adenocarcinomas.
  Temat: Kłopotliwe markery
tara

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 17080

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-04-20, 09:00   Temat: Kłopotliwe markery
U mojego Taty (rak płuca lewego z wysiękiem, adenocarcinoma G1) poziom markerów CEA i Ca19-9 także był bardzo wysoki, i także prowadzona intensywna diagnostyka mająca na celu znalezienia ogniska pierwotnego poza płucem, jednak nie znaleziono niczego. W takiej sytuacji przyjęto, ze mamy do czynienią z rakiem płuca i ja co do tej diagnozy nie mam żadnych wątpliwości, moim zdaniem markery w przypadku raka płuca nie są precyzyjnym narzędziem diagnostycznym, a w przypadku mojego Taty ich wzrost oznaczał niestety rozsiew nowotworowy (trzymam oczywiście kciuki by w Waszym przypadku było inaczej)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group