1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ZZ-> onkolog czy hematolog
trebor

Odpowiedzi: 214
Wyświetleń: 94354

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-25, 06:57   Temat: ZZ-> onkolog czy hematolog
Z tego co mi było wiadomo komórki nerwowe nie maja zdolności do tworzenia się, podziałów, namnażania. A może w szkole coś źle zrozumiałem :) A może inną kwestią jest przejmowanie funkcji przewodnictwa przez inną komórkę i dzięki temu sygnał dociera do adresata, a może Twój nerw był tylko uciśnięty, nie był odżywiony i po zabiegu podjął funkcję.
Ostatnio podobno jakieś badania prowadzili, że jednak się neurony dzielą.
Z resztą chodzi tutaj o neuropatie po chemii i jak ona postępuje.
  Temat: ZZ-> onkolog czy hematolog
trebor

Odpowiedzi: 214
Wyświetleń: 94354

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-24, 07:41   Temat: ZZ-> onkolog czy hematolog
Caroline,
nie jestem w stanie Ci na Twoje pytanie odpowiedzieć, ale interesuje mnie temat tej neuropatii. Z Twoich wypowiedzi wynika tak jakby ona postępowała, a mnie się wydaje, że uszkodzenia przewodnictwa są w trakcie podawania chemii, pod wpływem jej działania, czyli ona następuje nagle, a nie po np. pół roku po zakończeniu leczenia. Chyba, że się mylę. Poza tym z tego co wyczytałem nie da się tego wyleczyć, nerwy się nie regenerują, jedyną metodą jest ograniczanie stężenia podawanej chemii, ale Ciebie to nie dotyczy bo już jej nie bierzesz. Pomaga w jakimś stopniu rehabilitacja ruchowa i tyle.
Mam zatem pytanie: czy ta choroba (objawy) wystąpiła u Ciebie podczas leczenia, czy dopiero teraz i czy ona jest postępująca?
z góry dzięki
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group