1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Genetyka
urania

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6241

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-08-12, 16:58   Temat: Genetyka
Petra, w WCO Gdańsk poradni genetycznej już nie ma.
Wg informacji jakie mam od innych pań z porady genetyka można skorzystać oraz wykonać badania genetyczne w Poradni Genetycznej w Invicta Gdańsk.
Placówka jw. ma kontrakt z NFZ – w tej opcji wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.
Więcej informacji znajdziesz na stronie - http://www.invicta.pl/1304/invicta_gdansk.html
  Temat: Genetyka
urania

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6241

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-08-11, 17:23   Temat: Genetyka
petra napisał/a:

czy powinnam sie zapisac do jakiejs poradni genetycznej? Napisalam do WCO w Gdansku do Onkologicznej Poradni Genetycznej z pytaniem czy zrobią mi testy - nawet odpłatnie, opisałam też przypadki w mojej rodzinie. W odpowiedzi dostałam krotka odpowiedz, ze testow nie robia.. I tyle.. Nie wiem czy jest sens sie do nich jakos "zapisywac"? Co oprocz testow takie poradnie robia? Czy ktos z Forumowiczow z takiej poradni korzysta?


Do poradni zostałam skierowana przez onkologa. Pierwsza wizyta to: wywiad (o mnie, o rodzinie) , wystawienie informacji dla lekarza kierującego/POZ (USG – TV 1raz/6 m-cy) ,pobranie materiału (krwi) do badań pod kątem BRCA1 (metoda HRM, sekwencjonowanie)
Druga wizyta to omówienie wyniku badania. Wynik jest negatywny – nie znaleziono mutacji genu BRCA1.
Co to dla mnie znaczy ?
1.genetyk co miał zrobić zrobił i dla niego temat jest zakończony.
2.onkolog kierujący do genetyka respektuje wynik i dla niego ten wątek również jest zakończony tj. nie ma podstaw do usuwania jajników.
3.onkolog (inny niż w 2) kieruje na zabieg usunięcia jajników
4.Ginekolog kieruje na zabieg usunięcia jajników

A ja ?. Ja mam dylemat. Test nie daje 100% pewności (czułość ≠0), rak piersi , jajnika mogą być wywołane przez mutacje genu BRCA 1 zlokalizowane w innych eksonach niż badane, również mogą być wywołane przez mutacje innych genów.

[ Dodano: 2014-08-11, 17:29 ]
Korekta: powinno być: czułość ≠ 100%
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group