1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
vioom

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10156

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-06, 18:43   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988 napisał/a:
Czy jest mozliwosc zmuszenia lekarza do tego by podlaczyl mamie kroplowke z elektrolitami?

Warto zadać sobie najważniejsze pytanie - kto leczy chorą? Jej rodzina czy lekarz? Oczywistą sprawą jest, że żaden lekarz wszechwiedzący nie jest. Natomiast nie można narzucać lekarzowi, który odpowiada za przebieg leczenia własnej koncepcji tego leczenia i zmuszać go do działań takich, jak sobie rodzina życzy. Sugeruję porozmawiać z innym lekarzem - to będzie w tej chwili najlepsze wyjście.
ewelina1988 napisał/a:
Od 3 dni nic nie pije, lekarze nie reaguja. Tesciowa je ale nie pije.

Dlaczego nie pije? Bo nie chce?
ewelina1988 napisał/a:
Tlen tez podlanczaja jak im sie chce, a potem podlanczaja pulsometr i krzycza ze tlenu nie przyjmuje.

Ograniczenie wysycenia krwi tlenem nie musi wynikać z braku owego w powietrzu, którym oddycha chora a może wynikać z zaawansowania procesu nowotworowego - mała powierzchnia czynna płuc uniemożliwia uzyskanie normalnego poziomu wysycenia krwi tlenem.

Pozdrawiam
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
vioom

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10156

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-06, 00:31   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Musisz być gotowa na najgorsze. Przykro mi, że przekazuję takie wiadomości ale mam nadzieję, że pomoże Ci to zrozumieć powagę sytuacji.

Pozdrawiam
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
vioom

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10156

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-05, 15:18   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Witaj,

Takie leczenie byłoby niezgodne z obowiązującymi w medycynie zasadami. Zawsze rozpoczęcie leczenia poprzedza postawienie rozpoznania - w onkologii rozpoznanie determinuje wynik histopatologiczny (pomijam przypadki w których JEDNOZNACZNE rozpoznanie można postawić na podstawie np. wyników badań obrazowych i wyników badań laboratoryjnych - są to bardzo rzadkie przypadki i dotyczą bardzo rzadkich nowotworów).
Drugą sprawą jest bardzo zaawansowana choroba nowotworowa i bardzo zaawansowane choroby współistniejące. Niestety, nie ma na świecie cudów. Taki a nie inny tryb życia, wiek oraz przede wszystkim nowotwór nie wiążą się z wielkimi szansami na powodzenie leczenia i trzeba sobie zdać z tego sprawę. Uważam, że w tej chwili, mimo wszystko, leczenie objawowe (np. wspomniane podawanie tlenu oraz leczenie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe itd.) jest najbardziej uzasadnione. Wątpliwe jest, czy chora w takim stanie może być zakwalifikowana do leczenia onkologiczne, które oprócz tego, że (z lepszym lub gorszym skutkiem) leczy to niestety jest dodatkowo obciążające. Zasada przewagi korzyści nad możliwymi skutkami ubocznymi. Chora w 3 stopniu sprawności wg ECOG na pewno do takiego leczenia się nie zakwalifikuje.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group