1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
wigierka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13927

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-22, 17:14   Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
Dopiero przeczytałam.
Bardzo współczuję Tobie i Mamie.
  Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
wigierka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13927

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-11, 13:35   Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
Myślałam, żeby założyć własny wątek i opisać historię choroby męża, ale dokładnie za tydzień robimy kolejny rezonans i na razie nie mam na to siły. Mąż jest leczony w Centrum Onkologii w Warszawie. Rezonanse wykonujemy w Centrum Allenort, gdzie mąż miał GK i tam mamy jeszcze konsultacje u neurochirurga.
Wiem jak trudno patrzeć, gdy ktoś nam bliski słabo się czuje, szczególnie, że boimy się zaraz, że choroba postępuje. Samo napromienienie głowy na pewno bardzo osłabia.
Faktycznie pamiętam, że mąż chwilami był trochę niekontaktowy, zamyślony. Ale złe samopoczucie może nasilać również zmiana pogody. Mąż nigdy na nią nie reagował, teraz gdy pogoda zmienia się co chwilę, dość często źle się czuje. I tak zdarzało się właściwie już po operacji.
Poza tym samo zmaganie się myśleniem o chorobie nie jest tutaj też bez znaczenia. Dlatego tak bardzo ważne, żeby dawać swoim bliskim dużo miłości, zrozumienia i oparcia.
Postaraj się nie myśleć, że na pewno będzie źle. To tylko odbiera siły.

Pozdrawiam i przytulam :)
  Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
wigierka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13927

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-09, 21:03   Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
Pierwszy rezonans robiliśmy miesiąc po zabiegu, wówczas obraz wszystkich zmian był stabilny. Bezpośrednio po napromienieniu mąż dostał duże dawki sterydów, ale później nie pamiętam ile dostawał w domu. Wiem, że deksomethason został odstawiony po tym rezonansie.
Niestety po następnych dwóch miesiącach w rezonansie zwiększył się obrzęk dwóch zmian, a co do jednej były wątpliwości czy nie doszło do progresji. Znowu trzeba było podawać sterydy przez sześć tygodni.
Do września wykonywaliśmy rezonans co dwa miesiące, teraz przy powolnej regresji wszystkich zmian już co trzy.
Bardzo ważne, że u Twojego taty rezonans nie ujawnił nowych zmian. Może to tylko duże obrzęki? A kiedy będziecie robić następne badanie?
  Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
wigierka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13927

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-08, 15:24   Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
Em, przepraszam Cię, będę mogła odpowiedzieć dopiero jutro, bo wyjeżdżam.

Pozdrawiam wigierka
  Temat: Czerniak meta do mozgu stereotaksja
wigierka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13927

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-06, 12:54   Temat: Czerniak meta do mózgu stereotaksja
Witaj Em

Mój mąż od października 2011 choruje na czerniaka przerzutowego do OUN i płuc o nieznanym punkcie wyjścia. Jeżeli chodzi o radioterapię, to w grudniu 2011 miał przeprowadzone napromienienie całego mózgu,a w lutym 2012 wykonany zabieg radiochirurgii Gamma Knife czterech zmian.
Ponieważ są to jednak inne zabiegi niż miał wykonywane Twój tata, więc nie wiem czy moja wypowiedź może Ci pomóc.Poza tym, o ile wiem, to każdy przechodzi to inaczej. Wczesne skutki, jakie wystąpiły,to osłabienie,ale nie tak silne, obniżony apetyt, problemy ze spaniem oraz zwiększona nerwowość.Zresztą te dwa ostanie objawy najbardziej dokuczały mężowi w czasie zażywania dexomethasonu, który jest konieczny po takim leczeniu, aby zminimalizować uszkodzenie zdrowych komórek nerwowych.
Jeżeli chodzi o dalsze skutki, to mąż ma nieduże problemy z pamięcią, szczególnie dotyczące poprzedniego i danego dnia.Sporadycznie zdarza się i to raczej było w zeszłym roku, że nie pamięta jakiejś rozmowy. Ale zeszły rok był bardzo ciężki dla niego, bo do końca października jeździliśmy na chemię do Warszawy,a mamy dość daleko.
Czy Twój tata jest pod opieką lekarza z ośrodka,gdzie wykonano zabieg i czy tam wykonywany jest rezonans? Przy obrzękach guzów może być trudno do końca ocenić ich wielkość.Czy lekarz opisał w wyniku progresję zmian?
Starajcie się teraz dawać tacie jak najwięcej ciepła i uwagi.To osłabienie być może jest tylko skutkiem zabiegu.
Ciepło przytulam i pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group