1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-11-03, 08:38   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
Przyjmij moje kondolencje ::rose::
Ogromnie Wam współczuje :heart:
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-09-29, 12:22   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
I wiadomo juz coś?
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-09-27, 13:46   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
U nas Tata też miał powiększony brzuch. Nie wiem czy było to wodobrzusze, bo usg nie było robione ale lekarz rodzinny mówił , ze to przerzuty do wątroby dają takie objawy. Tylko Tacie towarzyszył taki tępy ból promieniujacy do nerek.

Co do wodobrzusza. Moja babcia walczy z rakiem piersi juz kilkanaście lat i w ubiegłym roku była w bardzo ciężkim stanie. Brzuch rósł jej w momencie od nadmiaru płynu. Były codzienne dojazdy do szpitala i ściąganie go. Ale jakimś sposobem unormowało się to:) I problem znikł.
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-09-27, 09:48   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
W takim razie czekamy na informacje co i jak po USG :???:
Cieszę sie ogromnie, ze wypad się udał ::dance::

A co do wycinania guzów przerzutowych nam mówili to samo. Nie potrafiliśmy tego zrozumiec i pogodzic się z tym. Jak to można nie ratować chorego??? Ale z biegiem czasu zgłębiając literaturę dotyczącą choroby nowotworowej i widząc stan taty-całkowicie to rozumiem. To by były takie syzyfowe prace. Wycieli by jeden, urosły by następne. I tak w kółko. Niestety zaawansowanie choroby nie pozwala. A szkoda by chory męczył się jeszcze rekonwalescencją po operacji.

Pozdrawiam i mocno trzymam za Was kciuki :in_love:
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-09-15, 14:08   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
Mam nadzieje , ze uda się Wam wyjechać na te Mazury.
Będe trzymała za to kciuki bardzo mocno:)
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-07-04, 08:21   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
U mnie tata też brał dexamethazon-duzą dawkę bo na dobę szła cała fiolka czyli 20 tabletek. Tata po nim w przeiągu godzin y widocznie się poprawiał.

Tez miał zaparcia ale nie wydaje mi się , zeby akurat od tego leku. Nie mogliśmy sobie z nimi poradzić przez kilka dni. Ale lewatywa rozwiązała ten problem całkowicie.
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-05-10, 12:21   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
Okazało się , że tata ma jeszcze przerzut na prawe płuco-47mm;/ Tak ma nadciśnienie. Czasami 220/180. Przez rok nie mogli mu go zbić i tylko zmieniali leki w przychodni rejonowej. Bez żadnych badań. Teraz w szpitalu mu dopiero zmalało. My jesteśmy z Kielc i leczymy się na razie w szpitalu wojewódzkim na neurologi. Radioterapia ma być Świętokrzyskim Centrum Onkologi.
naughty_girl87-jęśli mozesz to napisz mi na PW o waszych zmaganiach i przebiegu choroby.
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-05-10, 08:04   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
Mój tata prawdopodobnie nie dostaje go. Do tej pory dają mu głównie sterydy na zmniejszenie obrzęku mózgu. Ale dzisiaj wypisują go z neurologii do domu , także sprawdzę w wypisie. U mojego taty najpierw na TK wyszły guzy mózgu a dopiero podczas RM w nadnerczach i wątrobie.
  Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
wronka

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 36091

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-05-09, 13:27   Temat: Rak kory nadnercza z przerzutami
Witam.
Mój tata również boryka się z tym nowotworem nadnercza. Z tym , że ma liczne przerzuty do mózgu i wątroby. Leczenie które mu zaproponowali to radioterapia paliatywna, która najwcześniej będzie zaczęta za miesiąc :evil: Podobnie jesteśmy z woj. świętokrzyskiego. Dlatego chciałam zapytać czemu nie leczycie się w ŚCO? Czy w W-wie łatwiej , szybciej? Na nas ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba kilka dni temu;/
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group