1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
wronka

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-26, 14:49   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
olka55 napisał/a:
Boję się zostawić ją samą w domu, że kiedy wrócę ....


Oj wiem co czujesz. My przy tacie mamy dyżury. Cały wolny czas spędzam w domu rodzinnym a w swoim tylko śpię. Wszystko jest podporządkowane chorobie.

olka55 napisał/a:
Mama jest strasznie nerwowa, rozdrażniona, ostatnio ma zaniki pamięci, coś jej się wydaje, mówi jakieś irracjonalne rzeczy.Nie wiem co się z nią dzieje.


Trzeba zacisnąć zęby i udawać , że jest OK przy chorym. Ale gdy nie widzi powinno się wyrzucić to z siebie, płakać , krzyczeć itp. To nie Twoja mama się zmieniła tylko ta choroba nią steruje.

olka55 napisał/a:
Czasami myślę, że jestem egoistką, że rozczulam się nad sobą a przecież to moja mama cierpi tak na prawde i fizycznie i psychicznie.


Nie Jesteś egoistką. Chorzy odczuwaja to inaczej od nas ich rodzin. Zdrowy człowiek na pewno nie umie sobie wyorazić ich bólu fizycznego ale psycicznie to jest choroba całej rodziny.


Mnie bardzo denewuje zwroty typu: "Twój tata taki chory a Ty się tak trzymasz"itp. Wydaje mi się ,że sugerują wtedy, że nie przejmuję się tą sytuacją, W pracy i kontaktach z innym ludzmi nie robię z siebie sierotki Marysi, nie opowiadam każdemu o przebiegu choroby taty. Funkcjonuje normalnie w społeczeństwie. Przecież na czole nie mam wypisane "mój tata ma raka" by domagać się jakiejś taryfy ulgowej. Chorobę przerżywam bardzo ale rozklejam się w samotności, rzadziej przy mężu. Nawet przy mamie sporadycznie uronie łzy bo sama sobie ledwo radzi z tą sytuacją więc musi mieć we mnie oparcie.
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
wronka

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 57991

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-05-13, 07:55   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
anetaaneta -ciężko znaleźć słowa by dodać Ci otuchy.
Musisz być silna. Gdy coś się kończy, zaczyna się nowy etap. Nidgy nie wiadomo czy lepszy, czy gorszy po prostu inny.
Wydaje mi się ,ze los doświadcza ludzi, którzy są w stanie udzwignąć to brzemie. Dlatego trzymam kciuki, że niedługo zaświeci słońce na waszym niebie :sun:
Ściskam :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group