1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39622

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-15, 11:02   Temat: Rak krtani
Głowa do góry.
Pewnie będzie jeszcze chemia by kompletnie dobić komórki rakowe, ale to pewnie później.
Oby Tato czuł się lepiej.

U mnie niestety nastąpiły komplikacje. 18 października ratowaliśmy ojca by nie umarł - miał na aorcie brzusznej tętniaka wielkości 11x12x11 cm który pękał oraz dwa mniejsze w wielkości 6x4x5 cm. Mało co bym nie pochował ojca. Jednak przed tym miał wykonaną biopsje i wynik pokazał, że jest kolejna wznowa oraz martwicze komórki. Sam guz się powiększył z rozmiaru 12x22 mm do 44x31x42 mm. Czekaliśmy aby Tato doszedł do siebie po operacji przez długi okres czasu (niestety dość poważny zabieg). Teraz mamy na
18 listopada umówiona wizytę u onkologa - oby było pozytywnie. Trzeba być dobrej myśli.
P.S Tato zleciał z wagi 88 kg do 73 w ciągu 1,5 miesiąca teraz już je całkiem normalnie i wraca powoli do siebie a ja mu wykonuję rehabilitację na nogi by mięśnie się nie zastały.

Pozdrawiam i życzę by wszystko się udało.
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39622

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-03, 21:57   Temat: Rak krtani
Kaska89 napisał/a:
Witaj Yarass
U mojego taty krtań była wycięta wraz z węzłami chłonnymi więc myśleliśmy że dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo że nie będzie nic złego się działu ale jednak stało się jak się stało..


U mojego Taty też tak było, że miał wyciętą krtań wraz z węzłami chłonnymi. Cały problem tkwi w tym, że wszystkich węzłów ponoć nie da się wyciąć.
Miałem to szczęście, że w miejscu gdzie była przeprowadzana operacja był konkretny lekarz.
Na pytanie jakie Tato ma rokowania odpowiedział:
" Wycieliśmy tyle ile mogliśmy w 100 % nie daję pewności, że wszystko zostało wycięte, bo niestety może zostać mała komórka która będzie atakować"
Jak powiedział tak się sprawdziło. Tato obecnie jest po chemii i czekam właśnie na wyniki z BACC oraz dziś byłem na USG. Też czekam na wyniki i ta niepewność i czekanie jest najgorsze w takiej chorobie (byle do czwartku i piątku).
No nic zostaje zawsze wiara, że się uda , czasem modlitwa a czasem trochę farta.

Trzymam mam kciuki za Tatę i powodzenia :)
  Temat: Rak krtani
yarass

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39622

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-03, 21:42   Temat: Rak krtani
Nata2012 napisał/a:
Od operacji zlecial juz ponad miesiac to pojawia mu sie krew, nie wiem czy to normalne... moze to rurka podraznia, moze po kaszlu ;/ Nie wiem czy to normalne czy powinnismy jechac do lekarza :(
Pozdrawiam


Witaj.
Jeśli rurka podrażnia, czasami pojawia się krew w niej oraz plucie krwią wraz z wydzielająca się flegmą - jest to normalny objaw, tak przynajmniej tłumaczyli mi to lekarze w przypadku mojego Taty.
Strach jest objawem naturalnym przy raku. Mój Tato nie ma tyle szczęścia i oprócz wyciętej krtani, ma zaatakowane węzły chłonne przyuszne, z którymi walczymy właśnie po skończonej radioterapii (ponad rok).

Słowa mojego Tato "Mimo wszystko i tak jest dobrze bo mam dla kogo walczyć z tym chole...m"

Kaska89:Śledzę wątek od jakiegoś czasu i mogę jedynie życzyć powodzenia w leczeniu Taty oraz cierpliwości i siły abyś mogła to przejść razem z nim ... trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group