1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ania ha - menopauza
zoi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 43489

PostDział: PO LECZENIU - co dalej?   Wysłany: 2011-03-04, 22:41   Temat: Ania ha - menopauza
Aniaha, co u ciebie?
Czy NTM (nietrzymanie moczu) ma związek z menopauzą?
  Temat: Ania ha - menopauza
zoi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 43489

PostDział: PO LECZENIU - co dalej?   Wysłany: 2011-01-11, 22:39   Temat: Ania ha - menopauza
Aniaha, co u ciebie? Lepiej?
Mnie te uderzenia gorąca zdecydowanie zelżały. W ciągu dnia już rzadko mnie dopadają, jeszcze tylko nocą męczą, ale da się wytrzymać. Bez hormonów. ;)Ze stawami też jakby lepiej. Myślę, że to chyba bardziej był skutek chemioterapii niż menopauzy. Ja ciągle swoje. Uparta jestem :mrgreen:
A poza tym szykuję się do powrotu do ojczyzny. Wiosną, jak wyniki badań kontrolnych będą dobre oczywiście, co zakładam z góry. Nie może być inaczej, a badania zrobię w połowie lutego. W tym moim europejskim raju źle się porobiło. Kryzys jak diabli i niepokoje społeczne coraz większe, niestety. A jak tam w cieplejszych rejonach globu? Zakładam, że w porządku. Pozdrawiam. Zoi :littlehs:

[ Dodano: 2011-01-11, 22:49 ]
Wiesz, coś jeszcze przyszło mi do głowy, a propos utraconej kobiecości. Mój rak dopadł mnie z drugiej strony, ale na skutek leczenia (co do tego nie mam wątpliwości) moje libido spadło niemalże do zera. I nie ma to żadnego związku z macicą. Aczkolwiek z chemioterapią i menopauzą niewątpliwie. No ale w życiu jest tyle innych wspaniałych, pięknych i fascynujących rzeczy. Najważniejsze by chciało się żyć!
  Temat: Ania ha - menopauza
zoi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 43489

PostDział: PO LECZENIU - co dalej?   Wysłany: 2010-10-09, 21:22   Temat: Ania ha - menopauza
Jogi, a nie tyjesz od tego? Moja kuzynka strasznie przytyła po tabletkach hormonalnych. W końcu je odstawiła i ma się chyba dobrze, tak w każdym razie utrzymuje. Może ja niepotrzebnie się boję, ale moja lekarka powiedziała, że nie potrzeba, przynajmniej na razie, bo tę menopauzę to wywołała u mnie gwałtownie chemioterapia i że może wszystko się unormuje. W tym wieku to ja nie sądzę. Fakt, że przyszło to raptownie, ale trudno. Co za różnica. A do tycia to ja mam od jakiegoś czasu skłonności i tak. Znowu zrobiłam się okrągła, kurcze. Nie chcę być otyła :uuu:
  Temat: Ania ha - menopauza
zoi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 43489

PostDział: PO LECZENIU - co dalej?   Wysłany: 2010-10-01, 20:51   Temat: Ania ha - menopauza
A ja ciągle swoje - hormonom "nie!". Nie zależy mi na tym, żeby wróciła mi miesiączka, skoro i tak niebawem ją stracę bezpowrotnie, a tak by po hormonach było. Miałabym ją znowu. Dobrze mi bez niej i wcale za nią nie tęsknię. Rozmnażać się już nie będę. Mój czas minął, choć żałuję teraz, że nie zdecydowałam się na więcej dzieci. Moja ginekolog doradziła mi fitohormony, soja plus wit. A i E. Łykam codziennie. Magnez też, bez związku z menopauzą, ale mam ciągłe niedobory. I jakby lepiej mi. Uderzenia gorąca są mniej dotkliwe, rzadsze, choć nadal mnie dopadają. Źle sypiam ostatnio, ale to raczej sprawka stresów. Na stawy jem galaretki. Nie wiem czy pomagają. Raz jest lepiej, raz gorzej. Mam huśtawki nastroju, wpadam to w euforię, to w dołki. Zaburzenia hormonalne z całą pewnością się do tego przyczyniają, ale nie przeceniałabym aż tak bardzo menopauzy. Problem jest bardziej skomplikowany, o czym nam wiadomo. Ściskam mocno. Ania, a gdzie ty mieszkasz, jeśli wolno spytać. Jeżeli nie chcesz, to nie odpowiadaj. Przepraszam, jeśli jestem zbyt wścibska. :cmok:
  Temat: Ania ha - menopauza
zoi

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 43489

PostDział: PO LECZENIU - co dalej?   Wysłany: 2010-09-09, 23:58   Temat: Ania ha - menopauza
Mam tak samo - menopauza po chemioterapii, choć jestem o dziesięć lat starsza, jest to cholernie uciążliwe. Za kilka lat i tak by się zaczęło, no ale przyszło wcześniej. I ja tez nie wiem czy to, co mi dokucza to jeszcze skutki leczenia, czy też może przekwitania. Nie dość, że wciąż odczuwam skutki uboczne chemio i radioterapii w obrębie głowy i gardła, to jeszcze to (!) Byłam teraz u ginekologa. W Polsce. Odwiedziłam moją dawną lekarkę. Okazało się, że ma raka piersi i też przeszła chemioterapię i ogólnie jest zdołowana. No to sobie pogadałyśmy :| . W każdym razie powiedziała mi, że badanie poziomu hormonów w tej chwili nic nam nie da i że jej zdaniem miesiączka może mi jeszcze wrócić (po półtora roku?) no i żebym łykała preparaty ziołowe, sojowe najlepiej, a jak okres nie wróci i soja nie pomoże, to się zastanowimy. Kupiłam soję plus wit. A plus E. Na razie gorąco wali we mnie jak waliło, nie śpię, jak widać po porze, o której piszę, też kładę się w dzień, a czesem dwie godziny po przebudzeniu rano słaniam się z nóg, nastroje miewam nieciekawe, ale wierzę, że to w końcu minie. Ostatnio zaczęły mnie boleć jajniki. Jak dawniej, kiedy miesiączkowałam. To normalne w czasie menopauzy, czy nie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group