1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak złośliwy języka
zufed

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 29872

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-29, 20:04   Temat: Rak złośliwy języka
Składnikami, które powinieneś uwzględnić w jadłospisie powinny być takie produkty jak:twaróg, mleko, jajka, indyk, kurczak,cielęcina, wołowina, tuńczyk, makrela, łosoś, soja, soczewica.

To tylko przykłady. Skoro odżywiasz się przez PEG najłatwiej przygotować sobie posiłek składający się ze zmiksowanych razem kilku produktów.


pozdrawiam

zuza
  Temat: Rak złośliwy języka
zufed

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 29872

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-08-28, 18:10   Temat: Rak złośliwy języka
andreas, to Ty pisałeś w Shut Boxie, tak?

Żeby było szybciej, przytoczę co napisałeś:

" mam 35 lat,wynik badania histopatologicznego:Infiltratio carcinomatosa,Carcinoma planoepitheliale keratodes.
Wyniki TK SZYI :W okolicy korzenia języka po stronie lewej patologiczna zmiana ogniskowa o nieregularnych brzegach ulegająca niejednorodnemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu i wymiarach 30x26x23 mm.Ja przepraszam,ale ja pierwszy raz próbuje obsługiwać internet i może mi to nie wychodzić"


Carcinoma planoepitheliale keratodes oznacza raka płaskonałonkowego, rogowaciejącego.

Pytasz o skutki uboczne, niestety i leczenie chemiczne (chemioterapia) i radioterapia obarczone są wieloma działaniami ubocznymi.
Radioterapia tej okolicy (szyja, jama ustna) pociąga za sobą skutki w postaci problemów z jedzeniem (masz pega więc odpada), uszkodzenia śluzówki jamy ustnej, bólu, mogą pojawić sie wymioty, mdłości.
Zajrzyj tutaj
Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie | DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne, forumowicze piszą jak sobie radzić w czasie i po radioterapii tej okolicy.

Co do chemioterapii, to możesz spodziewać się nudności, wymiotów, spadek wartości morfologii, skłonność do zakażeń, osłabienie, utrata włosów. Ale niemal z każdym z tych powikłań medycyna jest sobie w stanie radzić. Na mdłości i wymioty dostaniesz odpowiednie leki, morfologie będziesz mieć kontrolowaną i w razie pojawienia się nieprawidłowości otrzymasz odpowiednie leczenie. Polecam ten poradnik dla pacjentów poddawanych chemioterapii. poradnik


pozdrawiam ciepło

zuza

[ Dodano: 2010-08-28, 18:12 ]
Pisaliśmy równocześnie :)

Nie masz za co przepraszać, idzie Ci całkiem dobrze.

Zapomniałam zapytać z jakiego powodu i kiedy miałeś założonego PEGa? I w czym masz problem?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group