1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-05-23, 20:11   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola, może i jesteś odrobinkę szalona jeśli chodziło ten wyjazd.Jednak jeśli czujesz się na siłach jedź.
Doskonale rozumiem Cię, że z czegoś trzeba żyć, nie ma rady.

Ściskam Cię mocno.

Uważaj na siebie.

zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-20, 22:58   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola, cieszę się że udało się wyciąć choć te 70% guza. Trzymam kciuki teraz za konsultacje i dalsze chemie. O jakim schemacie była mowa?

Co do pracy w Poznaniu, gratuluję i ciesze się, że się udało.

Mnie nie chodziło o to, żebyś leżała plackiem i patrzyła w sufit, bo niestety lodówka się sama nie zapełni a rachunki tez jakoś dziwnie same się nie zapłacą, ale musisz uważać na siebie i mieć na wglądzie to, że nasze leczenie to poważna sprawa i dziś czujesz się dobrze a jutro może Ci być ciężko wstać z łózka.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-01, 21:46   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola, kochanie praca praca, ale jeśli będziesz się leczyć musisz mieć czas dla siebie i tylko dla siebie a praca musi zejść na drugi plan niestety. Wątpię żebyś była w stanie przyjmować chemie i na drugi dzień maszerować dziarsko do pracy.

ściskam


zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-15, 21:12   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Dziewczyny dbajcie o siebie, bo teraz jest fatalny okres w sensie chorowania. Każdy kicha prycha a do tego te dodatnie temperatury, które sprzyjają wszelakim zarazkom.

Ja też w ciągu ostatniego miesiąca byłam 2 razy chora i znów mnie coś bierze. Masakra!

ściskam mocno

zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-12-25, 19:26   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola, witaj z powrotem :)

Dobrze, że coś już se dzieje i te 2 chemie masz za sobą.

Faktycznie tak jak powiedział lekarz, zmniejszenie masy guza było by optymalną sytuacja, bo ułatwiłoby to pozbycie się guza i zmniejszyło ryzyko operacji.

Włoskami się nie przejmuj, wiem, że to nie jest nic przyjemnego i ciężko się z tym pogodzić, ale potem odrastają ładniejsze :)

Viola napisał/a:
Lekarze narzekają, że pacjenci czerpią wiedzę z Internetu, ale sami niezbyt dużo czasu poświęcają na dzielenie się wiedzą z pacjentem na temat jego stanu i możliwości leczenia, możliwości komplikacji.


Święte słowa Viola, święte słowa...

Poza tym jest subtelna różnica pomiędzy czerpaniem wiedzy z internetu z byle jakich stron, wiedzy wyrwanej z kontekstu i nie zawsze sprawdzonej, a czerpaniem wiedzy z miejsc takich jak nasze forum czy stron stricte medycznych i robieniem z niej pożytku w słusznej (swoje jakby nie było ) sprawie!

Lekarze czasem chyba boja się, że pacjenci wiedza za dużo i zadają pytania, przez co "utrudniają" pracę lekarzowi bo musi tłumaczyć, odpowiadać na kolejne pytania a nie może "spokojnie" zbadać, przepisać leki i następny z kolejki proszę.



pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-20, 18:25   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola napisał/a:
1) taką ciemno pomarańczową (czas wlewu około 20 min., nie zdążyłam spisać nazwy, ale coś według schematu "d.....ucyna");


adriamycyna (doxorubicyna);)

Jeśli chodzi o konsultacje, to zrób najlepiej jak radzi Poli.

Włosy zwykle wypadają po ok 2 tygodniach od wlewu, ale nie martw się, odrosną :)
Jeśli jeszcze nie masz, poproś lekarza o wypisanie wniosku na perukę. Lub jeśli wolisz, kup sobie jakaś chusteczkę na głowę.

Viola napisał/a:
Ponadto, chciałabym się poradzić, czy muszę się tam udać osobiście na taką konsultację, bo np. mogłabym wyciągnąć wszystkie swoje wyniki z Bydgoszczy i przesłać je zeskanowane lub pocztą. Oczywiście, osobiście na pewno lepiej, ale być może wstępnie można by było coś ocenić na tej podstawie.


Moim zdaniem na konsultacje tylko osobiście. Dokumenty to jedno, człowiek to drugie. Poza tym nie jestem pewna, czy jest tam taki zwyczaj konsultowania chorych (samej dokumentacji), chyba, że uzgodnisz to sobie z konkretnym lekarzem.

Viola napisał/a:
Prowadzący badanie stwierdził nieregularne ognisko hypoechogeniczne ok. 63 x 47 mm ("sugeruje pozostałość Tu").


Zobaczymy, co na to powie MR z 10 listopada.

pozdrawiam Cie Violu serdecznie

zuza
  Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
zufed

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 37414

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-07, 21:32   Temat: Leiomyosarcoma - jak wygląda chemia?
Viola, tan na szybko jeśli chodzi o wypadanie włosów to wszystko zależy od stosowanych leków. Jeśli chodzi o ich skracanie, to jeśli będą miały wypaść i tak wypadną (choć znam osobę, u której tylko się przerzedziły mimo, że wszystkie znaki na ziemi i niebie mówiły, że wypadną).
Ja podcięłam włosy na krótko przed chemią i jakoś łatwiej mi chyba było, niż miałyby wypaść mi długie.

Przepraszam, ale napiszę Ci coś więcej jutro na temat Leiomyosarcoma.

pozdrawiam ciepło

zuza

[ Dodano: 2010-11-08, 19:35 ]
Leiomyosarcoma to mięśniakomiesak gładko komórkowy ( LMS ). Jest on dość często występującym rodzajem mięsaka u dorosłych.

Jeśli chodzi o rokowanie, to trzeba podzielić LMS na trzy grupy ze względu na ich lokalizację:

1. LMS tkanek miękkich głęboko położonych oraz LMS macicy (najczęstsze, objawy kliniczne nie specyficzne, przeżycie pięcia letnie 40-50%. Stosowane leczenie to leczenie chirurgiczne oraz radioterapia)
2. LMS skóry i tkanki podskórnej (dobrze rokują, rzadko dają przerzuty)
3. LMS pochodzenia naczyniowego (gorzej rokuje, ponieważ często daje przerzuty drogą krwiopochodną)

Jeśli chodzi o chemioterapię,, to obecne dobre wyniki (tak jak napisała Finlandia) daje leczenie gemcytabiną z docetakselem.

Pytasz, jakie leczenie powinno być u Ciebie zastosowane.
O tym ostatecznie zadecyduje lekarz, ale oprócz zaplanowanej już chemioterapii moim zdaniem, ze względu na brak radykalności zabiegu operacyjnego ( nie wycięcia guza w całości) powinno się zastosować także radioterapie.

Jeśli masz jakieś konkretne pytania pisz, łatwiej nam będzie coś doradzić.

pozdrawiam serdecznie

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group