1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-12, 22:48   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
Bardzo mi przykro....Ściskam...
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-07, 22:34   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
dajawufour, prawdopodobnie u Teścia zostało zastosowane naświetlanie paliatywne, mające na celu nie wyleczenie choroby a możliwie w jak największym stopniu poprawienie komfortu teścia, złagodzenie bólu. Wnioskuje to po wpisie na karcie wypisowej

Cytat:
Zalecenia: dalsza opieka hospicyjna.


Tego typu naświetlanie zwykle są raz lub kilka razy, zależnie od potrzeby, tak, aby jeszcze choremu nie sprawić bólu. Co do Twojego pytania czy ta jedna dawka może sprawić, że Teść będzie chodził- nie wiem, nie wydaje mi się, ale nie umiem Ci na 100% powiedzieć.
Co do zapewnień onkologa...Musisz pamiętać, że Teść ma bardzo zaawansowane zmiany w całym praktycznie kręgosłupie i biodrze.

Co do zmniejszenia bólu, tak może ta jedna dawka zmniejszyć ból. Jeśli nic się nie zmieni, myślę, że trzeba porozmawiać z onkologiem o kolejnych naświetlaniach.


Nie umiem Ci więcej pomóc,

pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-03, 00:49   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
Wiem kochana, to forum to taki nasz gabinet psychoterapeutyczny trochę :)

Jeśli chodzi o Cipfofloksacyne, głównie stosuje sie ją w leczeniu zakażeń układu moczowego (lub jako ich profilaktyka gdy jest cewnik jak u Teścia) ale też w leczeniu biegunki wywołanej rożnymi drobnoustrojami.

Ciesze się, że już się czuje trochę lepiej i mam nadzieję, że wyjdzie coś z tych naświetlań, bo myślę, że jakaś szansa jest.

pozdrawiam
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-03, 00:11   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
Kochana, DSS na pewno tu zajrzy, tylko jest bardzo zajęta w tej chwili.

Wiesz już gdzie leży źródło stanu zapalnego?Jak się Teść czuje?

Co do szukania dalszych przerzutów, jak dla mnie logiczne było by sprawdzenie czy gdzieś jeszcze nie ma przerzutów, choćby po to, żeby ulżyć choremu w przypadku pojawienia się dolegliwości. Ale jest to tylko moje logiczne gdybanie.


Wiem, że masz tysiąc myśli w głowie i niecierpliwie czekasz na jakąś konkretna opinie, ale musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać "swoją kolej"

ściskam Cię, trzymaj się

zuza
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-13, 20:32   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
Hmm moim zdaniem powinniście jego przypadek skonsultować z jakimś niezależnym lekarzem, który wypowie się na jego temat. Oczywiście nie można wykluczyć jak pisałam, że jednak są to przerzuty, ale szkoda by było zaniedbać sprawę, jeśli okazałoby się, że to jakiś uraz i da się to wyleczyć.
Może skoro Teść nie da rady udać się do lekarza weźcie wszystkie wyniki, prześwietlenia i idźcie do lekarza.

A powiedz mi, jak ten lekarza argumentował, że to na pewno przerzuty?Jak do tamtego momentu funkcjonował Teść?Chodził na regularne kontrole do onkologa?
A czy Teść ma zachowane czucie w nogach (czuje jak się Go dotyka)

pozdrawiam
  Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
zufed

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 17263

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-02-13, 19:49   Temat: rak gardła - pewnie przerzuty ale coś chyba trzeba robić??
Witaj dejawufour

Cóż, specjalistą nie jestem, ale na moje oko po pierwsze na rwę kulszową nie zaleca się ćwiczeń, raczej zaleca się odpoczynek.
Skoro późniejsze prześwietlenie wykazało kompresyjne przemieszczenie L5 to albo lekarz pierwszego kontaktu tego nie rozpoznał przypisując objawy rwie kulszowej albo nastąpiło to jako skutek tych ćwiczeń.

Objawy które opisujesz wg mnie mogą to być przerzuty ale mogą one wynikać z uszkodzenia kręgosłupa (unerwienia). Ale trudno to jednoznacznie określić bez badań.

Dlaczego lekarz przepisując gorset nie chciał zrobić tomografii?
Myślę, że Twoje wątpliwości są jak najbardziej słuszne. Jak się czuje teść teraz?Jak szybko Teść stał się bezwładny, ile dni to wszystko trwało?

pozdrawiam Cię ciepło.

zuza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group