1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak radzić sobie ze swoją psychiką podczas bólu?
Autor Wiadomość
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #16  Wysłany: 2009-08-01, 21:20  


mral napisał/a:
Nie jestem autorem cytowanego przez Ciebie tekstu, proszę o skorygowanie powyższego.

Racja Mral, :oops:
omyłkowo wkleiłam to z Twojego postu,oczywiście były to słowa Ineczki.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #17  Wysłany: 2009-08-08, 20:15  


Dopiero teraz znalazłam ten temat. Już z samego powodu imienia czuję bliskość. Wprawdzie ja nie choruję tyle lat, tylko skromne 1,5 roku, ale pamiętam silne doły psychiczne po przejściu pewnej granicy: zaczęcia stałego brania leków przeciwbólowych.

Słuchaj, pyralgina nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Szkoda żołądka - to może być kolejny silny ból do znoszenia. Pogadaj z lekarzem o plastrach, może o jakichś bezpieczniejszych lekach z osłonką.

Mnie wielokrotnie ostrzegano. Bo większość pacjentów "przewlekłych" ma chorobę wrzodową. Ale oprócz tego w szpitalu widziałam wielokrotnie pacjentów z całymi workami własnych leków. I mi się wymyślił taki związek przyczynowo-skutkowy związany z tym, że każdy lek ma jakieś uboczne: gdy dłużej biorę, to pojawiają się objawy. Więc dostaję kolejny lek. Pojawiają się objawy, więc dostaję kolejny lek.... Aż w rezultacie jestem bardziej chora od tych leków i faktycznie mogę już schodzić.

Wiec oglądam kilka razy każdą pastylkę, zanim ja połknę. Chociaż właściwie powinnam już być stale natramalu i thiocodinie.

Sorry, ze w Twoim temacie się rozpisałam, bo przecież są to rozmyślania zupełnie "na marginesie". Pozdrawiam serdecznie i z zaciekawieniem. :lol:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #18  Wysłany: 2009-08-16, 00:15  


A ja myślę, że zaszło nieporozumienie.
jogi45 napisał/a:
Może pomoże ci sam fakt że możesz sie tu, na forum wyżalić i będziesz zrozumiana. bo niemal wszyscy z nas szybciej czy póżniej spotkają się z bólem nie do opanowania, z obniżeniem nastroju czy depresją.

Mam wrażenie, że Jogi podkreśliła, iż tu (tzn. na tym forum) jesteśmy obyci w walce z bólem / depresją -> w końcu nie jesteśmy na tym forum bez przyczyny,
a więc autorka pytania może liczyć na pomocną dłoń i przede wszystkim zrozumienie swojego problemu.
Przynajmniej ja tak tę wypowiedź zruzumiałam. Jogi, dobrze koncypuję?

Ineczka ,
w moim mniemaniu na tę chwilę przyczyną Twoich cierpień są między innymi:
1. źle ustawione leczenie p/bólowe (lub w ogóle jego brak)
2. depresja

Konieczna jest wizyta u onkologa lub poradni p/bólowej i ustawienie terapii (np. włączenie plastrów p/bólowych) oraz wizyta nie u psychologa, a u psychiatry.
Powinnaś bowiem (prawdopodobnie, o tym musi zadecydować lekarz psychiatra) przyjmować leki p/depresyjne - które prócz przywrócenia równowagi psychicznej, poprawienia nastroju i dodania energii działają również p/bólowo.

Nie musisz tak cierpieć, uwierz.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #19  Wysłany: 2009-08-17, 00:19  


DSS własnie to miałam na mysli, to co piszesz tylko takich trafnych słów zabrakło.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #20  Wysłany: 2009-08-17, 10:09  


Jogi , w moim odczuciu słowa które piszesz zawsze są trafne. Wiem , ze czasami chcesz , żeby poczytać między wierszami. Wiem kiedy i to robię. Wydaje mi się, że zawsze doskonale Cię rozumiem. A jeśli kiedykolwoiek powstałaby wątpliwość, na pewno poproszę o rozwinięcie/komentarz/itp.



Ten wątek i to miejsce wybieram przypadkowo na napisanie tych kilku słów do Jogi, ale nie pogniewam się jeśli zostanie przesunięty przez Moderatorów w inne miejsce.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group