1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór przewodów żółciowych
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2014-11-26, 20:24  


Mimi napisał/a:
Zadałam szereg pytań osobom kompetentnym i również jak ja mieli duże wątpliwości.

W takim razie na Forum szukałaś potwierdzenia tychże wątpliwości osób kompetentnych? Bo nie bardzo rozumiem.

Mimi napisał/a:
Pisząc tu ponownie, miałam nadzieję, na rzetelną odpowiedź.

Rzetelna odpowiedź jest możliwa na podstawie rzetelnych informacji - w wątku brak jakichkolwiek wyników badań zarówno z czasu diagnostyki, jak i leczenia. Przykro mi więc, że nie jestem w stanie odpowiedzieć rzetelnie na podstawie pozbawionej istotnych medycznie szczegółów relacji własnej.

Odnośnie linka - jest to link do strony całkowicie nie związanej z medycyną akademicką.
_________________
 
Mimi 


Dołączyła: 24 Paź 2010
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #32  Wysłany: 2014-11-27, 00:21  


absenteeism napisał/a:

Odnośnie linka - jest to link do strony całkowicie nie związanej z medycyną akademicką.


Substancje w organiźmie, które towarzyszą aktywności guza rakowego. Nie powinny występować u osób zdrowych. Onkolodzy poszukują normalnych wskaźników (markerów) sygnalizujących obecność nowotworu w organiźmie. Dąży się zwłaszcza do wyodrębnienia markerów o namierzanych cechach molekularnych, które umożliwiają wykrycie choroby w okresie bezobjawowym. Właśnie to badanie umożliwią wcześniejsze rozpoznanie choroby i skuteczniejszą terapię. Wyróżnia się kilka grup tzw. molekularnych markerów związanych z różnymi formami raka. W zależności od rodzaju guza następuje specyficzny rozkład białka-kreatyny wytwarzanych przez komórki raka i uwalnianych do krwi. Są to związki aminokwasów-polipeptydy określane specjalnymi symbolami, które są identyfikacją w celu określenia substancji wytwarzanej prze komórki guza.

To cytat z owego linku.
Reszta być może to promowanie jakiejś tam filozofii paramedycznej... nieszkodliwej jak mniemam...

[ Dodano: 2014-11-27, 00:23 ]
Tak szukałam potwierdzenia.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #33  Wysłany: 2014-11-27, 02:05  


Mimi,
na forum jest masa przypadków, które potwierdzają słowa absenteeism - i nie są to telenowele, fragmenty historii bez poparcia w dokumentacji.

Dodatkowo proponuję zapoznać się z materiałami na temat markerów nowotworowych - i faktem, że u niektórych pacjentów markery pozostają w normie, pomimo zaawansowanego procesu nowotworowego.
 
Mimi 


Dołączyła: 24 Paź 2010
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #34  Wysłany: 2014-11-27, 02:21  


Ptaszenio napisał/a:

Dodatkowo proponuję zapoznać się z materiałami na temat markerów nowotworowych - i faktem, że u niektórych pacjentów markery pozostają w normie, pomimo zaawansowanego procesu nowotworowego.


A więc bywa i tak?
Zapoznam się, aby uspokoić sumienie, że coś przeoczyłam, że czegoś zaniechałam...
że do końca nie dopilnowałam badań...

Przepraszam za drążenie tematu, ale to dla mnie ważne.
Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group