1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Plamiasta - komentarze
Autor Wiadomość
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #436  Wysłany: 2012-07-26, 12:52  


dostać jestem święcie przekonana że dostanę, mogę się nawet założyć o to . trapi mnie jedynie ile i na ile??? na razie cisza ze zwrotem czy nadal 400zł czy te 27zł/msc


teraz startuję z 1% na mnie szukam organizacji z pośrednictwem lub subkontami , na razie znalazłam jedną co moze mogła by mi pomóc... zobaczy sie. a Justynce wielkie dzięki za pomóc, w ostatnim sezonie zbierałam 1% na dziecko koleżanki i zebrałam prawie 50tysz pitów + nie wiem jeszcze ile z innych źródeł- okaże się pod koniec roku jak będą rozliczenia robić
. więc może warto.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #437  Wysłany: 2012-07-26, 21:21  


Hej Kruszynko chyba dłużej jak na 2 lata nie dają.
Ja teraz jak byłam na komisji to większość najdłużej miała na 2 lata przyznawane świadczenie.Tylko to trochę inna instytucja,niż KRUS.
A ile? Będę trzymała kciuka,żeby przyznali jak najwięcej :-D .
_________________
aga
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #438  Wysłany: 2012-07-27, 09:10  


Cześć Julka :)
_________________
ewka
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #439  Wysłany: 2012-07-27, 11:46  


Hej Julka co u Ciebie?
Zapracowana dziewczyna jesteś pewnie weki na zimę szykujesz?
A ja leniwiec tylko doraźnie robię ogórki małosolne.
W tm roku pobiłam rekord. Jeszcze jedne się nie skończą już następne "nastawiam" :shock:
Końcówka leci do lodówki co by bardziej nie kisły a te się robią jako nowe
:rott: .
taki napad ogórkowy ,a i jeszcze kapusta kiszona też tak samo postępuję. Taka młoda -pychotek.Mój organizm ma zapotrzebowanie na "kwasotę".A był już okres słodkości.
Gorzej ja kobieta w ciąży ;)
Pozdrawiam
:in_love:
_________________
aga
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #440  Wysłany: 2012-07-27, 11:47  


cześć wszystkim

u mnie żniwa w pełnie tylko słychać kombajny , prasy i pelety, pogoda wymarzona w na wakacje , maluchy biegają psocą a ja walczę z płodami Matki Ziemi. dziś fasolka szparagowa i cukinia, jutro może ogóreczki? się zobaczy
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #441  Wysłany: 2012-07-28, 11:01  


:flow: :heart:

Wiesz, czesto Tobie tego nie mowie... ale szczesciara ze mnie, ze Cie " mam " !
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #442  Wysłany: 2012-07-28, 11:05  


spoko luzik. jak za bardzo się stęknisz jestem w zasięgu 1,5-2godzin. więc.... [hehm] wiesz co robić, kukurydza już za około tydzień będzie dobra do gotowania i grilowania

wiesz jak mi pomogło to oderwanie się od tego wszystkiego tutaj. naładowałam akumulatorki psychiczne , i weselsza chodzę . rzadko mi się zdarza wyrwać z tego wszystkiego ale to po malutku się zmienia.
buziaki wszystkim
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #443  Wysłany: 2012-07-28, 11:08  


I Ty Kochanie adres znasz.. miejsca w domu duzo, drzwi dla Ciebie zawsze otwarte a jak cos, dajesz sygnal ja po Ciebie pojade - jak bum cyk cyk
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #444  Wysłany: 2012-07-28, 11:26  


Kruszynko Zgodnie z obietnicą:
Cukinia w occie
Składniki
2-3 kg cukini
Ziele angielskie
gorczyca
Liść laurowy
koper
czosnek
Marchew w plasterkach do dekoracji
Zalewa
4 szklanki wody
1 szklanka octu 10%
2 łyżki soli
2 łyżki cukru
wykonanie
Cukinie obrać, usunąć miąższ z pestkami, pokroić w pasy, włożyć do słoików, dodając przyprawy
Zalać wodą z octem, solą i cukrem.
Zamknąć słoiki. Pasteryzować 15 - 20 minut od zagotowania
Smacznego

Przepis z broszury "Nie tylko sałatki Siostry Leonilli" wydany przez ojca dyrektora, przynajmniej na coś się przydaje stary złodziej :mrgreen:
_________________
romek
 
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #445  Wysłany: 2012-07-28, 23:40  


roman1130, dziękuję :)

[ Dodano: 2012-07-28, 23:45 ]
dzisiaj znalazłam te opowiadanie


Motyl
Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór.
I wtedy motyl jakby się zatrzymał. Tak jakby zaszedł tak daleko jak mógł i dalej już nie miał sił.
Więc mężczyzna postanowił mu pomóc: wziął nożyczki i rozciął kokon. Motyl wyszedł dalej bez problemu. Miał za to wątłe ciało i bardzo pomarszczone skrzydła.
Mężczyzna kontynuował obserwacje, ponieważ spodziewał się, że w każdej chwili skrzydła motyle zaczną grubieć, powiększać się dzięki czemu motyl będzie mógł odlecieć i zacząć żyć.
Tak się nie stało! Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem i pomarszczonymi skrzydłami. Do końca życia nie był w stanie latać.
Człowiek w całej swej życzliwości i dobroci nie wiedział, że walka motyla z kokonem była bodźcem dla jego skrzydeł i dzięki temu motyl był w stanie latać, gdy tylko pokona opór kokonu.
Czasem walka to to, czego nam w życiu potrzeba.
Jeśli Bóg pozwala nam iść przez życie bez jakichkolwiek problemów to może to zrobić z nas słabeuszy. Nie bylibyśmy tak silni jak moglibyśmy. Nie być w stanie do latania.
Prosiłem o siłę...
Bóg dał mi przeciwności losu, aby zrobić mnie silnym.
Prosiłem o mądrość...
Bóg dał mi problemy do rozwiązania.
Prosiłem o dobrobyt...
Bóg dał mi mózg i krzepę.
Prosiłem o odwagę...
Bóg dał mi przeszkody do pokonania.
Prosiłem o miłość...
Bóg dał mi ludzi w kłopocie, aby im pomóc.
Prosiłem o przychylność...
Bóg dał mi okazje do wykazania się.
"Dostałem nie to co chciałem...
Ale dostałem wszystko czego było mi trzeba."





chciałam wielę, ale dostałam jeszcze więcej, rodzinę, przyjaciół. DZIĘKUJE ŻE JESTEŚCIE
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #446  Wysłany: 2012-07-29, 10:19  


Witaj Kruszynko
Dziękuję Ci za wszystkie opowieści, które przysłałaś mi, skopiuję je bez Twojego przyzwolenia do wątku gzie wszyscy będą mogli zapoznać się z nimi.
Są historyjki, które niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny, uczą nas wielkości i pokory, pokazują że każde cierpienie znajduje swoje uzasadnienie, w jakiś sposób powodując, że stajemy się bardziej wyrozumiali, wrażliwsi na drugiego człowieka.
Być może każdy sam jest odnaleźć je w sieci, ja do takich osób nie należę, nie potrafię sformułować odpowiedniego polecenia dla wyszukiwarki, dlatego cieszę się że jesteś Ty, Nasturcja, Female i wiele innych osób, które pomagają skomasować to w Forumowych wątkach.
Te wątki, są bardzo ważne zwłaszcza, że całe Forum poświęcone jest szukaniu nadziei, pomocy, zrozumienia i współczucia.
Twórczość literacka ma za zadanie pomagać i pomaga zrozumieć praktycznie całe ludzkie spektrum, przestrzeń w której żyjemy niekiedy nie do końca akceptując to co nas otacza.
Te przypowieści, wytwór literackiej wyobraźni pomagają, lub mogą razić swoją formą i jakąś naiwnością... ale na pewno prowokują do myślenia, do wyrobienia swojego indywidualnego spojrzenia na życie.
Dziękuję Julito.
To naprawdę wspaniała praca ::thnx:: :heart: :cmok:

[ Dodano: 2012-07-29, 11:11 ]
Wszystkie opowieści skopiowałem do wątku http://www.forum-onkologi...189.htm#142342.
Mam nadzieję że każdy będzie miał z nich tyle samo pożytku co ja, a zatrzymanie ich tylko dla siebie byłoby zbyt wielkim egoizmem.
Dziekuję ::thnx:: :in_love: :cmok:
_________________
romek
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #447  Wysłany: 2012-07-29, 17:57  


Dzień dobry Julko :) Jak minął dzionek ?

P.S. I ja troszkę później zabiorę się za czytanie opowieści, które wyszukałaś :)
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #448  Wysłany: 2012-07-30, 11:52  


Dzień dobry dobrego tygodnia dla Ciebie.
Opowieści jak zwykle bardzo ciekawe i pouczające.
Pozdrawiam :flow:
_________________
aga
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #449  Wysłany: 2012-07-30, 21:51  


:?ale??:
Hallo Jula, jesteś tam :roll: ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #450  Wysłany: 2012-07-30, 22:34  


:roll: ;) jestem już jestem mam ostatnio zabiegany czas i ograniczony dostęp do neta. zaczęły się żniwa, , przygotowuje się do komisji bo mam na środę itd itp,
dzięki za odwiedziny buziaczki dla was :-D

[ Dodano: 2012-07-30, 23:32 ]
to napisał umierający na raka latynoamerykański pisarz:

"Gdyby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej, jak potrafię.

Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.

Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie.

Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła.

Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią.

Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu, odkrywając nie tylko me
ciało, ale moją duszę.

Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość.

Nie wiedzą, bowiem, że starzeją się właśnie, dlatego, iż unikają miłości!

Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie.

Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością, lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).

Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi...

Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.

Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią po raz pierwszy palec swego ojca, trzyma się go już zawsze.

Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.

Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył.

Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.

Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem.

Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz.

Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.

Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", "dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz.

Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne.

Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić.

Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni.

Prześlij te słowa komu zechcesz.

Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj.

I jeśli tego nie zrobisz nigdy, nic się nie stanie.

Teraz jest czas.

Pozdrawiam i życzę szczęścia!!!"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group