1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #406  Wysłany: 2010-01-29, 11:58  


AGAKAT- odłożyć plany na inny termin i poprostu czerpać samą przyjemność ze zblizeń bez zabezpieczeń ;) O dziwo psychika wiele może zdziałać, a jak nie bedziesz się nakręcała że moze teraz w tym cyklu to się zdziwisz :)
Będzie dobrze trzymam kciukasy! :*
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #407  Wysłany: 2010-01-29, 12:21  


Przestać o tym intensywnie myśleć. Ja tak miałam z najmłodszym. Strasznie chciałam dziecko i co...nic.Kolejne miesiace kiedy krew mnie zalewała mnie irytowała. W końcu machnęłam ręką. Przestałam o tym myśleć.Wyjechaliśmy na wakacje i wróciłam zaciążona :)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #408  Wysłany: 2010-01-29, 14:14  


EDI ja znów zaraz po Maciusiu chciałam drugie dziecko (po ok roku), ale później zaczeło się za dużo dziać i przeciwnie bardzo nie chciałam dziecka (mieliśmy malutki kryzys małzeński ;) ) no i własnie jak już nie chciałam tak się okazało ze jestem w ciaży :)
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #409  Wysłany: 2010-01-29, 16:52  


No ja kiedy zaszłam w ciąże z drugim to tez nie byłam zachwycona. Między nimi jest niecałe dwa lata różnicy.Bałam się,jak sobie poradzę... No ale stało się. Ale najmłodszego to bardzo chciałam. Jak to sie mówi-takie dziecko na "starość" .Najstarszy ma teraz 17 a najmłodszy niecałe 5 :)
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #410  Wysłany: 2010-01-29, 17:05  


Agakata,dziewczyny mają rację..
My po pierwszym dziecku,chcieliśmy małą różnice wieku.
Jak syn miał niecałe 2 latka zaszłam bez problemu w ciążę,niestety poroniłam-nie wiadomo było od czego.Później po ponad pół roku znowu bez problemów zaszłam w ciążę i znowu poroniłam.Następnie sporo czasu odczekaliśmy i jak ponownie się zdecydowaliśmy spróbować to nie wychodziło.Prawie rok starań.Przez ginekologa miałam różne metody wymyślane,tabletki,mieliśmy wyznaczone dni w których mogliśmy działać ;) i nadal nic-żadne pomiary itp nie pomagały.
Aż moja pani ginekolog powiedziała,żebyśmy przestali liczyć kiedy można,odstawić kalendarz,termometr na bok,kupić winko,odstresować się i działać kiedy będziemy chcieli,a nie kiedy musimy,w obojętnie jaki dzień,o jakiej porze itp a jak w przeciągu 3 miesięcy nic nie będzie to zbadają nas dokładniej...
Po rozmowie z mężem stwierdziliśmy ,że jak zajdę to ok a jak nie uda się do końca roku (był październik)to odpuszczamy całkiem.
No i jeszcze w październiku tesćik pokazał piękne kreseczki...
Tyle tylko ,że tą ciążę prawie całą przeleżałam plackiem na całym tabunie leków-ale warto było te miesiące się przemęczyć :-D ..
Więc psychika może zdziałać bardzo dużo.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #411  Wysłany: 2010-01-29, 17:12  


podobno dobrym sposobem jest sex co 2-3 dni przez cały miesiac ;)
Ale też właśnie z przyjemności a nie z konieczności ;)
 
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #412  Wysłany: 2010-01-29, 17:28  


Robimy ostatnie badania tzn ja monitoring hormonow przez caly cykl, malz badanie chlopakow...i jesli sie okaze, ze wszystko ok, to wywale termometr, wykresy przez okno i zaloze, ze jesli dziecko jest nam pisane to bocian doleci wtedy kiedy zechce.

Tylko jak mam sie nie stresowac??? za niedlugo stuknie mi 36, robie w komorkach embrionalnych i IVF, embriologie i teratologie mam w malym palcu...doskonale wiem co moze pojsc nie tak...Rodzina pyta z coraz wiekszym niepokojem...i wiem, ze czeka na wnuka...nie nachalnie, ale jednak...czuje presje...trudno sie wyluzowac...myslelismy, ze w wakacje na luzie i bedzie cacy...tak sie staralismy, ze uszkodzilismy meza, byla operacja i 3 m-ce postu :-( ...w miedzyczasie Mama zachorowala, stres...wolalabym urodzic we Francji i wrocic do PL za poltoraroku juz w komplecie, My, malenstwo i 2 koty...

Chyba wezme sobie nozyczki i poprzecinam niektore neurony, bo wiecej z nich szkody niz pozytku ::mur:: ::mur:: ::mur::

nie ma nic prostszego jak zajsc w ciaze, i nic bardziej skomplikowanego jak nie mozna...
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #413  Wysłany: 2010-01-29, 17:44  


AGAKAT- często słyszałam ze dzieci są dla tych którzy ich nie chcą...
Może najlepszym sposobem bedzie odpuszczenie, zostawienie nauki za drzwiami zeby móc się pozytywnie zaskoczyć...
Co by nie było bedzie dobrze :*
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #414  Wysłany: 2010-01-29, 19:40  


Kochana nie martw się o lata. 36 to jeszcze nie żadna tragedia. Mam kilka koleżanek,które tuż przed 40-stką urodziły śliczne,zdrowe dzieci. A moja koleżanka z pracy poszła do ginekologa bo myślała że brak okresu jest wynikiem przekwitania-miała bowiem 46 lat. Jakież było jej zdziwienie kiedy się okazało że jest w ciąży. Urodziła ślicznego,zdrowego chłopczyka. Przy czym w domu miała już dwie córki-24 letnią i 22 letnią :)
Zmiana klimatu dobrze by wam zrobiła. I nie myślcie o tym cały czas. Bo naprawdę-tym bardziej bedzie problem z zaciążeniem
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #415  Wysłany: 2010-01-29, 23:47  


No, w te dyskusje to ja musze sie wtracic.
Melduje, ze dziecko moje urodzilam prawie 14 lat temu majac 43 lata (CVS w 10 tyg.ciazy, bezproblemowa ciaza, bezproblemowy porod SN w Birth Center)
Od decyzji do 2 kresek uplynely 2 miesiace (bardzo przyjemnie spedzone).
Zalozylismy sobie, ze jak sie uda w ciagu 3 miesiecy to OK, jak nie to trudno.

Robienie dziecka na komende, z zacisnietymi zebami i z wykresami pod poduszka jakos do mnie nie przemawia. Ciupcianie powinno byc przyjemnoscia a nie obowiazkiem :lol:

usciski,
zosia

[ Dodano: 2010-01-29, 23:50 ]
Wyzej bylo cos dla ciala,
nizej jest cos dla ducha:


Dla zainteresowanych sztuka -
link do wystawy Arcydziela z Paryza, a konkretnie z Musee d'Orsay.
Musee d'Orsay robi remont i doszlo do wniosku, ze zamiast skladowac zdjete ze scian obrazy moze je pokazac gdzies w swiecie.
I chwala im za to!
Bylam wczoraj, lazilam po 6 salach przez kilka godzin. Wiekszosc obrazow juz wczesniej ogladalam w P. ale wystawa canberranska jest zmontowana w interesujacy sposob a ekspozycja obrazow jest tutaj lepsza niz tam.


Obrazy mozna ogladac w takim porzadku w jakim sa zaprezentowane na wystawie (room 1 -6) albo artystami ...
Do niektorych komentarz audio (na wystawie mozna wypozyczyc sluchawki)
Enjoy:)


http://nga.gov.au/Exhibit...MnuID=3&GalID=0
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #416  Wysłany: 2010-01-31, 18:45  


a ja świętuję swoją rocznicę urodzin...35
:rott:
i troche wspominam..
dzieci robią bazy w pokoju obok, z mnóstwa kocy :<:
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #417  Wysłany: 2010-01-31, 19:01  


STO LAT,STO LAT......
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #418  Wysłany: 2010-01-31, 19:30  


Dzięki JOGI45 pozdrawiam mocno!!!
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #419  Wysłany: 2010-01-31, 21:53  


ana7, wszystkiego najnajlepszego i najważniejszego ZDRÓWKA!!!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #420  Wysłany: 2010-01-31, 22:07  


ana7 wszystkiego najlepszego :flower: :flower: :flower:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group