1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Autor Wiadomość
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #91  Wysłany: 2011-01-10, 22:31  


Tata już po usg brzucha.Niby wszystko ok ale nie wiem co oznacza Wątroba hiperoechogeniczna o granicznej wielkości bez ognisk.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #92  Wysłany: 2011-01-10, 23:53  


Patrycja, hyperechogeniczna struktura to taka, która bardziej odbija ultradźwięki od zdrowej struktury anatomicznej, na obrazie USG jest jaśniejsza. Może to byc np., stłuszczenie wątroby.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #93  Wysłany: 2011-01-11, 09:58  


Patrycja
myslę,że tomograf wyjaśni wszelkie wątpliwości,a te bóle może rzeczywiście są po operacji,nam lekarz powiedział,że to moze jeszcze długo się odzywać,w końcu to ciężka operacja,moją mame czasami coś tam jeszcze poboli,ale mówi,że delikatnie,a najgorzej jeśli by dłużej posiedziała,wówczas jest jak to mówi ścierpnięta i wtedy czuje dyskomfort,kaszel jeszcze się pojawia,ale sporadycznie
dużo pewnie zależy od organizmu
walcz o ten tk
trzymam kciuki mooocno!!!!
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #94  Wysłany: 2011-01-11, 10:50  


Tk będzie miał .Na opisie jest podane ,że wątroba stłuszczona i lekarz niby powiedział,że wszystko jest w normie.

[ Dodano: 2011-01-11, 10:59 ]
Tata miał operację 9m. temu ale tak naprawdę bardzo szybko doszedł do siebie.Dużo sie rusza, jest energiczny ale i niestety otyły.Przytył chyba z 15 kg.waży ponad 100kg.On narzeka na ten ból ale może dlatego,że wg. powinien minać.Torakochirurg powiedział mi kiedyś,że ból bedzie juz do konca zycia.Co prawda coraz mniejszy ale bedzie.Kazdy inaczej dochodzi do siebie.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #95  Wysłany: 2011-01-11, 11:15  


Patrycja, gdyby lekarz miał jakieś wątpliwości do USG brzucha to dałby skierowanie na TK jamy brzusznej. Mój tata jest rok i 9 miesięcy po operacji i tez pokasłuje.Lekarz mówi,że to już tak będzie.Pozdrawiam i dużo zdrowia Tacie życzę.
_________________
agni5
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #96  Wysłany: 2011-01-21, 09:16  


Męczy mnie jeszcze to zaburzenia upowietrznienia obu płatów wokół opłucnej bo pamiętam,że przy rozpoznaniu raka tez była mowa,że poniżej guza zaburzenia upowietrznienia.Teraz lekarz jak ogladał płytke mówił ,że to wynika z wydolności serca?? To możliwe?
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #97  Wysłany: 2011-01-29, 18:34  


Patrycjo
Napisałaś w watku Ma Ka, że masz wrażenie, że Twojemu tacie gorzej się oddycha. Ja tez mam troszkę takie wrażenie:( tzn. jak Tata siedzi to jest super, oddycha cichutko, nie słychać żadnego dyszenia. Problem zaczął się jak zaczął chodzic o 2 kulach - noga boli, więc każdy krok jest wielkim wysiłkiem i pojawia się głośne oddychanie - dyszenie. Niby notmalne, że podczas wysiłku człowiek bardziej się męczy, ale mimo wszytsko jakoś mnie to martwi:(
A napisz, czy Twój Tata jak pokasłuje to ma jakąs wydzielinę? Bo mój Tata twierdzi, że po nocy, rano ma strasznie zachnięte gardło i zalega mu tam jakas "flegma" i musi odkaszlnąć ją:(

pozdrawiam:)
_________________
Katarzynka36
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #98  Wysłany: 2011-01-29, 19:49  


Mój jak pisałam strasznie jest otyły i ja dopiero ostatnio zaczęłam go bacznie obserwować9po tym jak w wigilię usłyszałam,że dyszy).Mój jest bardzo ruchliwy i ciągle go nie było w domu jak przyjeźdzałam do rodziców(latem, jesienia) więc nie wiem czy tak było zawsze czy dopiero teraz.On twierdzi,ze nic się nie zmienia.
Co do kasłania to ja nie wiem.Teraz np. w dzien mało kaszlał, a jak się położył to zanim zasnął trochę odkaszlnął.To raczej był taki głuchy kaszel(jest podziębiony, zakatarzony).Mama twierdzi,ze on jak to palacz zawsze kaszlał i ja wyolbrzzymiam.Nie wiem.Po nocach mi sie ten kaszel sni.
Czekam na tk i jej wyniki.Jak wszystko bedzie ok(wierze,że tak) zajme się poszukiwaniem przyczyny kaszlu.Wydaje mi się,że ta zadyszka i kaszel to u niego trochę też ta niewydolnośc oddechowa i serca razem wzięte.Poza tym resekcja płuca a wydolnośc oddechowa tez sa od siebie zależne.Może teraz jak nie ma powietrzaa(pozamykane okna, ogrzewanie) nasi tatuśkowie to gorzej znoszą?

Trzymaj sięciepło.Ja jestem przekonana,że u Was nic sie nie dzieje i to tylko blizna, nic więcej.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #99  Wysłany: 2011-01-29, 20:03  


Witaj Patrycjo.Ja jak rozmawialam z lekarzem na temat kaszlu to mi powiedzial ze to jest wlasnie rak p;uc i troche sie poklocilam z tym lekarzem ale no coz,moj tatus tez pokaszluje i ten kaszel i oddech ma podobny do mojego a ja mam astme oskrzelowa wiec zapytalam swojego lekarza to mowil ze tak jak przy astmie organizm raguje na zmiane pogody na ogrzewanie w domu ale rowniez tam w plucach cos uciska i ten tlen inaczej dochodzi.Tak mi wytlumsczyl na chlopski rozum ale u kazdego moze byc inaczej.I bardzo duza role odgrywa dym nikotynowy a niestety moj tatulek caly czas popala nie ma mocnych na faje.Pozdrawiam ;)
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #100  Wysłany: 2011-01-29, 20:09  


Iwonko ja wiem,że rak płuc to kaszel ale mój tata jest po lobektomii i według badań kontrolnych nic nie powinno go uciskać ani powodowac kaszlu(przynajmniej do września wyniki były ok) a jednak kaszle i to mnie martwi:(
Mój niestety nadal popala.Mało ale jednak.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #101  Wysłany: 2011-01-29, 20:13  


Nie martw sie na zapas musi byc dobrze :-D A kiedy macie tomograf ?
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #102  Wysłany: 2011-01-29, 20:18  


Tomografie w srodę ale wynik pewnie koło poniedziałku.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #103  Wysłany: 2011-02-02, 21:02  


Tk ze wzg. na grypę jelitową na 14 przełozono.Tata jest osłabiny i podobno wynik moze być niewiarygodny po infekcji.A ch wymęczyła go ta gryka bardzo.Zresztą mamę też.

Dum spiro-Spero napisz mi prosze jak znajdziesz chwile co z tym węzłem z wychwytem 1,4 w PET.Pisałaś bym podała wymiar bo to istotne.Miał chyba ok 15.Czy to ma znaczenie,że wiekszy 20 nie swiecił.Czy to jest zły znak.No i te resztki z wychwytem -2 ??? Pet miał w lipcu.TK we wrzesniu i obraz był taki sam jak w tk z czerwca czyli nic nie urosło przez 3 miesiące.Martwię się bardzo dlatego tak Cię nękam.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #104  Wysłany: 2011-02-02, 22:04  


Witaj Patrycjo
Czyli przełożone TK? lepiej, bo ta grypa jest paskudna:(

u mnie w rodzinie szalała 2 tygodnie temu - po kolei wszyscy, albo wymioty, albo biegunka, albo jedno i drugie no i silne oslabienie). A Tata jeszcze jest w trakcie, czy już najgorsze za nim i tylko jeszcze osłabienie zostało?

Z tymi węzłami to różnie bywa... Niby 15 mm to jest granica, powyżej to mozna sie domyślac, że sie z nimi cos dzieje, ale u nas było 18 i 21 mm i jak wycieli i zbadali to nie było przerzutów.
Widzę Patrycjo, że Ciebie tak jak i mnie wiele rzeczy dręczy. Operacja była, ale człowiek cały czas w stresie:( A miałam Ci się jeszcze zapytać, czy jakis lekarz Twojemu Tacie zapisał leki p- kaszlowe, czy rozrzedzające sluz, czy jakiekolwiek związane z ukladem oddecowym? Bo spotkałam się z sytuacjami, że niektorzy pacjenci od razu maja jakieś inhalatorki, jakies tabletki wykrztuśne, lagodzące kaszel przepisane, a inni nie? Jak rozmawiałam z pacjentami po operacji to jeden bez płuca nie mial nic, inny bez plata płuca pokazywał mi inhalator ułatwiający oddychanie i jakies tabletki, więc sama nie wiem, czy u Was cos na ten temat wspominano? Bo u nas nic:( oprócz p- bólowych po operacji nikt nic nie zapisał. No może jeszcze polprazol do tych p-bólowych.

pozdrawiam Cię mocno
Bedzie dobrze!!!!
_________________
Katarzynka36
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #105  Wysłany: 2011-02-02, 22:14  


Węzły po operacji moga być powiekszone.U nas w Pet 20 mm był bez wychwytu a 15 już z 1,4.Napisano,że odczynowy ale nie wiem jak to jest.
Tacie też nic nie zapisano.Miał tylko przeciwbólowe.Wiem,że jakies ziołowe bierze,które mają własciwości hamujące kaszel.
Mam nadzieję,że będzie dobrze.Pozdrawiam!
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group