1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #46  Wysłany: 2011-09-16, 19:55  


Witam po długim czasie,
Małgosiu, głowa do góry, będzie tylko lepiej, ja skończyłam "lampki" 31 lipca a na dzień dzisiejszy jem prawie wszystko. Kochana, ja wiem jak to jest kiedy nic nie smakuje, boli gardło, dziąsła, język, szczęka jest ściśnięta do granic bólu, podniebienie szczypie. Nie jadłam nic przez ok. 3 tygodnie, nawet woda nie smakowała jak woda ale musisz się wysilić i nawadniać się, uwierz mi, ze to ważne w trakcie i po leczeniu. Jak już nic nie jadłam to wypijałam 3-4 nutridrinki dziennie, bez znaczenia jaki smak, bo i tak go nie czułam. To trochę kosztowne odżywianie (najtaniej udało mi się kupić po 7 zł za szt.) ale warto, niesamowiecie dodają siły. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. Z myciem zębów miałam to samo, też kupiłam szczoteczkę Curaprox a do tego pastę tej samej firmy Curasept 0,05%, jest na prawdę dobra, na ostatniej kontroli (tydzień temu) moja dentystka była zdziwiona, bo ząbki mam idealne, nawet śladu kamienia. Polecam zakup tej pasty. Głowa do góry, Pozdrawiam.
_________________
Ala
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #47  Wysłany: 2011-09-18, 16:44  


Dziękuję Wam Dziewczyny!
Dzisiaj czuję się lepiej. Co do bólu gardła to wcale go nie odczuwam, tylko mam mocno podrażniony żołądek od naświetlań (tak mi się przynajmniej wydaje), a jak nie żołądek to przełyk lub co innego. Przy stanie gardła mogłabym jeść wszystko co mokre, oczywiście oprócz owoców :roll: za czym mocno tęsknię. Nigdy nie byłam mięsożerna, ale to co mam teraz to istny sajgon. Smaków brak, tylko woda wciąż słona, albo mi się wydaje....
Wczoraj teoretycznie zjadłam cały obiad: zupkę pomidorową z ryżem, pulpecika, ziemniaczka, trochę gotowanej marchewki i fasolki, ale za to od rana męczy mnie niestrawność. Byłam nawet w "Rydze", ale myślę, że to mięsko :roll:
Dzisiaj pozwoliłam sobie na zabielaną zupkę z kluskami lanymi, ale nie wiem na jak długo :) .
Mam nadzieję, że dokończę naświetlania, zresztą mam jutro pojawić się w szpitalu (oprócz kontrolnych badań o poranku) popołudniu na wizycie i lampach...
Chciałabym to skończyć, bo szczerze mówiąc na widok szpitala odwracam wzrok w drugą stronę, brr.
Pozdrawiam Was Dziewczyny.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #48  Wysłany: 2011-09-18, 17:51  


Małgosiu, jesteś twarda baba :-D

Odwalisz ostatnie lampki i będzie dobrze, zresztą popatrz na Alę jak dziewczyna kwitnie!
To święta prawda, że co nas nie zabije, to nas wzmocni!

Pozdrawiam Was dziewczynki i trzymam palce, żeby wszystko było ok.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #49  Wysłany: 2011-09-18, 18:22  


Dzięki, dzięki Zoju trzymam się kurczowo myśli o końcu lamp :) Ala faktycznie kwitnie i chyba ma się nieźle :) dobrze.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #50  Wysłany: 2011-09-22, 07:04  


Ludzie nie wierzę! Skończyłam lampy |happy| jeszcze tylko odbiorę dziś wypis i mogę zdrowieć, bo teraz muszę spojrzeć w głąb sobie i namówić mje ciało do regeneracji. Czuję się troszkę słabo, ale jak ogólnie wiadomo to z powodu diety, raczej ubogiej, więc za sprawą lekarza wprowadziłam do biedy Ensure, który nomen omen jest o niebo smaczniejszy niź Nutridrinki (dla mnie nie do wypicia z powodu obrzydliwego tłustego smaku!!!). Gazda miał rację, że smakują jak kupa niemowlaka, aczkolwiek nie wiem jak smakuje to drugie :roll:
Myślę, że nie miękkość w kolankach przejdzie, gardło się zregeneruje. Martwi mnie tylko szyja, bo wyglada jak pomarszczone nie wiadomo co :?ale?: i mam pełno zmarch. Paskuda brr.
Pozdrawiam wszystkich :)
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #51  Wysłany: 2011-09-22, 08:48  


No to gratuluję finiszu!!!
Skórą na szyi się nie przejmuj, szybko dojdzie do siebie, co do zmarszczek to nie wiem jak u innych dziewcząt, ale mnie w wyniku szybkiej utraty 12 kg trochę pomarszczyła się broda i to jest trochę dołujące. A ensure bananowy jest rzeczywiście lepszy niż nutridrinki. Pozdrawiam, Pa.
_________________
Ala
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #52  Wysłany: 2011-09-22, 09:50  


Małgosiu.....moje gratulacje!!!

Teraz tylko zbieraj się do kupy, miękkie kolanka miną, słaba będziesz jeszcze przez jakiś czas. Szyją się nie przejmuj, smaruj kremem i delikatnie masuj, na pewno wygląd się poprawi, trzeba tylko czasu. No a póki co modne są różne apaszki :-D

Mocno Cię ściskam i jeszcze raz gratuluję wytrwania w leczeniu!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #53  Wysłany: 2011-09-22, 15:10  


małgosia_43, świetnie. Gratuluję!!! :-D
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #54  Wysłany: 2011-09-22, 15:12  


Małgosiu, skórę na szyi się naciągnie. Trzeba się dużo śmiać, no i ten... :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #55  Wysłany: 2011-09-22, 15:18  


małgosia_43 napisał/a:
Martwi mnie tylko szyja, bo wyglada jak
-zupełnie niepotrzebnie.Dowiedz się w dobrej aptece jakie kosmetyki mogłabyś używać,aby pomogły w regeneracji naskórka.Piszę w aptece,bo skóra jest zapewne poparzona-już nie pamiętam co mój Brat stosował,ale coś skutecznego z apteki,i teraz są takie ładne sweterki z golfem,szaliki ,apaszki.Jak juz przyjdzie wiosna,to szyjka bedzie znów ładna.
Dużo,dużo całusów przesyłam :)
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #56  Wysłany: 2011-09-22, 16:05  


Małgosiu, na szyję możesz swobodnie stosować panthenol w sprayu, radiosun lub zwykły alantan. Nie martw się, u mnie nie minęły jeszcze dwa miesiące od zakończenia radioterapii a szyja wygląda jakby nigdy nie doświadczyła naświetlania. Pamiętaj tylko, że musisz pozwolić skórze oddychać, więc apaszki tylko bawełniane i tylko jak wychodzisz między ludzi, w domu sobie odpuść. ;)
_________________
Ala
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #57  Wysłany: 2011-09-24, 09:27  


Dzięki, dzięki :)
Zaczęłam stosować różne maści i jest lepiej. Wiem, że trzeba trochę czasu :-D . Dziś czuję się lepiej, ale wczoraj nie miałam siły ruszyć ręką ani nogą :roll: Jestem pełna optymizmu i mam zamiar szybko nabrać siły, więc zaczęłam rozmawiać ze swom ciałem , aby się szybciej naprawiło ;) Zobaczymy. Najgorsze są moje lęki przed jedzeniem (ciągle boję się, że co zjem to znowu pójdę do "Rygi"), więc z uporem maniaka jem kleik i ensure :roll:
Poza tym zgodnie z zaleceniem "mądrego" (czyt. lekarza) przestałam brać sterydy i wysypało mnie na nowo, więc do nich wróciłam. Wizytę mam w czwartek i wtedy zobaczymy, a może przejdzie :?ale?:
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, bo jakoś lżej mi na sercu, zwłaszcza od środy......
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #58  Wysłany: 2011-09-24, 16:55  


Małgosiu....zuch dziewczyna!

Teraz powolutku, jeszcze przez jakiś czas będziesz się czuła słaba, musisz uzbroić się w cierpliwość i już!

Gdyby mnie ktoś rok temu powiedział, że będę się opychać czosnkiem, papryką ........oplułabym! A właśnie spożyłam sałatkę z pomidorów z dużą ilością czosnku i jedyna dolegliwość, to intensywny chuch :-D

Doczekasz też. Trzymam za Ciebie mocno paluchy, będzie dobrze!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #59  Wysłany: 2011-09-25, 13:19  


Dzięki Zoju,
po nocach śni mi się sałatka z pomidorów z dużą ilością cebulki i szczypiorki z kefirem albo jogurtem greckim :) O innych snach żywieniowych nie wspomnę, a tu przede mną jeszcze daleka droga choćby do jabłka czy gruszki :roll: Szkoda.
Poza tym czuję się z dnia na dzień coraz lepiej tylko postanowiłam się oszczędzać, żeby sobie na dłużej wystarczyła ;)
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #60  Wysłany: 2011-09-29, 15:27  


Byłam dziś u "mądrego" i jest ze mnie zadowolony. Znaczy wracam do zdrowia, wyniki prawie w normie oprócz hemoglobiny i hematokrytu. Następną wizytę mam 27.10.2011r. a CT dopiero w listopadzie. Zobaczymy.
Na razie myślę o wyjeździe do Holandii, do brata, w ramach tegorocznego urlopu wypoczynkowego. Lekarz nie widzi przeciwskazań, tak naprawdę gdyby mógł to by powiedział, że goje się jak koń ;) Tylko jeszcze trochę zmian na szyi :roll: Ale nic to :) Jest dobrze :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group