1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
Autor Wiadomość
meteor 



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 271
Pomógł: 8 razy

 #376  Wysłany: 2024-06-14, 09:59  


Witam.
Na początku chciałem sprostować mój poprzedni wpis bo pominąłem coś bardzo ważnego.

Napisałem że guz jest stabilny i nie rośnie, niestety pojawił się powiększony węzeł chłonny.
Cytuję " Aktualnie widoczny jest powiększony niejednorodny węzeł chłonny w grupie IIA prawej osi krótkiej 9mm który nie był widoczny w badaniu poprzednim"
Kilka dni temu odebrałem najnowsze MRI i guz ten ma już 19mm.
"Po prawej stronie szyi w grupie IIA powiększony węzeł chłonny do 19mm w osi krótkiej z cechami martwicy, o niejednorodnym wzmocnieniu kontrastowym. Miernie powiększony węzeł chłonny w dolnym biegunie przyusznicy prawej i okrągławy srednicy do 8mm, ulega silniejszemu wzmocnieniu kontrastowemu"

Od ponad miesiąca prawie ogłuchłem na prawe ucho, ledwie słyszę i być może przyczyną tego jest węzeł w przyusznicy prawej. Wcześniej miałem problemy ze słuchem , raz dobrze słyszałem a były okresy gdzie słuch mi się pogarszał, ale wtedy położyłem się na wznak i mi w tej pozycji przechodziło, lub jak siedziałem to próbowałem przedmuchać nos i też przechodziło.
Myślałem, że jest to związane z ropą zalegającą zatoki ale chyba nie to była przyczyną.

[ Dodano: 2024-06-14, 10:16 ]
Miałem również robione TK KLP J. brzusznej i miednicy i też nie jest dobrze.

Są widoczne jakieś zagęszczenia częściowo o guzkowym zarysie. Kilka 2,5mm jeden 9 mm których nie było.

Ale jest coś gorszego cytuję.
" W górnym biegunie wnęki płuca lewego węzeł chłonny granicznej wielkości do 10mm( poprzednio 9mm) w dolnym biegunie wnęki płuca lewego węzeł chłonny w osi krótkiej do 11mm ( poprzednio 8mm ) pozostałe węzły we wnękach płucnych są mniejsze i stabilne.
Węzły chłonne widoczne są także w sąsiedztwie pęczków oskrzelowo-naczyniowych, poniżej dolnych biegunów wnęk płucnych po stronie prawej węzeł w osi krótkiej 9,5mm (poprzednio 7mm)"

Pani doktor powiedział, że czekamy na najnowszy opis TK i zdecydujemy czy powołać kominek i zastosować inną terapię.

Wracając do opisu MRI w którym pisze, że jest stabilizacja guza, to niestety wydaje mi się, że on urósł może o 1mm a może o pół mm którego wzrostu nie widać w badaniu.
Byłem na kontroli u neurologa i pani doktor powiedziała, że guz musi uciskać na coraz to nowe nerwy ponieważ zauważyła progres w sprawach neurologicznych. Ja też po sobie widzę, że guz musi minimalnie rosnąć bo skutki choroby są coraz bardziej widoczne. Odrętwienie twarzy obejmuje coraz większe obszary.

Także niestety jest źle.
 
zakopane14 


Dołączył: 07 Maj 2024
Posty: 5
Skąd: Zakopane

 #377  Wysłany: 2024-06-14, 13:09  


Zadzwoń o pomoc do pana Zbyszka Nowaka
ręce które leczą z podkowy leśnej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group