1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak odbytnicy, przerzuty do płuc, wątroby, otrzewnej...
Autor Wiadomość
Archers 


Dołączyła: 01 Sie 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin

 #31  Wysłany: 2014-08-06, 07:28  


Atossa-taki lek dostała, z wskazówką żeby go brać kiedy będą nudności. Dostała 20 tabletek.
Mama brała lek kiedy odczuwała nudności, na dzisiaj tabletek zostało 6. Brała od czwartku wieczora ub.tygodnia-doraźnie.
Podobnie było wczoraj rano, nie czuła mdłości, zjadła śniadanie. O 9.30 wzięła xelodę, o 11.30 poczuła nudności i wzięła tabletki po czym ok 12 zwymiotowała.
_________________
Dziękuję za Waszą uwagę,
Ewa
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #32  Wysłany: 2014-08-06, 14:51  


Chemia zapewne była odstawiona głównie z powodu nudności, trwających od rozpoczęcia cyklu, a nawet już od paru dni wcześniej, a nie od samych jednorazowych wymiotów. Wystarczy jeden objaw utrzymujący się i zostaje m.in. przerwana, poczytaj w dzienniczku str. 9-11.
Dodatkowo leki u Was nie były cały czas przyjmowane, tylko wtedy, gdy pojawiały się nudności, a to za mało.
 
 
Archers 


Dołączyła: 01 Sie 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin

 #33  Wysłany: 2014-08-06, 21:42  


Byłam u innego lekarza. Zostawił mamę na oddziale. Miała zdecydowanie źle ustawione leki antywymiotne, na szczęście zostało to skorygowane i w końcu jest lepiej.

[ Dodano: 2014-08-06, 21:44 ]
Acha ...dodatkowe leki nie były cały czas przyjmowane bo zalecenie lekarza było wyraźne: stosować w trakcie mdłości, dlatego też dostała tylko 20 tabletek do 21.08 na doraźne stosowanie.
_________________
Dziękuję za Waszą uwagę,
Ewa
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #34  Wysłany: 2014-08-06, 22:10  


dlatego było to złe zalecenie, by brać doraźnie, poza tym powinien jak już tak zalecił, zabezpieczyć Was przynajmniej dwoma opakowaniami tych leków,

teraz jak macie skorygowane?
 
 
Archers 


Dołączyła: 01 Sie 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin

 #35  Wysłany: 2014-08-06, 22:15  


Teraz dostaje wszystko w kroplówce, trudno mi powiedzieć.
_________________
Dziękuję za Waszą uwagę,
Ewa
 
Archers 


Dołączyła: 01 Sie 2014
Posty: 16
Skąd: Lublin

 #36  Wysłany: 2014-08-08, 22:40  


Jestem zła, zdumiona, wściekła, zaciekawiona jak mogło dojść do tak fatalnej pomyłki w leczeniu????

Pisałam, że mama miała mdłości i zaczęła wymiotować. Zadzwoniłam na oddział, przez słuchawkę otrzymałam instrukcję, że trzeba odstawić Xelodę. Byłam zaniepokojona więc pojechałam na oddział, lekarz dyżurny zaglądając do karty mamy powtórzył to samo i przepisał Torecan w czopkach. Dalej było słabo, jelito szalało po czopku, mama opadała coraz bardziej z sił, nadal było jej cały czas niedobrze.....zaczęłam szukać, dzwonić, pojechałam do INNEGO lekarza, który kazał ją natychmiast przywieźć i zostawił na oddziale.
I teraz, UWAGA! dlaczego mama miała mdłości i wymiotowała?? Dlatego, że choroba na skutek przyjmowanej chemii dała o sobie znać! Dzisiaj została przeniesienia na chirurgię i jest przygotowywana do bardzo rozległej operacji. Po co? Po to aby być zdolną do przyjmowania chemii i umożliwienia leczenia.
NIKT z poprzedniego szpitala nawet nie poddał pod rozwagę, że wymioty to skutek pomieszania chemii z guzem w jelicie, nikt....
_________________
Dziękuję za Waszą uwagę,
Ewa
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #37  Wysłany: 2014-08-08, 23:19  


co to znaczy, bo do końca niewiem, że jelito szalało przy czopku? było wypróżnienie czy wewnątrz szalało, a wypróżnienia nie było?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group