_________________ Niedawno dowiedzialam sie ze mam czerniaka breslow 0,2mm Clark II stopien,owrzodzenie(-) angioinwazja(-),komponent IN SITU SSM,JM-1/1MM2-NASKOREK!Bylam na konsultacji w CO w Warszawie i czekam na badanie wartownika.Bardzo sie boje!!
[ Dodano: 2015-01-01, 18:42 ]
Po drugie ten egistrozol może źle działać na wątrobę powodować nawet jej zapalenie. Kiedy był ostatnio usg j brzusznej? I czy robione były próby wątrobowe? Widziałam że 2013 był problem z pęcherzykiem. Tam coś jest w końcu czy nie. Pomyliłam te treści z 2013 i z ostatnieo miesiąca nie patrząć na daty.
[ Dodano: 2015-01-01, 19:18 ]
trudno coś powiedzieć nie mając pełnego obrazu. co dokładnie ostatnio się dzieje kiedy i jakie były badania i wyniki.
Pisalam ,ze usg bylo robione 10 dni temu i jest wszystko ok.Scyntygrafia robiona miesiac temu tez ok.Pecherzyk zolciowy usuniety kilka miesiecy temu.Markery nigdy nie byly robione.Nie byly nigdy zlecone.Mama twierdzi,ze boli ja watroba.
Żaden lekarz nic w tej chwili nie zrobi, były Święta i pół Polski narzeka na ból wątroby (jakkolwiek wątroba sama w sobie nie boli, ale wszyscy wskazują tą okolicę). Trzeba przeczekać i to starając się zachować dietę zarówno jakościową jak i ilościową. Jest zasada że dopiero bóle utrzymujące się 2-3 tygodnie bez przerw dają podstawy do podejrzeń o guza.
AHA OK. Warto spytać czy ta wątroba nie boli od tego egistrozolu. Znaczy czy nie ma to jakiegos wpływu na watrobe. Po drugie usg nie jest dokłądne. Na usg nie bardzo widać nadnercza. Następne przyczyn bóli pod żebrem może być wiele.
Mama po kolejnej kontroli jesli to tak mozna nazwac.Jedynie co systematycznie to co rok ma wykonywana mammografie.Inne badania tylko wtedy, gdy sie cos dzieje,cos mama zglasza.Po wczorajszej wizycie pani doktror zlecila rtg pluc tak naprawde to drugi raz w ciagu 4 lat leczenia.Po osluchaniu stwierdzila ,ze sa szmery.Mam dwa pytania .bo nie ukrywam,ze sie stresuje.Czy szmer w plucu moze wskazywac na przerzuty?I czy faktycznie po raku piersi nie ma okeslonych badan tylko wtedy, gdy sie cos dzieje?Wynik rtg bedzie dopiero w poniedzialek troszke sie martwimy.
Raczej tylko wtedy, gdyby przerzuty były bardzo zaawansowane i powodowały zajęcie dróg oddechowych (oskrzeli);
guzki znajdujące się wewnątrz miąższu płuc, nawet większe, mogą być niewykrywalne osłuchowo.
myszka napisał/a:
czy faktycznie po raku piersi nie ma okeslonych badan tylko wtedy, gdy sie cos dzieje?
Obserwacja po leczeniu
Głównymi celami badań kontrolnych po leczeniu z powodu raka piersi są: wczesne wykrycie miejscowego i regionalnego nawrotu choroby oraz wtórnych nowotworów, obserwacja w kierunku późnych powikłań, poradnictwo psychologiczne i socjologiczne (w tym zalecenie fizycznej aktywności i odpowiedniej diety w celu zmniejszenia nadwagi), a także ocena późnych wyników leczenia. Mniejsze znaczenie ma natomiast aktywne poszukiwanie bezobjawowych przerzutów odległych, ponieważ ich wcześniejsze wykrycie w wyniku rozszerzonego zakresu badań kontrolnych nie ma istotnego wpływu na skuteczność leczenia i jakość życia chorych.
Zasady obowiązujące w obserwacji chorych po leczeniu przedinwazyjnego raka przewodowego oraz raka inwazyjnego w stopniu I–III przedstawiono w tabeli 19.
_________________ Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
Wynik rtg pluc ok.Mam pytanie dotyczace pobierania krwi,mierzenia cisnienia na rece, gdzie byly usuniete wezly pachowe.Czy mozna normalnie z tej reki korzystac?Pani doktor na ostatniej wizycie powiedziala, ze tak,ale pamietam jak zaraz po operacji pani rehabilitantka powiedziala ,ze nie wolno, ze tak reka jest, ale tak jakby jej nie bylo
pani rehabilitantka powiedziala ,ze nie wolno, ze tak reka jest, ale tak jakby jej nie bylo
z uzasadnieniem, że ucisk opaski pomiarowej może wpłynąć negatywnie na zaburzenie odpływu chłonki z takiej kończyny pozbawionej węzłów chłonnych.
Będąc na miejscu takiej osoby wolałbym nie ryzykować powstania obrzęku limfatycznego.
_________________ Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
ucisk opaski pomiarowej może wpłynąć negatywnie na zaburzenie odpływu chłonki z takiej kończyny pozbawionej węzłów chłonnych.
Tak, zarówno opaska do pomiaru RR krwi jak też staza ( opaska uciskowa) przed pobraniem krwi do badania lub podłączeniem kroplówki - może zaburzyć odpływ chłonki..
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum