1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak płuca prawego
Autor Wiadomość
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #226  Wysłany: 2012-01-18, 11:40  


Jaki mama ma ciśnieniomierz?

[ Dodano: 2012-01-18, 11:41 ]
chodzi mi czy elektroniczny czy zwykły ?
_________________
mm
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #227  Wysłany: 2012-01-18, 15:13  


elektroniczny...ale sprawdzalam na sobie..ja mialam 3 razy pod rzad prawie identyczne cisnienie...125/60...124/60...120/58 i tetno po 78.....a ona miala 3 razy pod rzad zupelnie rozne...brat tez mial jednakowe...
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #228  Wysłany: 2012-01-18, 15:29  


Moja babcia ma problemy z ciśnieniem, lekarz powiedział, że lepsze są te zwykle z pompką.( w sumie oni sami w ośrodkach takie mają) że elektroniczne trochę zmieniają. W sumie poczytaj w instrukcji bo wydaje mi się, że nawet pisze że nie wolno tak pod rząd robić pomiarów musi jakiś czas minąć. A dlaczego Wy jej tak mierzycie to ciśnienie? Dzieje się coś? Bo jeżeli nie to naprawde ale robicie mamie krzywdę. Bo ona stresuje się, wyobraź sobie jakbyś Ty tak miała mierzone co chwilę. Nawet w szpitalu tak nie robią. Ona się przez to zaczyna stresować. Przedtem mierzyła gorączkę kilka razy na dzień teraz jak będzie mierzyć ciśnienie i gorączkę to za każdym razem będzie się bać co znowu jej wyjdzie. Nie złość się na mnie ale troszkę uspokójcie się z tymi pomiarami
_________________
mm
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #229  Wysłany: 2012-01-18, 15:37  


mariolab, ma rację. Stres ma duży wpływ na wartość ciśnienia, tak naprawdę powinno się przed pomiarem usiąść, uspokoić się zupełnie, oddychać głęboko i dopiero wtedy to ma sens, a tak to będzie wariowało.
_________________
 
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #230  Wysłany: 2012-01-18, 16:48  


mama bardzo zle sie czula..dlatego mierzyla sobie cienienie...od rana jej tak skakalo...kaszlalo ja bardzo..moze od tych zmian cisnienia..dzwonilam teraz do lekarza...chcialam zeby jutro przyszedl..bo kaszle..ma lekka dusznosc...to powiedzial zeby tetno mierzyc palcem....i ze ma raka pluc to moze miec dusznosc..ze jakby miala duza dusznosc to dzwonic na pogotowie albo wiesc ja na sor...ze on nie jest w stanie nic pomoc...az we mnie zagotowalo...ze ma dusznosc bo guz przytyka oskrzela,...kaszel....ze wczoraj miala pewnie zaburzenia rytmu i dlatego ten elektroniczny aparat wariowal i takie pokazywal pomiary...bo jak serce bije niemiarowo to on nieodczytuje prawidlowo...wogole podejscie okroopne...ze pewnie infekcji nie ma..ze wszystko od raka..kaszel dusznosci i inne cuda...masakra...to choremu na raka nieprzysluguje juz wizyta domowa?

[ Dodano: 2012-01-18, 17:24 ]
mama wogole bardzije kalsze od 2 chemii..caly czas i coraz bardziej duszaco...zaczynam watpic czy ta cala chemia wogole choc troszke dziala...a tu jeszcze jedna i dopiero badania

[ Dodano: 2012-01-19, 10:07 ]
nie tak sie spodziewalam leczenia raka..12 lat temu jak moja babcia byla chora inaczej to wygladalo...moja mama zle czuje i to bardzo...kaszle duzo gorzej...bol glowy ma juz ponad 2 tyg...lekarz z osrodka umywa rece...moze ma racje zaduzo nieporadzi...na chemie pojedzie to nawet nikt ja niezbada tylko zrobia morfologie i podadza chemie i do domu..a moze po 2 tyg bolu glowy nalezaloby choc tomografie glowy zrobic?przeciez chyba mozna zrobic tomograf a popoludniu podac chemie....jedzie tam na czco wiec chyba problemyu nie ma...a na drugi dzien po podaniu chemii mozna?moze powinnam sie upierac zeby cos z tm zrobili?doradzcie mi cos prosze...
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #231  Wysłany: 2012-01-19, 15:39  


zaraz po przyjściu do szpitala jak tylko dorwiesz lekarza masz mu o wszystkim powiedzieć
nie badaja mamy skoro się na nic nie skarzy,
lekarz nie jest wszechwiedzący skąd moze wiedziec ze coś jest nie tak u mamy, albo lekarz rozwieje wątpliwości albo coś zrobi żeby pomoć od tego są leki , są badania aby korzystać z pomocy

masz mieć na kartce zapisane wszystkie sprawy o ktore chcesz zapytać,
jasli nie ty to ktos kto pojedzie z mamą
jak nie zapytasz to się nie dowiesz, wiec miej ta kartkę ze sobą

do dzieła
spisuj te najważniejsze sprawy tylko nie za duzo, bo zrobi się z tego godzinny wykład, na ktory lekarze nie maja czasu, ale ważne kilka spraw można na dzien dobry rozwiązać
tętno, kaszel, bole głowy to chyba te najważniejsze
jesli jest cos więcej to dopisz do listy
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #232  Wysłany: 2012-01-21, 16:42  


mame glowa boli coraz bardziej...juz niepomaga nawet apap zazywany co 4 godziny....czasami zatyka jej jedno ucho...najgorzej chyba jest wieczorem jak sie kladzie...i jak kaszle...wizyta w szpitalu dopiero w srode:(((
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #233  Wysłany: 2012-01-21, 17:07  


są silniejsze środki przeciwbólowe niż Apap .może niech ich spróbuje ???
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #234  Wysłany: 2012-01-21, 17:09  


tylko jakie?ibuprom podbije jej cisnienie...a tego apapu nie mozna brac 2 sztuki co 4 godziny...kurde nie mam apapu w domu...zaczynam sie bac ze to moze oznaczac jakies przerzuty...chociaz migrena tez to moze byc...noi nerwica tez...ech...oszaleje...
 
homer366 


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 183
Pomógł: 28 razy

 #235  Wysłany: 2012-01-21, 17:20  


Ja biorę ketanol forte ale on jest chyba tylko na receptę .
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2608
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #236  Wysłany: 2012-01-21, 18:51  


mama brała Ibuprom albo Ibuprom max,ze niby ma ponieść cisnienie, ?czy tylko wyczytaliście to w ulotce?
bo apap także ma w ulotce że może ponieść ciśnienie
wiec moze warto sprobować
bo mama sie tym apapem zatruje juz długo go bierze i bierze codziennie po kilka tabl tak tez nie można
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #237  Wysłany: 2012-01-21, 18:59  


Ibupromu tez nie można dużo. Iboprom Max - maksymalnie 3 tabletki na dobę, zwykłego Ibupromu 6.
No i pierwsze słyszę by Ibuprom był mocniejszy od Apapu, zawierają inne substancje czynne, ale sa na tym samym poziomie drabiny analgetycznej.
Koniecznie trzeba prosić onkologa na kolejnej wizycie o silniejsze leki przeciwbólowe.
_________________
 
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #238  Wysłany: 2012-01-21, 19:17  


Ibuprom to inna substancja czynna , jesli apap nie działa , warto spróbować czegoś innego
nie mają recept na inne srodki wiec moze warto
mama nie brała być moze to na kilka dni wystarczy
do tej srody

i to kolejna sprawa na wizytę u lekarza zapisana na karteczce
on bedzie wiedział co zapisać
jest z czego wybierać ale to juz decyzja onkologa
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #239  Wysłany: 2012-01-21, 19:18  


homer366 napisał/a:
Ja biorę ketanol forte ale on jest chyba tylko na receptę .

Tak, tylko na receptę.

Czy mama przy tej ilości leków p/bólowych bierze jakiś omeprazol albo coś osłonowego na żołądek?
_________________
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #240  Wysłany: 2012-01-21, 19:29  


wczoraj i dzis wziela na zoladek bo u syna w przedszkolu wymiotuja i jej kazalalm zazywac...jakis probiotyk brat kupil...
a ten apap bierze juz z 1,5 miesiaca i nawet sie zastanawialam czy ten bol glowy to nie polekowy....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group