1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Autor Wiadomość
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #106  Wysłany: 2012-06-29, 22:34  


Informacja ze HGB 9,1 to od P onkolog ,znajac poprzednie wyniki z szpitalnego laboratorium to domniemam ,ze g/dl
poniedzialkowe 9,6 tez bylo w g/dl
wiem od Justyny 1975 :) ze toczy sie ponizej 8 ...ale tu chyba tez RBC byly cos nie tak bo w poniedzialek byly 2,88
i nie wiem czemu taki spadek od poniedzialku jak Mamusia zarzywa zelazo z kwasem foliowym i pije pokrzywe i polyka buraki forte

[ Dodano: 2012-06-29, 22:49 ]
Ja sie tak boje , ze to bardzo dobre samopoczucie Mamusi to cisza przed burza :uuu:
dzisiaj tez mialam obawy jakies od rana ,ze nie podadza tej IV chemii ,to juz nawet od srody mialam takie przeczucie.... i siebie obwiniam ze tak pre z tym wszystkim do przodu
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #107  Wysłany: 2012-07-03, 17:13  


I Mamusia po toczeniu krwi dostala IV cykl chemii ktory mial byc zredukowany do 60 % , co to znaczy w liczbach dowiemy sie za okolo 2 tyg , wtedy bedzie do odbioru wypis.dzisiaj wyszla do domu , HGB 11,4 g/dl , plytki 96 tys K/ul.
Czuje sie bardo dobrze , energiczna i pelna werwy.Jutro wyjazd na przelozona wizyte w ZMNiE IO w Gliwicach.

Martwie sie informacja na wypisach z onkologii od 04.05 na kazdym wypisie a jest ich 3 ,jest podana wartosc markera LDH U/L 453 i ten wynik jest dopisywany z data 04.05 na wypisie z 15 i 26.05.2012
Co to znaczy ? Az strach sie bac...........
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #108  Wysłany: 2012-07-03, 17:32  


LDH to enzym, dehydrogenaza mleczanowa.
Jaka jest norma wg laboratorium wykonującego badanie?
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #109  Wysłany: 2012-07-03, 17:37  


nie ma podanej normy....jest tabeka gdzie sa wysczegolnione rozne markery i tylko przy LDH podana wartosc
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #110  Wysłany: 2012-07-03, 17:48  


To akurat dość istotne, bo ten wynik dość mocno odnosi się do normy, jaką podaje dane laboratorium. Niemniej podwyższenie, jakie tu zapewne występuje, jest częste przy chorobie nowotworowej.
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #111  Wysłany: 2012-07-03, 17:59  


znalazlam na pierwszym wypisie z dnia 07.04....tam tez jest ten wynik i podana norma w slupku, nie w tabelce :LDH- 453 U/L (240-480) N..... po co ten wynik przepisuja na kazdym wypisie....nie robiac nowego badania ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #112  Wysłany: 2012-07-03, 18:03  


A, no to jest w normie.
A czemu ciągle przepisują - to już do nich pytanie, ale być może dlatego, że nie jest to jakoś mocno istotny wskaźnik dla chorego.
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #113  Wysłany: 2012-07-03, 18:21  


dzieki absenteeism, :) to jedna niejasnosc , kamien z serca :)
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #114  Wysłany: 2012-07-10, 22:49  


Jestem u Mamy , jutro o 6 ej wyjazd na onkologie na TK glowy z kontrastem :-) zezwolili w ZMNiE IO Gliwice

A Mamusia tak sie boi tego badania , ze moze cos znajda , ze w sobote mi mowila , ze lepiej zrobic TK klatki z kontrastem niz glowy , ze pojdzie 11.07 czyli jutro do szefowej oddzialu i z nia o tym porozmawia i musialam jej tlumaczyc , ze nie ma teraz po co , ze TK bez kontrastu wystarczylo by jej podali 4 chemie i tez nie ma sensu bo dalej nie ma plytki z marcowego TK z sosnowca - produkuje sie od tygodnia u informatykow szpitalnych , ze przyda sie po zakonczonej chemii
Ale nie mam zadnej gwarancji ze nie zastosuje jutro jakiegos wybiegu i nie bedzie tego TK glowy , mam w zanadrzu ciezka artylerie....ale nie chce jej straszyc, mam przygotowany przyklad mojej ukochanej sasiadki , ktora majac nowotwora pluc po chemioterapii byla poddana naswietleniu i juz wracajac z naswietlania w samochodzie dostala pierwszych objawow niedowladu prawej strony i podobno nie robili jej MR glowy przed tym naswietlaniem( a byly juz przerzuty ) , sama mnie pytala w maju jak ja zalatwilam Mamie MR glowy jak o to tak ciezko a bylo to przez 11.05 - kiedy bylo planowane u Mamusi MR , ktore jednak sie nie odbylo bo wtedy plytki spadly do 52 tys.

Ogolenie czuje sie dobrze , jedynie od paru dni ma bardzo dokuczliwe bole zoladka . Dzisiaj w nocy to prawie nie spala , dopiero Nospa jej pomogla na troche. siemie lniane nie pomaga..powiemy jutro lekarce o tym zoladku...ja mysle , ze moze ze stresu i z powodu ze je najwiecej kwasnych potraw , dziennie salatka z ogorkow kiszonych z pomidorkami , kwasne sledzie , zurki i takie wlasnie potrawy jej smakuja
Bierze controloc ale w zmniejszonej dawce , tez jutro to zglosimy.

A i jutro tez morfologia z rozmazem . Wydaje mi sie , ze parametry nie spadly jakos drastycznie bo Mamusia czuje sie dobrze...znudzona , ciagle w domu lub w szpitalu, bo to dzisiaj 4 miesiace jak przyjechalo pogotowie jak miala dusznosci.
Zobaczymy jutro , wynik z TK pewnie dopiero bedzie znany 23.06 jak ma byc 5 ta planowana chemia.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #115  Wysłany: 2012-07-10, 22:59  


Ananav, powodzenia i trzymam kciuki :)
Pozdrawiam serdecznie _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #116  Wysłany: 2012-07-10, 23:10  


Witam i dzie kuje JustynaS1975, , pozdrowionka

[ Dodano: 2012-07-11, 10:20 ]
I szlak jasnyyyyyyyyyy
Z TK nici , plytki spadly do 6 tys. Mamusia czeka na lozko i toczenie plytek , Tk przeniesione na piatek , a ja jestem w drodze po Mamusiny zestaw ewakuacyjny .

ta walka jest bardzo nierowna :uuu:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #117  Wysłany: 2012-07-11, 10:27  


Ananav, natoczą Mamę płytkami i będzie można zrobić TK.
Kciuki cały czas zaciśnięte :/pociesza:/
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #118  Wysłany: 2012-07-11, 15:25  


dzikulki , ja juz w domku , Mamula z welfronem czeka na plytki :)
I zla na caly swiat,zoladek boli ,controloc z 20mg zwiekszony na 40mg i chyba poleci nospa w kroplowce , bo Mamula nie wierzy w controloc i poszlysmy z siostra dopytac o cos rozkurczowego. A na lozko czekania do 14.30 i stad te zlosci na caly swiat

[ Dodano: 2012-07-12, 13:27 ]
Po wczorajszym toczeniu plytek ich wzrost dzisiaj okolo 50 tys...znaczy lepiej
Jutro rano morfoologia i TK glowy

Ale dalej bardzo sie martwimy tymi bolami zoladka :uuu:
Sa czeste i bardzo bolesne , skurcze, przy przelykaniu wiekszych kawalkow zaraz bardziej boli , lekarka wie o tych bolach i Mama ma dozylnie podawane 40mg controlocu , wczoraj tez nospa w kroplowce ..a zoladek dalej boli...
Nowy lek , ktory Mama przyjmuje od 08.07 to irenat w kropelkach 3 x 10kropli...jest on po to by zabezpieczyc tarczyce przed kontrastem i ma go brac do 18,07 , P onkolog wie o tym leku ale go nie zna i nie wie czy to on moze powodowac te bole
Bardzo sie boimy z siostra dlaczego Mame tak boli ten zoladek :uuu:
mamy juz najczarniejsze scenariusze ...jak jej pomodz , niby jest pod opieka w szpitalu a boli ja jak cholera...
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #119  Wysłany: 2012-07-13, 09:22  


Moze ten post nie przyklei sie do poprzedniego i ktos mi odpisze .... :-(

Mamusie boli ten zoladek bardzo przy jedzeniu twardszych wiekszych kawaklow , ma wtedy bardzo biolesne skurcze , jak je plynne to nie boli . Nie mowi juz od wczoraj lekarce o tym bo twierdzi , ze w domu sama sobie z tym poradzi , gotujac papinki.
P onkolog nie zna IRENATU a ma on objawy uboczne - "Wyjątkowo może dojść do agranulocytozy, trombocytopenii, niedokrwistości aplastycznej."

Wczorajszy wynik plytek 50 tys , dzisiejsze juz 42 tys i P onkolog chciala Mamusie zostawic na oddziale do poniedzialku , ale Mamusia uprosila , ze chce dzisiaj isc do domu i P doktor sie zgodzila pod warunkiem , w poniedzialek sama zrobi sobie badanie krwi , po TK ma byc na oddziale do 12ej by zobaczyli jak sie czuje po kontrascie

Teraz Mamusia czeka na badanie TK glowy , potem ma isc okolo 12ej pokazac sie P doktor i prawdopodobnie do domu

Boje sie , ze cos sie stanie przez weekend ... ten niewyjasniony zoladek , ze parametry krwi znow spadna , no bo leukocyty tez podobno ma ponizej normy , tego do tej pory nie bylo , bo po kazdej chemii byla neulasta , teraz tez a mimo to spadly

Chyba mnie Mamusia wyklnie.....bo bede po Nia na oddziale i pojde z tymi watpliwosciami do P doktor , siostra ma juz wydrukowac objawy uboczne IRENATU i bede chciala jej pokazac....
To juz jest kolejny lekarz , ktory sie Mamusia zajmuje , bo jej lekarka na urlopie.
Mila , mloda....itd .....ale co sie jej powie to zrobi....uprosilysmy o NOSPE to dala w kroplowce , twierdzac , ze i tak nie pomoze.....a wczesniej jak sie okazalo ze te plytki 42 tys i Mamusi uwaga , ze ma teraz zabezpieczona tarczyce na to badanie to powiedziala , ze mozemy isc
na TK , ale jej zdaniem i tak nie zrobia

Nie narzekam , nie neguje ....tylko tak sie boje o Mame :uuu:

Wiem , 42 tys plytek to nie tragedia....przy zachowaniu ostroznosci...ale Mamusia nie zawsze jest ostrozna ...a jak beda delej spadac ? Bedac w domu 2 noce bedzie sama , bo brat na noc pracuje .

A moze dzwonic do lekarki z ZMNiE IO z Gliwic i konsultowac ten IRENAT ? Nie wiem , ten pomysl juz byl w srode , ale Mamusia stanowczo zglosila VETO.
Za godzine jade do szpitala .
Niech ten post sie nie przyklei ...! I bedzie widoczny......
Prosze pomozcie co z tym zoladkiem ?
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #120  Wysłany: 2012-07-19, 23:25  


witam , nie pisze ..za duzo bo nie mam co..konkretnie....., a jak juz pisze o watpliwoscich i niewiadomych i strachu,
to konpetentni nie odpisuja....

mimo watpliwosci..zapytam czy 27 tys plytek to z malo by sie zainteresowac i toczyc......./
?

mamusia tydzien temu wyszla warunkowo z onkologii z plytkami 44 tys.... pod warunkiem , ze sama bedzie kontrolowac morfologie i jezeli plytki spadna ponizej 40 tys ma sam sie udac lub na onkologie lub do rejonowego szpitala...

I w poniedzialek plytki przy wspolnej , ogolnej radosci 61 tys , a juz w srode tylko 27 tys..
mamusia zalamka totalna..nie chce nigdzie dalej isc , mamy jej dac spokoj.lub jeden dzien do namyslu...

po kilku godzinach...odrzucajac hospicjum lub onkologie macierzysta , decyduje sie isc na sort do szpitala rejonowego....a tam po odsiedzeniu ...na prawde nie klamie 9 godzin i 15 minut ...odsylaja nas do domu ... bo tylko tocza ponizej 20 tys z objawami skazy lub ponizej 10 tys bez objawow skazy
i mamy zbadac krew a 2 , 3 dni

mamusia lapie pierwszego ogromnego dola..... :fucc:

jutro kontrola w ZMNiE IO w gliwicach ...a Mamusia nie daje , nie chce dzwonic do onkologa w Katowicach , nic nie chce... :uuu:

ja zeby nie ulegac jej perswazjom , jutro wysylam mojego Pana by Ja zawiozl...a co dalej.....nie wiem


powtarzam pytanie ..onkolog ,ktory kazal Mamusi zglaszac sie z plytkami ponizej 40 tys do szpitala, sie mylil/ / ?
czy 27 tys to calkiem ok/ ?

powiem tak..... 6 tyg w miare fajnego czasu , stabilziacji...super kontaktu z Mamusia ( odnowionego ?)

by teraz walczyc nie wiem juz z czym z Mamusia czy sluzba zdrowia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group