1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz węzłowy śródpiersia -C38 carcinoma microcellularae
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #91  Wysłany: 2012-06-19, 17:43  


ananav napisał/a:
lekarz stwierdzil ze to TK bez kontrastu bedzie bez sensu jak Mamusia miala w marcu robione z kontrastem ! znaczy nie bedzie do czego porownac!

Racja.
Tzn. może nie tyle bez sensu, bo zawsze coś tam wyjdzie, ale nie będzie go można w pełni porównać z poprzednim TK.

Jeśli chodzi o kontrasty niejodowe, to przypuszczam że to kwestia popytania się w poszczególnych placówkach wykonujących badanie, aczkolwiek ja też wiem głównie o jodowych (w tym jonowych i niejonowych).
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #92  Wysłany: 2012-06-19, 18:05  


JustynaS1975, dzieki , wiem ciut wzroslo...od dzisiaj wlaczony sok z pokrzywy 100% - bezalkoholowy......dlugo szpik sie zbiera do produkcji ....czy leczenie radjojodem tez moglo miec na niego wplyw ?

absenteeism, ja juz troche sie dowiedzialam ... znaczy jedna baba drugiej babie :mrgreen:
Wspominana przeze mnie wczesniej pani Doktor pediatra....( z niepewna diagnoza plaskonablonowca czy bablowca ) jest uczulona na jod i kiedys jakis lekarz w szpitalu mial jej powiedziec ,ze nie stosuja kontrastow bezjodowych bo sa za drogie O !

Ale i tak glowkuje ogromnie gdzie i dokogo uderzyc by cos zalatwic

A i w tej pracownii TK termin na cito to 09.07 heh
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #93  Wysłany: 2012-06-19, 19:33  


ananav napisał/a:
dlugo szpik sie zbiera do produkcji ....

Nic specjalnego nie napiszę. Zależy od szpiku, jak mu się 'zachce' ;) . Owszem jest też tak, że Mama jest po 3 chemiach, to i szpik jest bardziej wymęczony i może trudniej się regenerować. Jednak już ruszył, to już jest OK. Ale trudno jest powiedzieć, jaka będzie 'szybkość' regeneracji szpiku.
Także niestety zbyt dużo nie pomogę.
Ale niezmiennie _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #94  Wysłany: 2012-06-19, 21:26  


Jednak już ruszył, to już jest OK


dzieki JustynaS1975, pomoc w tym forum jest nieoceniona.....
Dzieki forum 2 godz temu ( telefonicznie ) zaczelam Mamusi pierwszy raz mowic ,ze to co robimy to ta walka z dziadostwem i przyjela to bardzo spokojnie i potwierdzala co mowie i wreszcie jest na dobrej drodze ze zrozumieniem choroby
I znow jej przypomnialam ze co 4 ty czlowiek choruje na raka i odliczalam raz, dwa ,trzy , cztery ...padlo na Ciebie .....ze to nic ,ze to nie kara , tylko w takich czasach przyszlo nam zyc
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #95  Wysłany: 2012-06-21, 12:54  


Dlaczego wszystko musi sie tak komplikowac :-(

Dwa dni dzwonienia po calym swiecie ( nawet do IO w W-wie na wawelska ) i juz wiadomo na 100 % ,ze nia ma kontrastu bezjodowego .....
Znalazlam jednego lekarza radiologa ,ktory by sie podjal zrobienia TK z duza iloscia kontrasu do MR na kase chorych jedynie na skierowaniu musi slowo pilne byc podbite i podpisane przez lekarza , wiec dzisiaj raniutko na onkologie pojechalam , podbilam itd ....a Pani Onkolog mi na to ze to wazne by TK bylo po 3 chemii.....wiec biegusiem 15 kilometrow do tej pracowni z wyjatkowym radiologiem ...i co termin CITO , na kase 14.07 ROZPACZ
wiec ja na to ,ze bede tu czekac do jutra , moze ktos zadzwoni i odmowi jakis swoj termin , niestety to sie nie da , na terminy odzyskane wskakuja pacjeci ze szpitala

Sila rzeczy , moje kolejne pytanie ..a prywatnie ?> a to z dnia na dzien .....za ile -280 zl , jednakze w przypadku zastosowania w TK kontrastu z MR cena wzrosnie bo ten kontrast drozszy.....o ile...?nikt nie wie , kierownik zarzadu na urlopie !
moze 50zl , moze 100zl....a moze nie wiadomo

absenteeism,

Co ja mam robic...ciagac Mamusie 30 kilometrow,placic....nie wiem ile a czytelnosc z tym kontrastem powiedzial radiolog jest slabsza niz z jodowym , ale jest

Czy czekac na kase chorych ....juz mam 3 rozne terminy 9 . 11. 14 07 (odwolam jak zapadna jakies decyzje )

A tez jest szansa ze 3 lipca na kontroli w Zakladzie medycyny nuklearnej i endokrynologicznej IO , dowiemy sie , ze leczenie radjojodem sie powiodlo i guzki sa wypalone i mozna juz stosowac kontrast jodowy


Cz jak wzrosna parametry krwii podac 4 chemie bez tego TK,kontrole krwii mam zrobic w poniedzialek i byc moze chemia 4 ta juz w czwartek 28.06

Dlaczego ja musze podejmowac takie trudne decyzje... :-(


Mamusi powiedzialam ze dzisiejszy termin na 14.07 ...ale mam jeszcze jutro dzwonic....moze sie co uda.
Bo jezeli sie zdecyduje to bede przed Nia ukrywac , ze to prywatnie bo by sie nigdy nie zgodzila !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #96  Wysłany: 2012-06-21, 15:46  


ananav, moim zdaniem o tych wszystkich wątpliwościach (wizyta na Endokrynologii i ewent. umożliwienie podania kontrastu jodowego, długi czas oczekiwania na TK) powinnaś porozmawiać z onkologiem prowadzącym mamę - wiem, że powiedziała, że należałoby TK wykonać przez 4 cyklem, i ma rację, niemniej sytuacja jest tu nieco bardziej skomplikowana i może wystarczyłoby np. teraz wykonać RTG klatki.
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #97  Wysłany: 2012-06-23, 00:15  


absenteeism, dziekuje ,nie odpisuje bo wciaz nie wiem co zrobic , decyzje ostateczna podejme w poniedzialek , hospicjum pobierze krew do badania , poprosze o dodatkowa kreatynia przed ewentualnym TK i pojade zaraz z wynikiem do onkolozki i wtedy bede z nia rozmawiac
jedyna nowa informacje jaka uzyskalam od kogos zaprzyjaznionej radiolozki to to ,ze badanie MR jest falami magnetycznymi a badanie TK badaniem rentgenowskim i zastosowanie kontrastuz MR do TK jest czyms dziwnym i niespotykanym...wiec dalej jako laik nie wim co mam o tym myslec, jednakze ze to dotyczy mojej Mamusi to zlapie sie bzytwy by wszystko zalatwic jak najlepiej
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #98  Wysłany: 2012-06-25, 21:55  


absenteeism

Rozmawialam dzisiaj z onkolog prowadzaca i powiedziala ze skonsultuje to wszystko z ordynatorem i jutro mam ponownie przyjachcac o 14ej to mi powie jakie zapadna decyzje ....dzisiejsze wyniki krwi Mamusi kwalifikuja ja do 4 chemii.Jej zdaniem badanie RTG nie sprawdzi sie bo nie bedzie widac guza bo bedzie w cieniu serca.
I znow do jutra czekac.
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #99  Wysłany: 2012-06-27, 19:44  


Decyzja zapadla,ze nie podadza Mamie IV chemii bez badania obrazowego
I dzisiaj zrobilismy prywatnie TK bez kontrastu
zalaczam TK dzisiejsze i TK z kontrastem z 19.03
jakas pomrocznosc czy zdjecia za duze ,nie potrafie
Z wyniekiem pojechalam do P onkolog ,myslala i myslala i zapisala Mamusie na piatek na IV chemie - 60 % zalecanej dawki , nastepne w 4 dzien planowany MR glowy a i w piatek przed chemia kolejne USG jamy brzusznej

Najpierwmowila cos o radioterapi , ale juz pozniej jak zostalam sama to mi powiedziala ze nie moga naswietlac Mamusi bo by Ja to zabilo , bo by sie wypalil szpik kostny i tylko by produkowal ten z bioder
na koniec planuja naswietlanie mozgowia

No i wreszcie znam wartosci III dawki chemii z 24.05
CBDCA 350 mg d.1 + Vepesid 115mg d.1-3
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #100  Wysłany: 2012-06-27, 20:04  


Chyba sie uda ;)

[ Dodano: 2012-06-27, 22:25 ]
czy moje pliki sa nieczytelne? dlaczego nikt madry nie moze mi cos odpisac....mnie zaniepokoil drobny guzek ok 4mm u podstawy segmentu VI pluca lewego....bo w TK z konrastem z 19.03 nie ma o nim mowy....zapytalam P okolog o to ..to mi powiedziala ze to nic , ze ich interesuje guz w srodpiersiu , ktory po chemii cos sie tam zmniejszyl...nie da sie tego wyleczyc jak by chcieli , ale mozna go troche zmniejszyc...

Mamusia jest opozniona w chemii juz dwa tygodnie....czy to moze miec istotne znaczenie ....czy ten guzek w lewym plucu to przerzut?

[ Dodano: 2012-06-27, 22:44 ]
22.30 a mi mozg non stop paruje.......9 rano jade do sosnowca...Mamusie zabieram do Tych....tam tlumacze sie przed dr radiologiem , ze plytki z TK z 19.03 nie ma , bo nie ma i nie wiadomo czy byla kiedykolwiek....nikt nie pamieta..w szpitalu w sosnowcu na pulmunologii gdzie to badanie bylo wykonywane dzisiaj nie pracuje administracja , prosze Mamusie by przejzala szuflady ... odsunela tapczan i nie ma ! Mamusia wychodzila ze szpitala w sosnowcu i od razu wiozl Ja moj Pan do Bystrej do dalszej diagnostyki...nikt nie pamieta plytki
Upraszam dr radiologa , ze czekamy na wynik by go szybko zawiesc na onkologie w Katowicach .bo Mamusia ma juz 2 tyg opoznienia w chemioterapi....wynik po 1.10 godz
W Tychcach w pracownii Tk ukrywam przed Mamusia , ze to badanie prywatne ....na szczescie idzie do toalety , kiedy ja moge schowac koperte z opisem badanie prywatne....

Pani dr onkolog wczoraj mi mowi , by jej dzisiaj zadzwonic okolo 15ej jaki wynik...a ja wjezdzam z Mamusia i siostra o 14.30 na oddzial i podaje P onkolog do reki wyniki....

I IV chemia juz w piatek

I jest wieczor a mi dalej paruje .....czy ja nie za bardzo do przodu z tym wszystkim ...nawet nie z pradem a pod prad?





TKgfg.png
Pobierz Plik ściągnięto 1228 raz(y) 168,77 KB

Bez nazwy 1j.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1191 raz(y) 245,75 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #101  Wysłany: 2012-06-27, 23:55  


ananav napisał/a:
czy moje pliki sa nieczytelne? dlaczego nikt madry nie moze mi cos odpisac...

Ekhem. Wyniki dodałaś niedawno, więc bez przesady - nasza doba też ma tylko 24h i kiedyś śpimy, jemy i pracujemy poza Forum :)

ananav napisał/a:
czy ten guzek w lewym plucu to przerzut?

Jest to możliwe, tym bardziej, że w TK z 19.03 mamy informację o dwóch zagęszczeniach guzkowych w płucu prawym - 6 mm i 1 cm, zaś w obecnym o guzku 8 mm. Może to oznaczać, że poprzednie guzki były już przerzutami, z których w trakcie chemioterapii jeden zniknął, zaś drugi zmniejszył się (chociaż ciężko porównywać badanie bez kontrastu i z kontrastem).
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #102  Wysłany: 2012-06-29, 20:18  


I piatek i nie podali chemii :uuu:

HGB 9.1 ( w poniedzialek 9,6 ) i P onkolog stwierdzila, ze dzisiaj przetocza krew, a potem bedzie chemia... by spadek krwi po chemi nie byl tak drastyczny
Wyszlam ze szpitala okolo 13ej jak juz sie znalazlo dla niej lozko... a teraz sie okazuje, ze nie podali jej krwi bo dwukrotnie nie wychodzi im krzyzowka... jutro beda probowac ponownie...
co to znaczy, ze nie wychodzi krzyzowka?

A wogole w srode P .onkolog powiedziala, ze planuje w poniedzialek zrobic MR glowy i rozmawialam z Mama by o tym pamietac i przypomniec P dr, bo juz raz zapomniala, a drugi raz jak Mama przyszla na oddzial na MR to miala plytek 52tys i tez nie zrobili tego badania

A dzisiaj siedzimy w gabinecie a Mamusia do P dr, ze ona sie boi tego badania i nie wylezy i na nic tlumaczenia, ze ma od P dr z hospicjum lek pod jezyk na pol godz przed stresujacym wydarzeniem bo i tak jej zdaniem nie pomoze i ona juz bierze za duzo lekow
Normalnie plakac :uuu:
Zaparla sie i juz, podpisala, ze sie nie zgadza na badanie i gotowe
Na to P onkolog ze moze po konsultacji w ZMNiO IO bedzie juz mozna podac kontrast z jodem i wtedy sie zrobi TK glowy ...moze bedzie, moze nie bedzie ....

A do tego probowala wynegocjowac z P onkolog, ze moze po chemii nie podawac juz neulasty, bo po co?

A wogole to spytala co to za nawotwor, ktory nie daje zadnych objawow i oczy P onkolog byly jak spodki.... i tlumaczyla Mamusi od nowa ZŻGG, i obrzeki i mowila ze nie mogli jej zrobic przed chemia TK bo nie bylo na to czasu, wazniejsze bylo podanie chemii ze wzgledow zyciowych i bardzo mozliwe ze regresja jest wieksza niz wskazuje obecne TK bez kontrastu, bo TK z 19.03 z kontrastem bylo na 16 dni przed podaniem chemii a w tym czasie moglo wszystko jeszcze bardziej urosnac.
A do Mamusi jakos to nic nie dociera...
zla, co ona bedzie robic do wtorku w szpitalu (juz telefonicznie przelozona kontrola w Gliwicach na srode)

Fakt czuje sie dobrze, wczoraj wybrala sie nawet z bratem na dalsze zakupy i energii ma sporo, a i mnie i siostrze sie znow oberwalo, ze za nia podejmujemy decyzje i wiecej gadamy z lekarka niz ona
Jestem wypluta i wykrecona i juz nie wiem co mam ze soba zrobic


A miala dzisiaj robione tez USG jamy brzusznej i w normie

przykre to takie ze ech, dom, dzieci, prace polozylam na lopatki
poswiecam caly swoj czas i wciaz jest zle
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #103  Wysłany: 2012-06-29, 21:39  


ananav napisał/a:
co to znaczy, ze nie wychodzi krzyzowka?

"Krzyżówka" oznacza badanie krwi dawcy i biorcy celem sprawdzenia zgodności w dwóch układach (AB0, Rh) i sprawdzenia, czy nie występują przeciwciała uniemożliwiające przetoczenie.
_________________
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #104  Wysłany: 2012-06-29, 22:17  


dziekuje... i znow mysle... czy wczesniejsze przetaczanie mialo wplyw na obecne przeciwciala?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #105  Wysłany: 2012-06-29, 22:22  


A to w przeciwciałach wychodziła niezgodność? Bo przeciwciała też bada się różne: te przeciwko krwinkom czerwonym dawcy, oraz te dla antygenów krwinek wzorcowych.
Pewnie aż takich szczegółowych informacji nie udzielają, dlatego nie ma co nad tym rozmyślać - spróbują jutro i może się uda.

Ta hemoglobina 9.1 jest w jakich jednostkach?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group