1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2012-05-19, 21:29
Historia Uli
Autor Wiadomość
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #376  Wysłany: 2012-03-05, 08:31  


Boże, czemu ludzie muszą tak cierpieć. Budzić się co rano z myślą, że umieram. Ze strachem jak będzie ta moja śmierć. :cry:


patrzenie na czyjąś mękę jest dla mnie okropne a dopiero życie ze świadomością że się jest umierającym...

do kitu to wszystko :-(

Pozdrowienia Soniu dla Ciebie i Twojej przyjaciółki
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #377  Wysłany: 2012-03-05, 18:23  


szarlotta napisał/a:
Boże, czemu ludzie muszą tak cierpieć. Budzić się co rano z myślą, że umieram. Ze strachem jak będzie ta moja śmierć. :cry:


Zgadzam się z Tobą, że ludzie nie powinni cierpieć. Po to są leki i odpowiedni lekarze, żeby pozwolić człowiekowi odejść z godnością! Trzeba o to walczyć z całych sił.
Wiesz ja nie jestem chory na nowotwór (jestem na co innego ale teraz to bez znaczenia) ale i tak codziennie się budzę i wiem, że codziennie jak wszyscy inni jestem o jeden dzień bliżej śmierci i to normalne. Na swoim kącie mam wypadek samochodowy, w którym cud, że nie zginąłem, podejrzenie wścielkizny (miało mi zostać 10 dni życia) i jedną sytuację, w której ksiądz przyszedł mnie ostatni raz wysłuchać (nic z tego prawie nie pamiętam). I powiedz mi co ja mam na to poradzić, jak mam zyskać pewność, że nie umrę właśnie dziś? Czy myślenie o tym w czymś pomożę? Nie jest ważne kiedy umrzemy ale co nam się wcześniej uda zrobić.
szarlotta napisał/a:

patrzenie na czyjąś mękę jest dla mnie okropne a dopiero życie ze świadomością że się jest umierającym...

do kitu to wszystko :-(

Prawda, patrzenie na cierpienie bliskich jest straszne - ja teraz widzę zmagania mojego Teścia i zmartwienia mojej Żony i Teściowej. Jednak myślenie, że w takim układzie 'do kitu to wszystko' nikomu nic dobrego nie przyniesie, prawda? Co możesz innego zrobić w stosunku do umierającej osoby niż spowodować by chwile jakie Jej zostały były szczęśliwe? Czemu umieranie ma zawsze być katorgą? To my, którzy żyjemy powinniśmy sobie wziąć za punkt honoru umożliwienie spokojnego odejścia innym. To, że tęsknimy za tymi, których wśród nas nie ma jest normalne, ale pomyśl - tęsknisz za Nimi bo ich kochasz a nie dlatego, że odeszli, bo nie tęsknisz za tymi, których nie kochałaś, mimo tego, że odeszli, prawda?
Nie mów, że życie jest do kitu, bo w swym życiu przeżyłaś wiele radosnych chwil. Teraz jesteś załamana, ale kiedy znajdziesz siłę, żeby się podnieść to zdasz sobie sprawę, że te szczęścia jeszcze mogą wrócić, tylko się trzeba codziennie o to starać.
Ściskam bardzo mocno :tull: Nie poddawaj się uczuciu bezsilności, bo to jedyna porażka, którą można w życiu ponieść :)
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #378  Wysłany: 2012-03-09, 18:41  


O właśnie!
Nasza najmilsza Sonia jest przykładem Osoby,która potrafi "być" przy Uli.Współodczuwać razem z Nią.A zważmy,że Ona sama ma swoje liczne domowe ze zdrowiem kłopoty!
Mnie osobiscie postawa Sonii,Jej empatia dla drugiego Człowieka uczy pokory. ::thnx:: :flow: |buziaki|
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #379  Wysłany: 2012-03-09, 22:03  


Witam Wszystkich
i dziękuję za ciepłe słowa , u Uli bez zmian w poniedziałek miała chemie po której bardzo wymiotuje ,
23 marca zaczyna rehabilitacje spuchniętej i obolałej ręki , onkoloszka powiedziała , że nic więcej nie można z tym zrobić w poniedziałek następna chemia , rozmawiałam dzisiaj z Ulą i doznałam dosłownie szoku po tym co usłyszałam od niej , P. doktor miała niby powiedzieć że jak nie chce chemii to może z niej zrezygnować a do hospicjum się nie nadaje jeszcze , że jej stan zdrowia na to nie pozwala bo jeszcze jest za dobry ale mam pewne wątpliwości do tej wypowiedzi ponieważ mnie i małżowinka prowadzi ta sama onkoloszka i jakoś mi się nie wydaje żeby mogła w ten sposób Ule potraktować a pacjentów traktuje na równi nie ma dla Niej lepszych i gorszych i tak na prawdę nie wiem co wydarzyło się w gabinecie :mur: [no]
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #380  Wysłany: 2012-03-12, 10:27  


sonia21 napisał/a:
jak nie chce chemii to może z niej zrezygnować

Czyli, że leczenie nie działa ? Chyba tak należy to rozumieć.
Moja Mama usłyszała to od lekarza ( w najbardziej delikatny sposób w jaki mozna powiedziec człowiekowi, że nic się już nie da zrobić), że nie ma sensu męczyć organizmu chemią. Bardziej chyba dla samej świadomości "coś robimy" niż dla samego leczenia.
Moja Mama wróciła do domu. Wzięła tylko 4 kursy chemi - nie było sensu brać kolejnych 2, ponieważ chemia już nie działała.
Szkoda tylko, że Pani dotor zamiast doradzić to pozostawiła tę decyzję Uli.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #381  Wysłany: 2012-03-14, 22:00  


Witam kochani
stan Uli pogorszył się , więcej napiszę we wtorek Ula będzie po badaniach


Ps. powinnam odnieść się do posta napisanego przez jednego z forumowiczów ale nie zrobię tego ponieważ nie będę zaśmiecała wątku , jedno tylko zdanie , ta osoba jest nawiedzona ,

pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #382  Wysłany: 2012-03-14, 22:06  


Ulu, czekamy na informacje i ściskam Was obie z całego serca. Mocno przytulam |przytula|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kam 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #383  Wysłany: 2012-03-14, 22:38  


Sonia,
nie pisałam nigdy w wątku Uli, ale czytam.
Serce pęka jak przeczytałam twój ostatni wpis że stan Uli się pogorszył. Ściskam was. Jesteś wspaniała, że pomagasz Uli jak tylko możesz _littleflower_
_itsme_
 
Jola1 


Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: łódzkie
Pomogła: 14 razy

 #384  Wysłany: 2012-03-14, 23:52  


Też czytam historię Uli. Tak bardzo chciałabym Ciebie Soniu i Ulę wesprzeć. Będę się modlić o siłę wytrwania w tych trudnych dla Was chwilach. Jestem z Wami myślami. Jola
_________________
Jola
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #385  Wysłany: 2012-03-19, 13:46  


Witam Kochani
Ula ma zajęte dwa płaty wątroby , tyle zdołałam od niej wyciągnąć telefonicznie , jutro wizyta u onkologa ,czego mogę się spodziewać ? :-[
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #386  Wysłany: 2012-03-20, 21:55  


Witam ponownie
dowiedziałam się tyle co z rozmowy telefonicznej z Ulą na jednym płacie wątroby guz wielkości 9 mm a na drugim 10 mm , wyniki wątrobowe ciut się poprawiły po podaniu glukozy i zastrzyków , dzisiaj Ula wzięła chemie z tego co zrozumiałam ta chemia to na te guzy na wątrobie chyba , że Ula coś pomieszała , dostała również plastry ale silniejsze , udało się załatwić wcześniej rehabilitację na tą rękę początek w czwartek , następna chemia ponoć w kwietniu , ja dzisiaj szukałam hospicjum blisko mojego zamieszkania , obiecałam Uli że razem z moim małżowinkiem odwiozę ją do hospicjum stacjonarnego jak będzie pora mam nadzieję że że to szybko nie nastąpi nie wiem jak ja to przeżyję dałam obietnicę i dotrzymam słowa , obiecałam :-[ [no]
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #387  Wysłany: 2012-03-20, 22:34  


sonia21, :tull: :/pociesza:/
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #388  Wysłany: 2012-03-20, 22:48  


sonia21, -to co robisz dla Uli,jest bezcenne :flow: :cmok: ,ale napisz nam co u Ciebie i Twego Męża?
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #389  Wysłany: 2012-03-21, 08:31  


soniu, łzy same lecą jak opisujesz swoją wielką przyjaźń do Uli .Ściskam Cię bardzo mocno |uscisk|
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #390  Wysłany: 2012-03-21, 08:41  


Tulę Was mocno, mocno i pamiętam w codziennej modlitwie. Pozdrawiam serdecznie
_itsme_
_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group