1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
JustynaS1975 - komentarze
Autor Wiadomość
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2686  Wysłany: 2012-05-27, 18:55  


e to zupełnie inną trasą :-(
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #2687  Wysłany: 2012-05-27, 21:59  


Cześć Justyś :) . http://fishki.pl/fishka,A...-ony,35859.html
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2688  Wysłany: 2012-05-27, 22:59  


Witajcie :) Dziś szybciutko, chcę Was wszystkich milutko pozdrowić i każdego ucałować :cmok:

Kartka z kalendarza z 26 maja:
Nie ma miłości ponad miłość matczyną. Do matki należy pierwszy usłyszany głos, pierwsza ujrzana twarz i pierwszy poznany dotyk. Nikt inny nie kocha nas z takim oddaniem i nikt nie jest gotów tyle nam wybaczyć.
_littleflower_

Kartka z kalendarza z 27 maja:
Gdy ktoś pyta: "Chciałbyś, żebym się za Ciebie pomodlił?", odpowiadaj: 'tak'

"Pa­mięta­cie, kiedy by­liście małymi dziećmi i wie­rzy­liście w baj­ki, marzy­liście o tym, ja­kie będzie wasze życie? Biała su­kien­ka, książę z baj­ki, który za­niesie was do zam­ku na wzgórzu. Leżeliście w no­cy w łóżku, za­myka­liście oczy i całko­wicie, niezap­rzeczal­nie w to wie­rzy­liście. Święty Mi­kołaj, Zębo­wa Wróżka, książę z baj­ki - by­li na wy­ciągnięcie ręki. Os­ta­tecznie do­ras­ta­cie. Pew­ne­go dnia ot­wiera­cie oczy, a baj­ki zni­kają. Większość ludzi za­mienia je na rzeczy i ludzi, którym mogą ufać, ale rzecz w tym, że trud­no całko­wicie zre­zyg­no­wać z ba­jek, bo pra­wie każdy na­dal cho­wa w so­bie is­kierkę nadziei, że które­goś dnia ot­worzy oczy i to wszys­tko sta­nie się prawdą. [...] Pod ko­niec dnia, wiara to za­baw­na rzecz. Po­jawia się, kiedy tak nap­rawdę te­go nie ocze­kujesz. To tak, jak­byś pew­ne­go dnia od­krył, że baśń może się nieco różnić od twoich wyob­rażeń. Za­mek, cóż, może nie być zam­kiem. I nie jest ważne "długo i szczęśli­wie", ale "szczęśli­wie" te­raz. Raz na ja­kiś czas, człowiek cię zas­koczy, i raz na ja­kiś czas człowiek może na­wet zaprzeć ci dech w pier­siach. "
(nie wiem czyje to, znalezione w internecie)

Dobranoc
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/579570_397255550317570_100000993842460_1114471_675512217_n.jpg
:)

http://www.youtube.com/watch?v=JkNBKC95Nv8

[ Dodano: 2012-05-27, 23:10 ]
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/534327_397267536983038_100000993842460_1114495_56522986_n.jpg

"Wśród morza ewen­tual­ności: te­go, co pot­rzeb­ne, mniej pot­rzeb­ne i zby­teczne, te­go, co przy­jem­ne, a pożyteczne, te­go, co szkod­li­we, bar­dziej szkod­li­we, a sma­kowi­te, te­go, co opłacal­ne, bar­dziej opłacal­ne, a krzyw­dzące dru­giego człowieka, te­go, co praw­dzi­we, mniej praw­dzi­we, kłam­li­we, ale dające korzyści. Nie zgu­bić się w tym gąszczu ani nie roz­strzy­gać fałszy­wie. Nie zgu­bić się ani na chwilę, ani na miesiąc, ani na całe życie. Umieć wrócić, gdy się pobłądzi. Umieć od­kryć błąd, przyz­nać się do te­go, że się było nieu­czci­wym, bru­tal­nym, egois­tycznym, że się skrzyw­dziło dru­giego człowieka. Pot­rze­ba dru­giego człowieka , który po­może, os­trzeże, upom­ni w imię dob­ra, życzli­wości. Pot­rze­ba dru­giego człowieka, który ura­tuje od roz­paczy. Pot­rze­ba człowieka wier­ne­go, który nie zdradzi nie odej­dzie, nie opuści, nie zdarzy się czas próby, niepo­wodzeń, klęsk, ka­tas­trof życiowych, gdy wszys­cy się od­suną, potępią, za­pomną, który po­cie­szy, po­dep­rze, po­da rękę, poz­wo­li uwie­rzyć siebie, przy­niesie nadzieję i ra­dość. Bo miłość to by­cie do dys­po­zyc­ji, to go­towość do te­go, by usłużyć, pomóc, przy­dać się, zaopieko­wać się. To chęć, by być pot­rzeb­nym. Czas jest zaw­sze tym egza­mina­torem, przed którym nie os­ta­nie się żad­na złuda, zaśle­pienie." - M. Maliński

[ Dodano: 2012-05-27, 23:12 ]
I już naprawdę ostatni na dobranoc :)
"Żad­na noc nie może być aż tak czar­na, żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem, ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość. Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie." - P. Bosmans

[ Dodano: 2012-05-28, 08:31 ]
Dzień dobry :)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/527840_417509591613996_278916238806666_1298361_18393101_n.jpg
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #2689  Wysłany: 2012-05-28, 10:04  


Cześć Justynko :) Mała przerwa w pracy? ;) Miłego dnia dla Ciebie :papap:
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2690  Wysłany: 2012-05-28, 22:38  


Dobry wieczór :)

Ewo, witam Cie serdecznie :-D

Dziś dzień bardzo aktywny, dlatego też i mniej się udzielam na forum.

Rano do pracy. Korki niemiłosierne, dlatego część drogi pokonałam na pieszo, część mzk. I chyba opracowałam (w końcu) najlepszy wariant dotarcia do pracy (czyt. najmniej czasu mnie zabiera i do tego moja równowaga psychiczna nie zostaje zachwiana oraz trochę troski o kondycję fizyczną). :) W pracy inwentaryzacja, dlatego dużo czasu spędziłam na nogach. Po pracy odebrałam córeczkę koleżanki ze szkoły i zaprowadziłam Ją w umówione miejsce. Następnie poszłam do teatru z koleżanką, aby wymienić bilety (W czwartek telefonicznie zarezerwowałam bilety na niedzielę na godz. 20.30. Koleżanka w piątek odebrała bilety i pani w kasie powiedziała, że sztuka jest w niedzielę o godz. 21.30. Koleżanka jeszcze się upewniła, czy na pewno godz. 21.30. Pani kasjerka zapewniała, że TAK, jak najbardziej TAK. Wczoraj wyszykowałyśmy się do teatru. Ja 'zerwałam' się z komunii wcześniej, wracałam do W-wy 'na łeb na szyję'. Dotarłyśmy do teatru, chcemy wejść, a Pani w szatni nas informuje, że sztuka zaczęła się o 20.30 :shock: ... :?ale??: . Postanowiłyśmy z koleżanką, że może uda nam się wymienić bilety.). I teraz znów wracam do 'dojścia do teatru'. Teatr jest przy PKiN. A teraz jest tam strefa Euro. Co oznacza w praktyce, że PKiN jest ogrodzony i jest wejście z jednej strony. Oczywiście o tym nie wiedziałam i zaliczyłam rundę wokół PKiN. Tzn. około 40-minutowy marsz :| . I że tak powiem, ... za przeproszeniem ... dziś nogi wlazły mnie w d... :<: . Ale udało nam się wymienić bilety. :uhm!: I teraz z niecierpliwością czekamy, czy uda nam się obejrzeć sztukę, czy będą czekały nas jakieś niespodzianki. ;) Jak widać droga po kulturę jest bardzo trudna ... ;)
Potem zakupy. I w domu byłam ok. 19.00.

Oczywiście w swojej wycieczce wokół PKiN szukałam i pozytywów, ... a jakże ... ;) i ... wymyśliłam ... będę miała lepszą kondycję, i ładniejszą figurę :lol: ... tak sobie zaszalałam ;) ... bo mnie szlak trafiał :<: ... ale z koleżanką nerwy rozładowałyśmy swoim poczuciem humoru ... obśmiałyśmy się po pachy ;)

Teraz cytat:
"Są ludzie, których życiu na­daje kształt strach przed śmier­cią. I są ludzie, których życiu na­daje kształt ra­dość i za­dowo­lenie z te­go, że żyją. Ci pier­wsi żyjąc umierają; ci drudzy umierając żyją. Wiem, że los może zab­rać mnie jut­ro, ale śmierć jest nieis­totną ewen­tual­nością. Kiedy­kol­wiek przyj­dzie, mam za­miar um­rzeć żyjąc." - Horace Kallen

[ Dodano: 2012-05-28, 22:59 ]
"Jeśli sam nie wniosę miłości, ra­dości, ciepła i roz­koszy, to nie da mi ich dru­gi, a całym ser­cem pełnym szczęśli­wości nie uszczęśli­wię dru­giego, który stoi prze­de mną zim­ny i bezsilny." - Johann Wolfgang Goethe

Dobranoc :)

[ Dodano: 2012-05-29, 09:25 ]
Dzień dobry :)

Znalezione na FB:
"Dzisiaj prezentujemy pierwszą część inspiracji zaczerpniętych od Stefana Orzechowskiego, bardzo nam się spodobała:)

1 - bądź otwarty na ideę, iż nie jesteś jedynie człowiekiem i bądź ciekawy tej swojej części, której do tej pory jeszcze nie poznałeś
2 - nie lituj się nad sobą
3 - ciągłe szukanie błędów jest nudne
4 - chcesz być szczęsliwy czy wolisz mieć rację?
5 - dopuść do umysłu ideę, że miłość i życie zawsze mogą i będą jednością"

:)

[ Dodano: 2012-05-29, 09:37 ]
I kolejny tekst znaleziony na FB:

Przepis na dojrzałość

Z badań prof. Kennona Sheldona wynika, że ludzie dojrzali mają silną motywację wewnętrzną, dzięki czemu lepiej sobie radzą z problemami. Są tez szczęśliwsi i lepiej kierują swoim zachowaniem.

Jedno z podejść badawczych mówi, że osoba dojrzała to taka, która stworzyła złożony i właściwy obraz zarówno siebie, jak i świata. Obraz, który nie został zniekształcony przez własne lęki, pragnienia i impulsy. Inne podejście mówi natomiast, że osoba dojrzała to taka, która posiada dobrze określoną tożsamość, wie zatem kim jest i co jest dla niej ważne oraz potrafi kształtować świat tak jak chce, nie depcząc jednak przy tym innym po plecach. Pojawia się tu ważne pytanie: czy człowiek przez całe życie dojrzewa i rozwija się, czy może wraz z pogarszającym się stanem ciała, pogarsza się również stan jego psychiki?

W swoich badaniach Kennon Sheldon koncentruje się przede wszystkim na motywacji – dlaczego podejmujemy określone zachowania, jaka jest natura naszej motywacji? Zgodnie z teorią autodeterminacji, wyróżniamy kilka rodzajów motywacji – od zewnętrznej po wewnętrzną. Motywacja zewnętrzna oznacza, że osoba podejmuje pewne zachowanie ze względu na zewnętrzne wobec niego czynniki, postępuje tak, jak wydaje się jej, że musi. Jeśli natomiast posiada motywację wewnętrzną, podejmuje pewne zachowanie ze względu na jego treść, ponieważ stanowi ono przyjemność. Czy można jednak chcieć robić to, co nie jest dla nas przyjemne, na przykład zmieniać pieluchy, płacić podatki, odwiedzać sędziwą matkę w domu starców? Nasza chęć wykonywania takich nieprzyjemnych czynności stanowi ważne spoiwo społeczeństwa.

Zgodnie z teorią autodeterminacji, osoba dojrzała posiada wewnętrzną motywację do wykonywania swoich obowiązków życiowych. Jeśli zdecydowała, jakie zachowania wyrażają jej wartości, to postępuje w określony sposób, nawet jeśli jest to nieprzyjemne. Co więcej, osoby posiadające motywację wewnętrzną odnoszą korzyści w obszarze zdrowia psychicznego.

Badania Kennon’a pokazują również, że starzejąc się, wciąż dojrzewamy, rozwijamy wewnętrzną motywację. Innymi słowy, starsze jest lepsze. Dowiedliśmy tego na kilka sposobów. Na przykład im jesteśmy starsi (próba w wieku 18-85 lat), tym większą mamy motywację wewnętrzna w realizowaniu naszych osobistych celów. Z wiekiem zwiększa się też nasza motywacja do wypełniania obowiązków społecznych. Młodzi ludzie narzekają na podatki, nie dają napiwków i nie interesują się polityką, natomiast starsi myślą o tym, co zawdzięczają rządowi, są hojnymi klientami i aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Dlaczego motywacja wewnętrzna zwiększa się zwykle z wiekiem? Częściowo dlatego, że jest to adaptacyjny mechanizm radzenia sobie w życiu. Osoby o motywacji wewnętrznej są zazwyczaj szczęśliwsze, bowiem w pełni kierują własnym zachowaniem, mają poczucie spójności i woli. Wewnętrzna motywacja może być przeciwwagą, która nie pozwala się starszym osobom poddać się trudnościom (pogarszający się stan uzębienia, strata starszych przyjaciół). Okazuje się, że starsi ludzie są szczęśliwsi niż młodsi. Ludzie dojrzali nie narzekają i biorą odpowiedzialność za to co robią. Przy okazji czyni ich to szczęśliwszymi.

Kennon Sheldon jest profesorem na Wydziale Psychologii University of Missuri. Zajmuje się badaniem osobowości i motywacji z perspektywy psychologii pozytywnej.

:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2691  Wysłany: 2012-05-29, 22:52  


Dobry wieczór :)

Mieszkanie ogarnięte, uff...
W ciągu ostatnich dni zostało 'lekko zaniedbane' i trzeba było je odgruzować ;)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/538845_445227605490529_193291974017428_1716140_1370885701_n.jpg
(Most of us don't need a psychiatric therapist as much as a friend to be silly with. ~Robert Brault
moje wolne tłumaczenie: większość ludzi nie potrzebuje psychiatrycznej terapii tak bardzo jak przyjaciela, który z nim będzie w szaleństwie ;) )

A to hasło na jutro i na inne dni :-D
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551085_447802405231303_1756998063_n.jpg

[ Dodano: 2012-05-29, 23:29 ]
Dobranoc :)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/524966_456278634401051_1133828025_n.jpg
(przyjemność i ból zależą od tego na czym skupi się Twoja uwaga :) )


I udanego jutrzejszego dnia

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/319754_456694067692841_427802038_n.jpg
(nie bój się być sobą ;) )

[ Dodano: 2012-05-30, 07:45 ]
Dzień dobry :)

http://www.youtube.com/wa...s&feature=share

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/551689_376588985723598_187063071342858_1015964_606496663_n.jpg

[ Dodano: 2012-05-30, 07:51 ]
http://www.youtube.com/wa...w&feature=share
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #2692  Wysłany: 2012-05-30, 12:47  


Cześć Justynko :) Ja też się dzisiaj zabrałam za "solidniejsze" porządki.Przy moich dzieciaczkach sprzątaczka miałaby utrzymanie na pewno. :-D Pozdrawiam.
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2693  Wysłany: 2012-05-30, 12:52  


Dzień dobry Ewo :)
Przy mnie pani sprzątająca też by miała zatrudnienie, bo jestem pedantką ;P
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #2694  Wysłany: 2012-05-30, 13:01  


JustynaS1975 napisał/a:
Mieszkanie ogarnięte, uff...
W ciągu ostatnich dni zostało 'lekko zaniedbane' i trzeba było je odgruzować

O rany, a co Ja mam powiedzieć. |bezradny|
Mam wydeptane ścieżki i w całym domku kupę kurzu, nie pomaga w kuchni jego ścieranie, bo zaraz nowy nachodzi.
Ponoć do końca tygodnia ma być koniec.
Dzisiaj jadę na rower i nic nie sprzątam.
Za odgruzowywanie to w przyszłym tygodniu się może wezmę.
Justynko też jestem pedantką, kiedyś codziennie odkurzałm, więc ta sytuacja mnie dobija.... :omondieu:
Miłego dnia wszystkim :mrgreen:
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #2695  Wysłany: 2012-05-30, 14:46  


JustynaS1975 napisał/a:
"Jeśli sam nie wniosę miłości, ra­dości, ciepła i roz­koszy, to nie da mi ich dru­gi, a całym ser­cem pełnym szczęśli­wości nie uszczęśli­wię dru­giego, który stoi prze­de mną zim­ny i bezsilny." - Johann Wolfgang Goethe


Prawda!!! [kwadr]
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #2696  Wysłany: 2012-05-30, 15:01  


Co do sprzątania.... bardzo lubię porządek, dlatego sprzątam, ale ostatnio tylko raz w tygodniu, bo zrobiłam się okrutnie leniwa ;)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2697  Wysłany: 2012-05-30, 18:17  


małgosia_43 napisał/a:
Co do sprzątania.... bardzo lubię porządek, dlatego sprzątam, ale ostatnio tylko raz w tygodniu, bo zrobiłam się okrutnie leniwa ;)

Właśnie mam tak samo ;)

Zebro, wspaniale Cię tu znów widzieć :cmok:

ela1 napisał/a:
Dzisiaj jadę na rower i nic nie sprzątam.

Właściwe podejście. Elu, tak trzymać ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #2698  Wysłany: 2012-05-30, 18:27  


Hej Justyś

Co u Ciebie ?
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2699  Wysłany: 2012-05-30, 18:48  


Ganiam w piętkę. ;)

Dziś: przychodnia na pobranie krwi, praca, potem poszłam na sklepy i kupiłam sobie spodnie :mrgreen: , wizyta u dentystki (będę miała uśmiech jak gwiazda filmowa ;) ), przychodnia, odbiór wyników. Tak w telegraficznym skrócie :)
Teraz siedzę w domu i się posiłkuję :-D

[ Dodano: 2012-05-30, 18:48 ]
Jutro w ramach akcji "badaj znamiona", idę sprawdzić swoje, których mam chyba z setkę :|
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #2700  Wysłany: 2012-05-30, 18:56  


Ja też mam dużo ale u mnie nie ma takiej akcji:(
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group