1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak ból biodra
Autor Wiadomość
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #211  Wysłany: 2009-11-12, 14:00  


Zuza,

Mocno podczas twej wycieczki będę trzymała kciuki za jak najbardziej pozytywne jej efekty.

Ściskam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #212  Wysłany: 2009-11-12, 14:15  


Dzięki,

żeby było spiesznie mam tak pociąg, że z Krakowa będę jechać 5,50.Dacie wiarę?Ale może to i dobrze, bo przynajmniej będę pierwsza w kolejce ;)
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #213  Wysłany: 2009-11-12, 14:25  


Zuza, - najlepiej żebyś otrzymała kopię CAŁEJ dokumentacji - tj. łacznie z kartą chorego. Karta choroby jest własnością jednostki medycznej, jednak pacjent ma pełne prawo do wglądu do niej, 'dokonywania odpisków' (cytuję przepis prawny który pamiętam) itp. - również do skopiowania jej treści.
Sęk bowiem w tym, że same wyniki badań, które przytaczałaś są niedokładne - być może nie masz wszystkich, może w karcie choroby zawarte są jakieś istotne informacje.
Podstawowe sprawy, które powinny wynikać z dokumentacji, to:
  • pełne rozpoznanie histopatologiczne, w tym cecha G
  • dokładny opis leczenia chirurgicznego, w tym opis wielkości guza, położenia guza, zakresu operacji (czy usunięto przedział mięśniowy, czy doszło wyłącznie do 'wyłuszczenia' guza
  • przebieg pooperacyjny - w tym, czy pacjent po zabiegu gorączkował czy nie (to istotna informacja)
  • opis (plus daty) pozostałych zabiegów (z podaniem zakresu preparowania - ile węzłów usunięto, w ilu znaleziono przerzuty, jakiej wielkości były usunięte węzły)
  • dokładne daty wdrożenia leczenia uzupełniającego z podaniem dawek
  • wyniki kontrolnych badań obrazowych - płytka z MRI !!!
    Ja mam kolekcję kilku płytek z moich badań - MRI głowy i TK klatki piersiowej. Taka płytka należy się pacjentowi - jeśli jest jeszcz leczony w danej jednostce - może ona 'trzymać' u siebie taką płytkę (w archiwm), jednak na każde Twoje życzenie powinni Ci ją udostępnić. Masz bowiem pełne prawo do tego, by swoje wyniki skonsultować z innym lekarzem, innym ośrodkiem leczącym, a do tego (i każdy lekarz to wie) nezbędny jest wynik badań obrazowych w postaci kliszy, płytki itp. Opis radiologa to sprawa wtórna i drugorzędna. Pamiętaj, to b.ważne - bo wycieczka do W-wy bez wyniku MRI będzie po to by pogadać o ogólnikach a nie konkretach.
ściskam mocno.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #214  Wysłany: 2009-11-12, 15:00  


Właśnie jutro po taką dokumentację się wybieram ( jej ksero), dzięki za ściągę, przynajmniej o niczym nie zapomnę.
Ja płytki z tego MR nie widziałam na oczy.Mam nadzieję, że mi ją wypożyczą.

dzięki też ściskam ciepło.

zuza
 
 
ninoczka 



Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 44
Pomogła: 7 razy

 #215  Wysłany: 2009-11-12, 19:07  


Zuza,
trzymam kciuki żebyś trafiła w końcu na prawdziwych lekarzy i aby wyniki były jak najleprze!!!! :lol: pozdrawiam serdecznie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #216  Wysłany: 2009-11-12, 19:14  


Dzięki na pewno zdam obszerną relację jak wrócę. :jaga:
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #217  Wysłany: 2009-11-12, 19:22  


Zuza,
masz także moje kciuki, za jak najlepsze wyniki :) i załatwienie wszystkiego co trzeba; jutro i na wycieczce w Warszawie.

Serdeczne pozdrowienia,
Krystyna
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #218  Wysłany: 2009-11-12, 20:02  


Zuzka - ja takze trzymam mocno kciuki, żeby Ci sie wszystko udało ;) <uscisk>
_________________
kaja
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #219  Wysłany: 2009-11-12, 22:04  


I ja swoje kciuki też dorzucam ;) i czekam na relacje :)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #220  Wysłany: 2009-11-12, 22:15  


Zuza o kciukach się nie rozpisuje, po prostu je masz! Cieszę się, że idziesz drogą wskazaną przez DSS i innych, którym Twoje dobro leży na :littlehs: mam nadzieję, że w stolicy trafisz na lekarzy równie zaangażowanych co nasza koleżanka :) i niech się tam za Ciebie szybko i sprawnie wezmą :-D leczą i... wyleczą.
Skarbie pozdrawiam Cię serdecznie
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #221  Wysłany: 2009-11-13, 13:48  


W CO poszło gładko ksero zrobiłam, płytkę z MRI mam. Z tego co przeglądałam, to niestety nie znalazłam ważnej rzeczy mianowicie pełnego rozpoznania hist pat (cechy G), opis zabiegu jest, przebiegu pooperacyjnego też i reszta co DSS napisała też w zasadzie jest.

Dużo gorzej było w ZUSie gdzie poszłam po tak prozaiczną czynność jak podbicie książeczki ubezpieczeniowej. Może dlatego, że dziś piątek 13 go. Czeka mnie tam wycieczka jeszcze raz w poniedziałek.
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #222  Wysłany: 2009-11-13, 15:08  


Zuza, o stopniu G może udałoby się dowiedzieć coś od patomorfologa podpisanego na wyniku hispat; przynajmniej dlaczego nie masz wpisanego, to ich niedopatrzenie.
Ja nie miałam wpisanego "G" w wyniku jelita i tak właśnie zrobiłam.
Skoro nie masz G, Warszawa może chcieć do sprawdzenia płytki z preparatem do badania (chyba tak to nazywano, gdy zawoziłam do Gliwic), ale nie wiem jak jest z wypożyczeniem, może zadzwoń od CO.
Powadzenia, serdecznie pozdrawiam :tull:
Krystyna
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #223  Wysłany: 2009-11-13, 15:56  


tak tak już dzwoniłam wcześniej ale i tak za późno chyba bo nikt już nie odbierał, pójdę tam w poniedziałek.
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #224  Wysłany: 2009-11-16, 11:15  


Oczywiście guzik delikatnie mówiąc załatwiłam z tym wynikiem (uzyskaniem stopnia złośliwości) bo usłyszałam od Pani, która zwracała się do mnie w trzeciej osobie ;) , że to trzeba się zarejestrować do Pana doktora, który jeżeli już coś musi wypisać skierowanie do ponownego rozpatrzenia wyniku.. Niestety dziś już nie mam czasu na bawienie sie w takie coś ale jak wrócę z Warszawy na pewno się tym zajmę.
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #225  Wysłany: 2009-11-16, 12:30  


Ych - biurokracja pie****
A szkiełka udało Ci się od nich zabrać?

Powodzenia jutro Zuza - będe bardzo mocno trzymac kciuki i czekać niecierpliwie na wieści.

Ściskam mocno

PS. A ja miałam kolejną konsultację z francuzem (był w kraju). Kamień z serca z powodu: papiery mogą być w języku angielskim :) Ustaliliśmy, że wizyta w pierwszej połowie grudnia (lub w styczniu opcjonalnie). Mam jeszcze zrobić wycinek z jamy ustnej - umówiona na zabieg jestem w sobotę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group