1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
Autor Wiadomość
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #151  Wysłany: 2011-02-22, 22:10  


Moj Tata brał flegaminę i jeszcze jakiś syrop - moja mama to wymyśliła i przeszło po tygodniu.

Tatę brało tylko tak z 5 razy na dobę, tak mocniej, że nie mógł odkaszlnąć i się denerwował mówiąc że się dusi.

Nie wiem jak to wyglada u Twojego Taty.
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #152  Wysłany: 2011-02-22, 22:12  


iwona2010,
na forum polecają także ACC,ale myślę,że leki na kaszel też należałoby skonsultować z lekarzem
nie powinno podawać się nic bez konsultacji
ściskam serdecznie
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #153  Wysłany: 2011-02-22, 22:25  


Mój tatulo też sie strasznie dusi.do tego stopnia że aż wymiotuje.A co do flegaminy to kobitka w aptece powiedziała że przy nowotworze płuc się nie podaje.dziękuje dziewczyny za rady.A też mi się wydaje że ta flegamina by była najlepsza bo by pomogła odkaszlnąć
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #154  Wysłany: 2011-02-22, 22:38  


iwona2010,
kaszel kaszlowi nierówny
wiem coś o tym bo często łapało mnie zapalenie oskrzeli
wszystko zalezy jaki to kaszel,jeśli mokry to leki wykrztuśne,jesli suchy to powstrzymujące kaszel,jeżeli przy takim podasz wykrztuśny to pogorszysz sytuację
lepiej naprawdę zadzwonić chociażby do rodzinnego i zapytać
nie ma co ryzykować
ściskam serdecznie
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #155  Wysłany: 2011-02-22, 22:51  


Cytat:
A co do flegaminy to kobitka w aptece powiedziała że przy nowotworze płuc się nie podaj


Tutaj bym z farmaceutką dyskutowała. Moja Mama właśnie flegaminę brała, przy kaszlu mokrym, aż się jej gotowało w płucach jak zaczynała kasłać. To chyba zależy co komu pomaga.ACC też jeden z lepszych leków. Najważniejsze to skonsultować z lekarzem, zależy jakiego typu to kaszel.

Iwonka na mdłości jeśli Tatuś nadal je ma, proponuję domowy sposób: starty korzeń imbiru zalać wrzątkiem, pic jak herbatkę, pomaga również na ból gardła, jeśli występuje. Dodatkowo lekko rozgrzewa, co przy tych mrozach wydaje się pomocne.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #156  Wysłany: 2011-02-22, 23:00  


iwona2010 napisał/a:
A co do flegaminy to kobitka w aptece powiedziała że przy nowotworze płuc się nie podaje.

A podała przyczynę? Bo ja takowej nie znam :)

Najważniejsze jest teraz, tak jak pisały dziewczyny, jaki to kaszel - suchy czy mokry. Zależnie od tego można polecić różne leki, naturalnie do konsultacji z lekarzem prowadzącym.
_________________
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #157  Wysłany: 2011-02-23, 09:21  


Dziękuje wam bardzo.Tak podała przyczynę że to jest syrop wykrztuśny i dlatego nie wolno ich brać.Ja to chyba mam pecha do tych farmaceutów.Jeszcze raz z całego serca wam dziękuje.
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #158  Wysłany: 2011-02-23, 12:27  


Jak dzisiaj Iwonko? Jak się sprawy mają?
Co do tego kaszlu to powiem ci, ze jak mój tatuś kaszlał i pluł, to ja byłam bardzo przejęta. Lekarze natomiast nie zapisywali żadnych leków, bo twierdzili, ze to co chce wylecieć trzeba wypluc, nie moze zostać w organizmie. Fakt, ze na początki tata miał takie napady tylko rano. To takie moje małe wtrącenie, może nie do końca zgodne z tematem... Pozdrawiam cię ciepło.
_________________
Kamila
 
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #159  Wysłany: 2011-02-23, 19:34  


Dzisiaj tatulo bez zmian cały czas kiepsko się czuje.Skonsultowałam z rodzinnym flegamine i mamka kupiła.Dziewczyny dzięki wielkie odrazu po tym syropie tatusiowi lepiej się odkaszluje.

[ Dodano: 2011-02-24, 13:25 ]
Byłam dzisiaj u rodziców.Nie spali bidule od 4 rana tego tatula kaszlu nie idzie słuchać.Tatulo strasznie się zmienił już sie wogóle śmiać nie potrafi,widać że go coś boli ale na każde nasze pytanie powstaje awantura,i nawet nic się nie odzywamy to jeszcze bardziej się na kręca.Mówie do niego że teraz jak pojedziemy na chemie to będzie trzeba zgłosić wszystkie dolegliwości jak by mógł to by mnie zagryzł.To tak strasznie boli...............On jest całym naszym światem................... [zalamka]
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #160  Wysłany: 2011-02-24, 19:04  


iwona2010,
nie dziw się,że kiepski humorek,nie dosypia przez ten kaszel i pewnie jest cały oberwany
zgłoście te wszystkie objawy lekarzowi i nie pytaj taty skoro go to wkurza,zrób to bez jego zgody
może spróbujcie podnieść wilgotność w sypialni,a może pomoże spanie na wyższej poduszce,nie wiem chciałbym pomóc,ale nie umiem
acha flegaminy nie powinno brać się na noc,najpóźniej ok.17
trzymajcie się cieplutko
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #161  Wysłany: 2011-02-24, 19:36  


Jeśli chodzi o nerwowość Taty to myślę, że sytuacji jest podobna jak u nas.

Mojego Tatę denerwowało, że mama sprząta, bo się pytał a po co sprząta. I wiele innych, zupełnie nie mających sensu źródeł wybuchu złości można by tu wymieniać. Nieraz mamę musiałam wyprowadzać na prostą po takiej dawce emiocji i krzyków od Taty i Tatę również .

Jeśli chodzi o tę nerwowość to u nas lekarka z Hospicjum przepisała najpierw zupełnie na poczatku takie słabe tabletki przeciw stresowe, a potem po takich " ostrych sytuacjach" atakach takiej nerwicy, to przyszła z pomocą i dała inne leki, które bardzo pomogły. Powiedziała że Tata może być bardziej otumaniony po nich, ale nie zauważam jakiejś strasznej różnicy.

Tata od początku choroby dużo śpi, czasem miał dni, ze udało mu sie mało spac w ciągu dnia.

Takze leki bardzo pomogły - teraz Tata sam twierdzi, że nie opłaca się kłócić

Ale czasem tez mu się zdarza " rzucić jakimś teskstem, ale na takie to już mamy siłę.

Może trzeba pomyśleć o czymś takim, bo wiecie jak Wam cięzko, więc Tacie pewnie jeszcze bardziej cieżk
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #162  Wysłany: 2011-02-24, 19:51  


iwona2010 napisał/a:
On jest całym naszym światem...................

:cmok:
Widze, że u Was też kaszel straszny. Nie wiem co doradzić. Ja już wszystko wypróbowałam. Chyba nie ma recepty i jest on wpisany w tą chorobe.
Dzisiaj zrobiłam syrop z cebuli, nie wierzę że pomoże, ale mężus twierdzi, że tak.
Chyba, że psychika zadziała.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #163  Wysłany: 2011-02-24, 21:40  


Dziękuje wam dziewczyny.A mam jeszcze pytanie ,czy jak tatulo pije tą Flegamine to może jeszcze brać Thicodin.Czy nie wolno łączyć tych 2 leków :roll:
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #164  Wysłany: 2011-02-24, 21:45  


iwona2010,
nie wiem,trzeba byłoby zerknąć na ulotki,ale możliwe,że mogły wzmóc odruch wykrztuśny
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #165  Wysłany: 2011-02-24, 22:02  


Chyba niestety wykrztuśnych i hamujacych nie nalezy podawac razem!
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group