1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
U Gazdy
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1606  Wysłany: 2011-10-31, 06:47  


Czyli mundurów i pałek się boisz?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1607  Wysłany: 2011-10-31, 09:28  


E... chyba się nie boję. Bardzo mile wspominam mundury. Zwłaszcza harcerskie. Pamiętacie te szare żeńskie mundurki? A zwłaszcza ich zawartość, zwłaszcza taką wyrośniętą i bardzo dziewczęco-kobiecą... ech...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #1608  Wysłany: 2011-10-31, 09:49  


No tak mundurki harcerskie były ładne sama taki nosiłam :)

Gazda a jaka tam u Ciebie pogoda ? u nas pięknie świeci słońce :sun:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1609  Wysłany: 2011-10-31, 16:09  


U nas pogoda była fajna, dopóki nie zacząłem czytać postów wklejanych z okazji Zaduszek, tudzież w wątku o umieraniu. Zauważyłem tam jakąś fascynację śmiercią u niektórych piszących. W każdym razie ani to budujące, ani dodające sił. A zdrowe osoby które tam piszą urządzają sobie coś w rodzaju imprez na grobach. I oczywiście mają w dupie to, że nam, chorym, potrzebna jest przede wszystkim siła, wiara i nadzieja... A już najmniej opisywanie cudzego konania, opisy duchów, zwidów czy innych pierdół. Najważniejsze, by pokazać jak to się jest katolickim, wierzącym i cierpiącym z powodu cudzej śmierci. Już rozumiem czemu podczas publicznych egzekucji zbierały się tłumy...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #1610  Wysłany: 2011-10-31, 16:19  


Gazda napisał/a:
Zauważyłem tam jakąś fascynację śmiercią u niektórych piszących

Zanim potwierdzono u mnie remisję całkowitą, zaglądałam tam z niezdrowych pobudek pytając siebie, czy tak będzie wyglądało moje odejście... A gdy było bardzo źle, sprawdzając, czy to może już? Makabryczne, brrrr

Wątek został założony, by bliscy chorych mogli rozpoznać symptomy zbliżającego się końca. Z uwagi na swoją powagę bardzo potrzebny. Tym bardziej warto zastanowić się 10 razy zanim coś w nim napiszemy, bo to wątek głównie dla innych, nie dla nas.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1611  Wysłany: 2011-10-31, 16:21  


Zrobiono z niego jakąś stypę... to miał być wątek merytoryczny...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #1612  Wysłany: 2011-10-31, 16:24  


Gazda napisał/a:
A już najmniej opisywanie cudzego konania, opisy duchów, zwidów czy innych pierdół.

czyli Zaduszki na całego :lol:
imprezka dość pogańska (vide "Dziady")
:trala:
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1613  Wysłany: 2011-10-31, 16:37  


Cała rzesza ludzi nie ma pojęcia czemu i komu tak naprawdę ma służyć to forum. Bo moim zdaniem najpierw ma pomagać chorym, a w drugiej kolejności rodzinom chorych. Opisywanie cudzego konania, delektowanie się wprost czyimś cierpieniem, płacze i głośne modlitwy na pewno pozytywnego wpływu na chorych nie mają. Ja po odejściu bliskich cierpię w milczeniu, a darcie się o cierpieniu na całe gardło uważam za pozę, i zakłócanie zmarłym spokoju. Z kolei kultywowanie cierpienia przez rodziny zmarłych na raka z całą pewnością nie spowoduje szybszego osiągnięcia równowagi i odzyskania spokoju. No i jeszcze ten tłum "pocieszycieli"... A zresztą... może to ja się mylę i jestem w "milczącej mniejszości"?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1614  Wysłany: 2011-10-31, 16:40  


Gazda, znalazłam dla Ciebie królicze uszka... Ale boję się, że ktoś je znowu "posprząta" 8-)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #1615  Wysłany: 2011-10-31, 16:44  


Gazda napisał/a:
A zresztą... może to ja się mylę i jestem w "milczącej mniejszości"?

Nie,nie jesteś w mniejszości.Podpisuję się pod tym co piszesz bo i ja mam takie odczucia.
"Syty głodnego nie zrozumie.."
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #1616  Wysłany: 2011-10-31, 16:46  


Gazda napisał/a:
"milczącej mniejszości"?

milcząca większość i tak zawsze jest w mniejszości
|idiota|
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1617  Wysłany: 2011-10-31, 16:53  


Dobra, mam wrażenie, że wzywasz do tablicy...
Mam odwagę to stanę.
Moje odczucia są takie, że faktycznie celebruje się tu ból i rozpacz PO. Już to zresztą niejednokrotnie napisałam. Nie mi oceniać co komu do szczęścia potrzeba, bo jak się okazuje potrzeby są różne.
W każdym razie zawsze wkurzało mnie "stawianie" wirtualnych świec, ogólny lament, bez zadumy...
To forum ma pomagać nie tylko chorym, co prawda, ale i tym "niezdiagnozowanym" zdrowym.

Dopiszę tylko tyle: CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ!


Aniaha, to chodzi chyba o to, że wszyscy wolą siedzieć cicho, może ktoś inny załatwi za nich sprawę.
Chciałam Wam tylko jeszcze podłączyć moją ulubioną kultową piosenkę:
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #1618  Wysłany: 2011-10-31, 17:17  


Gazda....JESTES WIELKI!

Ja się naście razy przymierzałam do napisania może niemiłych rzeczy ale zawsze sobie tłumaczyłam...babo, weź na wstrzymanie. Do białej gorączki doprowadza mnie to rozdzieranie szat - niby każdy ma prawo przeżywać żałobę po swojemu - ale do cholery! to niczemu nie służy!
Mam jedną, jedyną ukochaną córę, nadajemy na tych samych falach, lubimy te same filmy, książki, śmiejemy się z tego samego ale nie wyobrażam sobie, że po mojej śmierci będzie robić z siebie łzawą płaczkę! Chyba zejdę z góry albo z innego miejsca, do którego trafię i kopnę ją w d.....ę! NIE! Ma mnie pamiętać jako fajną matkę, wspominać jak nam było dobrze, śmiać się - bo to lubiłyśmy najbardziej...

Popieram Cię z całego serca. Jeśli już kogoś wspominamy, to wspominajmy to co było fajne. Dziękujmy za to, że ta osoba była w naszym życiu ale do licha, po co to rozdzieranie szat! Większość tu się deklaruje jako osoby wierzące, więc nie utrudniajcie swoim bliski odejścia....litości!
Życie samo w sobie jest piękne a śmierć mamy niejako w papierach i po co robić cyrk!

Ufffff.......ulżyło mi i mam głęboko w poważaniu co kto sobie o mnie pomyśli!

To powiedziałam ja: Zosia.

[ Dodano: 2011-10-31, 17:20 ]
A przyjaciół. którzy byli w moim życiu i tych, którzy tylko mignęli wspominam w cichości ale za to z ogromną sympatią i podzięką za to, że byli.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
granda 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Cze 2011
Posty: 227
Pomogła: 20 razy

 #1619  Wysłany: 2011-10-31, 17:23  


Zoju, pięknie napisane!! Kocham Cię!
_________________
"Ważne jest nie to, co ze mną zrobiono, lecz to co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono"
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1620  Wysłany: 2011-10-31, 17:24  


CYTUJĘ słowa Gazdy:
" A zdrowe osoby które tam piszą urządzają sobie coś w rodzaju imprez na grobach. I oczywiście mają w dupie to, że nam, chorym, potrzebna jest przede wszystkim siła, wiara i nadzieja... A już najmniej opisywanie cudzego konania, opisy duchów, zwidów czy innych pierdół."

Gazda jeżeli cokolwiek zrobiło Ci ogromną przykrość z mojej strony, to bardzo mocno Cię przepraszam.
Uważam jednak, że nikt nie urządza tutaj sobie czegoś w rodzaju "imprez" na grobach.
Te osoby też tu walczyły a różnego typu Nasze rozmowy zostały przeniesione do odpowiednich miejsc tak abyśmy i my mogli sobie słowem pomóc (za co dziękuję forum).
Tak samo jak i staramy dać się nadzieję i wiarę walczącym tak samo mocno pamiętamy o Naszych bliskich, czy mamy o tym zapomnieć, nie wspominać ? Gazda ja też troszkę czuję się urażona Twoim stwierdzeniem co nie znaczy, że nie przyznam Ci racji! Masz Swoją rację w tym całym stwierdzeniu. Ale proszę nie myśl, że my urządzamy sobie imprezy z grobów, rozmawiamy o pierdołach itp. to są rzeczy dla Nas też ważne co zaznaczam nie oznacza, że pamiętamy o Was.
Dla mnie ten temat też był na początku takim tematem rozmów o pierdołach nie na temat jednak nigdy głośno tego nie powiedziałam nie chcąc nikogo urazić. Rzadko zaglądałam. Po jakimś jednak czasie zaczęłam częściej zaglądać co uświadomiło mi, że się myliłam. Uświadomiło mi, że ten temat jest również bardzo potrzebny jakieś części Naszych forumowiczów. Zaczęłam zaglądać , uśmiechać się czego też potrzebowałam. Takie tematy o pierdołach przenoszą Nas w inny świat, świat którego potrzebujemy.
Gazda z mojej strony przepraszam. Wybacz też ale ja nie potrafię zapomnieć i nie mam nikogo przed kim mogłabym się otworzyć. Mam Was :tull:
Dziękuję za forum, za Twoje uwagi, za Twój temat i proszę choć troszkę o zrozumienie i Nas .
Mam nadzieję, że po Swojej wypowiedzi, która nie ma na myśli kogoś zranić będę dalej mile widziana w Twoim wątku.

[ Dodano: 2011-10-31, 17:27 ]
p.s przperaszam miało być tak napisane
co nie oznacza zaznaczam, że my nie pamiętamy o Was

[ Dodano: 2011-10-31, 17:29 ]
PAMIĘTAMY I O WAS
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group