1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
U Gazdy
Autor Wiadomość
granda 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Cze 2011
Posty: 227
Pomogła: 20 razy

 #1621  Wysłany: 2011-10-31, 17:34  


Anelia napisał/a:
Ale proszę nie myśl, że my urządzamy sobie imprezy z grobów,

My urządzamy. Ja do Mamy zabieram jej ulubione piwo, a do dziadków co roku chodzę z winem. Myślę, że Oni cieszą się z tego.
_________________
"Ważne jest nie to, co ze mną zrobiono, lecz to co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono"
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1622  Wysłany: 2011-10-31, 17:38  


Przepraszam ale ten wątek nie jest do przepraszania, ten wątek jest do czegoś zgoła innego. Tu są Ci co mają zryte berety.

Anelia, nie chodzi o to żebyś nie pamiętała ale o to żebyś trochę ciszej łkała. Ja też przeżywam kilka śmierci moich bliskich. I to nie tylko w mijającym roku. Powinnam o tym pisać? Jakie zamówiłam kwiaty? Ile zniczy postawię? A kogo to...?
Nie, ja robię coś innego. ROBIĘ! Nie piszę o tym robieniu. Wiem, że nie każdy umie się pozbierać, mnie też nie jest łatwo. Czasem się zastanawiam... Ileż hospicjów byłoby wdzięcznych za pomoc... Pewnie przyjmą chętne dłonie. A tu się marnotrawi tylko siły.
Nie umniejszam przeżywania, pewnie jutro będę miała doła jak stąd do Żegiestowa.... A później zrobię fasolkę na obiad, bo moje dziecko lubi :)
A w Zaduszki... Wypiję wino za to, że moją mamę już nic nie boli.

Gazda, chcesz tego króliczka? :--:
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #1623  Wysłany: 2011-10-31, 17:55  


jo_a napisał/a:
Przepraszam ale ten wątek nie jest do przepraszania, ten wątek jest do czegoś zgoła innego. Tu są Ci co mają zryte berety
:!!!:
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
AdArk 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 372
Pomógł: 66 razy

 #1624  Wysłany: 2011-10-31, 19:50  


Gazda podjąłeś bardzo ważny temat, dotyczący granic.
Tylko kto ma zdecydować gdzie je postawić? Gdzie jest jeszcze norma, a gdzie już zaczyna się patologia?
Cytat:
Cała rzesza ludzi nie ma pojęcia czemu i komu tak naprawdę ma służyć to forum. Bo moim zdaniem najpierw ma pomagać chorym, a w drugiej kolejności rodzinom chorych.

Zgoda, tylko w przeważającej mierze jest to pomoc chorym poprzez zdrowych bliskich. Ta perspektywa wszystko zmienia i myślę, że wiele tłumaczy.

Cytat:
Z kolei kultywowanie cierpienia przez rodziny zmarłych na raka z całą pewnością nie spowoduje szybszego osiągnięcia równowagi i odzyskania spokoju.
Z tym można dyskutować..Być może opisywanie traumatycznych przeżyć pomaga uporządkować emocje,

Cytat:

No i jeszcze ten tłum "pocieszycieli"

...czyli forumowicze bez wiedzy medycznej i ci których bliscy już nie żyją :?: ;)

jo_a napisał/a:
Tu są Ci co mają zryte berety.
na forum czy w tym wątku :)
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #1625  Wysłany: 2011-10-31, 20:31  


W Gazdowym wątku zagościła nie zdrowa atmosfera a to dlatego , że pozwoliłam sobie zapalić znicza dla Tych co odeszli , ja też straciłam Tatę i przyjaciół ale nie mam potrzeby opisywania żałoby na forum , ludzie w różny sposób to przeżywają , jest odpowiedni wątek więc jeśli czują taką potrzebę niech piszą o tym , a wątek U Gazdy niech wróci na właściwy tor , bez obrazy _littleflower_
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1626  Wysłany: 2011-10-31, 20:37  


AdArk,
Cytat:
jo_a napisał/a:
Tu są Ci co mają zryte berety.

AdArkna napisał/a:
forum czy w tym wątku :)


Jedno nie wyklucza drugiego, jakby 8-)
Aczkolwiek miałam na myśli TEN wątek. Pozdrawiam :)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1627  Wysłany: 2011-10-31, 20:49  


jo_a napisał/a:
Anelia, nie chodzi o to żebyś nie pamiętała ale o to żebyś trochę ciszej łkała.

jo_a, proszę Cię, uwierz mi staram się! Wiesz ile razy zaczym kliknę na "wyślij"zastanawiam się i kasuję to, wielokrotnie kasuję i nie wysyłam ? Przychodzi jednak czas kiedy jest to silniejsze odemnie.
jo_a,
Chciałabym być taka jaka Ty jesteś.

sonia21 napisał/a:
a wątek U Gazdy niech wróci na właściwy tor , bez obrazy

Ja chciałam tylko kilka kwestii wyjaśnić i Gazdę przeprosić jeżeli poczuł się urażony z mojej strony (jednak mój miły gest, moje przeprosiny też są chyba nie na miejscu?). Nie tak to wszystko miało być zrozumiane. Nie chciałam nikogo urazić i też uważam, że dobrze by było gdyby wątek wrócił na odpowiedni tor, bo jakby nie patrzeć zabrało Nam tej luzniejszej atmosfery, którą tu znajdujemy :roll:

sonia21 napisał/a:
ludzie w różny sposób to przeżywają , jest odpowiedni wątek więc jeśli czują taką potrzebę niech piszą o tym ,

sonia21, dziękuję :tull:

A teraz czekam na Gazdę niecierpliwie, bo tak jakoś smutno mi, że poczuł się zle.
Gazda, jesteś ?
Gazda mogę tu od czasu do czasu zaglądać jeszcze :oops: :roll: ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #1628  Wysłany: 2011-10-31, 22:51  


Gazdo to ja może troszkę podepnę się pod temacik .
Szukamy dzisiaj z mężem w szafie w przedpokoju jakiejś szmaty do samochodu - a tu nagle jak coś się nie zatłucze .
Ja dostałam śmiechawy a Piwożłop aż przetarł ślepia ze zdumienia , nagle naszym oczom ukazała się Litrowa butelka nalewki wiśniowej :mrgreen: , schowanej przez Moją Teściową - Ponad rok temu . Naleweczkę schowała przed Moim Tesciuniem - aby przypadkiem kolegów nie poczęstował ;) .
Teściowa uwielbia wszystko tak dobrze schować żeby nikt nie znalazł potrzebnej rzeczy - a zwłaszcza Ona sama .
No i jak tu nie wierzyć w duchy - skoro Teściunio tak nas cudnie nakierował .
A że nalewka wskazana przez Teścia Musi mieć niesamowitą moc :
Twoje zdrowie Kochany Gazdo - Twoje Zdrowie :cmok:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1629  Wysłany: 2011-11-01, 18:29  


Słuchajcie... nie zarzuciłem nikomu złej woli. Mnie chodzi tylko o odrobinę empatii i zrozumienia. Wątek o umieraniu miał służyć rodzinom chorych w stanie terminalnym. A teraz co? Zanim ktoś, komu zawarte tam informacje są potrzebne przedrze się przez całą masę zbędnego spamu, jego bliski zdąży odejść. Prosiłem znajomego lekarza, by zaczął czytać nasze forum i pomagać. Jaką odpowiedź uzyskałem? Żebym mu wskazał wątki merytoryczne, bo on sam ma problem z ich znalezieniem. Przecież każdy ma, lub może mieć swój wątek. Są kciuki, komentarze, można założyć i opiekować się jakimkolwiek wątkiem. To nie... Jest grupa osób, która pisze coś w wątku swoim, potem to samo w umieraniu, i w kilku wątkach merytorycznych (a raczej takich, które miały być merytorycznymi). Zrozumcie, wątki merytoryczne powinny takimi zostać, żeby można było komuś POMÓC!!!!!! Zaśmiecając je czynicie te wątki nieczytelnymi dla lekarzy... I to nie jest tak, że jestem przeciwny wspieraniu, czy trzymaniu kciuków - wielu osobom to jest cholernie potrzebne. Ale czyńmy to we właściwych wątkach, bo zaśmiecanie tych merytorycznych często zniechęca lekarzy do konsultacji on-line...
Dobra, wyrzuciłem co mam na wątrobie, teraz przeczytam coście tam wyżej napisali i zacznę pajacować. Wolno mi, a co... Jestem przecież u siebie :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #1630  Wysłany: 2011-11-01, 18:32  


Gazdo....powtórzę...JESTES WIELKI!

Trzymaj się, pajacuj, bądź sobą :-D

A ja podpisuję się pod Twoim postem ręcyma i nogami :-D
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #1631  Wysłany: 2011-11-01, 19:12  


No... doczytałem.

Anelio, , zawsze bardzo miło mi będzie zobaczyć Cię w moim wątku. Jeszcze milej by było spotkać się na jakimś zlocie, bo mi zawsze krew szybciej krąży jak jakąś fajną babeczkę widzę, a na dodatek wyobraźnię mam bujną.
AdArk - dziękuję za docenienie wagi moich wypowiedzi, ale wybacz brachu - dalszej części nie zrozumiałem.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #1632  Wysłany: 2011-11-01, 19:29  


Witaj Gazdo :sun:
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1633  Wysłany: 2011-11-01, 19:47  


Gazda napisał/a:
Anelio, , zawsze bardzo miło mi będzie zobaczyć Cię w moim wątku. Jeszcze milej by było spotkać się na jakimś zlocie


to miłe ... :roll: nie uwierzysz... i mi przez głowę taka cicha myśl co do zlotu przeszła, szczególnie po tej krótkiej wymianie zdań :--:

Gazda, zauważyłam, że należysz do osób, które lubią postawić na Swoim. Ja też (choć bywają i momenty, że z ciężkim sercem ulegam, bo albo dalsz dyskusja do niczego nie prowadzi albo po prostu nie ma sensu) I wyobraziłam sobie zlot i te iskry pomiędzy Nami :roll: :trtd:
Pomyślę nad zlotem, bo nie da się ukryć, że chciałabym poznać osobę, której ostatnio tak dużo zrobiło się na forum ;) Bardzo chciałabym Cię poznać w realu i sprawdzić czy ta Twoja bujna wyobraznia jest aż tak bujna też w rzeczywistości ;) ?
....choć i przez głowę przeszła (na szczęście już "sobie poszła") też myśl ... "a może zacząć się już bać ?" |hmm|
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1634  Wysłany: 2011-11-01, 19:57  


Anelia,
Cytat:
....choć i przez głowę przeszła (...) też myśl ... "a może zacząć się już bać ?"

bój się
Gazda,
Cytat:
czy ta Twoja bujna wyobraznia jest aż tak bujna też w rzeczywistości ;) ?

wyzwanie!

OLE!



A tak odbiegając od ogólnego uwodzenia założyciela tego wątku...
Gdzie jest (mój błehehe) Rich-u Ha?!
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #1635  Wysłany: 2011-11-01, 22:00  


dobranoc jutro będzie lepszy dzień :)
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group