1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2012-05-19, 21:29
Historia Uli
Autor Wiadomość
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #181  Wysłany: 2011-09-18, 11:24  


andromeda napisał/a:
chciałam tylko nieśmiało napomknąć, że gdyby okazało się, że więcej osób się zmobilizuje i zrobi się z tego większa kwota to trzeba będzie zacząć uważać na Urząd Skarbowy - bez podatku można przyjąć 4902 pln na 5 lat, powyżej tej kwoty trzeba zacząć odprowadzać podatek, albo... przekazywać dary w gotówce :twisted:



W przepisach nie jestem biegła, ale czy nie było by bezpieczniej przesłać pieniądze na konto fundacji z dopiskiem dla Uli ?
_________________
olaczek
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #182  Wysłany: 2011-09-18, 11:36  


No właśnie , nikt o tym nie pomyślał , może by zabrał głos w tej sprawie ktoś z zarządu fundacji ?
olaczek ma dobry pomysł a i ja będę spokojna
pozdrawiam
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #183  Wysłany: 2011-09-18, 11:50  


czekamy na Magdę...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
harpiatoja 


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 186
Skąd: gliwice
Pomogła: 22 razy

 #184  Wysłany: 2011-09-18, 16:11  


Soniu, dawaj numer konta na pw, szkoda czasu |buziaki|
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #185  Wysłany: 2011-09-18, 17:36  


Skoro szkoda czasu na naszą opinię to zamykam wątek do jutra/pojutrza.
Wróciłam dziś z kilkudniowej podróży służbowej - rozumiem, że 2 dni niczego specjalnie nie zmienią a będzie to jakaś z Waszej strony grzeczność i danie nam czasu do przygotowania opinii na ten temat.

Proszę też o nie przesyłanie w w/w okresie za pośrednictwem serwera forum (np. prywatne wiadomości) informacji o jakichkolwiek rachunkach do wpłat.

Taka zbiórka powinna mieć ręce i nogi.
Zastanowimy się jak rzeczowo pomóc Uli - tak, by zyskała więcej niż jednorazowo np. kilkadziesiąt złotych, a osoby, które będą chciały dokonać darowizny / wpłat na rzecz tej chorej - były pewne na co konkretnie pieniążki zostaną przeznaczone.
Tak to działa we wszystkich Fundacjach: nie ma tam miejsca na niezorganizowane, "dzikie" zbiórki.
Jeśli chora Ula potrzebuje pomocy - nie pozostawimy jej z tym samej. Tego możecie być pewni.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #186  Wysłany: 2011-09-22, 19:49  


Otwieram z powrotem wątek - na tę chwilę głównie po to by sonia21 mogła tu dalej o Uli pisać.

Sprawa zbierania środków na potrzebujących chorych została przez nas zbadana, i tak:
  1. Fundacja winna mieć zgodę właściwego ministra na zbiórkę publiczną w tym konkretnie celu (tj. na gromadzenie środków dla chorych, którym zostaną one wypłacone na takich a nie innych warunkach)
  2. Chory musi wypełnić stosowny wniosek i dostarczyć właściwe dokumenty zaświadczające o jego stanie zdrowia, statusie materialnym etc. Musi również zadbać o fakturowanie wydatków - fundacje generalnie nie przekazują choremu zebranych pieniążków, a opłacają daną należność bezpośrednio podmiotowi, który fakturę wystawia (np. aptece za zakupiony lek).
  3. Chory winien odprowadzić podatek od darowizny zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Ze względu na fakt, że nasza Fundacja nie zajmowała się nigdy zbiórkami pieniędzy dla chorych i nie posiada na to ministerialnej zgody (musielibyśmy o nią dopiero wystąpić) - poprosiliśmy zaprzyjaźnioną Fundację o pomoc. Mamy już spis dokumentów, które powinno się przedstawić do otwarcia subkonta na Ulę. Spis ten (oraz wniosek) został soni21 przesłany.

Jeśli uda się uruchomić w/w subkonto - natychmiast zamieścimy tu tę informację, wraz z numerem rachunku bankowego i oczywiście nazwą Fundacji, która zgodziła się pomóc.

Myślę zatem, że temat zbiórki pieniędzy (i formy tej zbiórki) mamy omówiony i w jakimś stopniu rozwiązany (reszta obecnie w rękach samej potrzebującej) i można wątek otworzyć.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #187  Wysłany: 2011-09-22, 20:16  


::thnx:: :brav: |przytula| :)
Te emotikonki to zamiast słów,których właściwie brak,aby podziękować za zajęcie się sprawą Uli.
 
andromeda 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 87
Pomogła: 8 razy

 #188  Wysłany: 2011-09-22, 20:47  


Super _littleflower_
A co jeśli chodzi o przekazywanie "darowizn" rzeczowych? bo pojawiały się propozycje ubrań i komputera. Czy możemy oddolną inicjatywą po prostu przesyłać paczki Uli z rzeczami, których mamy nadmiar, a Uli są potrzebne?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #189  Wysłany: 2011-09-22, 20:58  


Myślę, że w tej sprawie powinna się wypowiedzieć Sonia. Z tego co wiem (a mogę się mylić), stosunki między Ulą a jej rodziną, u której mieszka, nie są najlepsze... Chodzi o to, by nie były to prezenty dla rodziny, a dla potrzebującej... Poza tym, Ula chyba nie posługuje się komputerem...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #190  Wysłany: 2011-09-22, 21:08  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Jeśli uda się uruchomić w/w subkonto - natychmiast zamieścimy tu tę informację, wraz z numerem rachunku bankowego i oczywiście nazwą Fundacji, która zgodziła się pomóc.


Byłoby wspaniale! :-D
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #191  Wysłany: 2011-09-22, 21:11  


Tutaj popieram Gazdę, bo jeżeli jest tak źle w rodzince Uli, to fanty rzeczowe a zwłaszcza komputer zrobi frajdę niewłaściwym ludziom. Trzeba to przemyśleć i zorganizować logicznie, żeby miało "ręce i nogi".
_________________
Ala
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #192  Wysłany: 2011-09-22, 21:59  


Przypominam:
sonia21 napisał/a:
o kurcze nie wiem , ostatnio Ula coś wspomniała że nie ma w co się ubrać bo strasznie przytyła waży obecnie 90 kg przy wzroście 160 cm no nie wiem tak jestem zaskoczona , że nie potrafię myśleć :heart: z całego serca dziękuję _littleflower_

z tego raczej nie skorzysta rodzina, która jak napisała sonia jest do du...
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #193  Wysłany: 2011-09-22, 22:06  


wobec czego uważam, by wszelkie darowizny uzgadniać właśnie z Sonią.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #194  Wysłany: 2011-09-22, 23:46  


Witajcie kochani
już pisałam w jakimś poście , żadnego komputera nie będziemy robić prezentów rodzinie absolutnie nie mam pojęcia co można by było jej dać jeszcze oprócz ubrań ? będę rozmawiała 3 października z onkoloszką to zapytam czy może jakieś witaminy co by jej nie zaszkodziło nie mam pojęcia , o rany pomyślcie Wy nie mogę zebrać myśli :-(
rozmawiałam z Ulą dzisiaj telefonicznie nic się nie dowiedziałam dół totalny bardzo płakała nie wiem o co chodzi ?

DSS bardzo bardzo dziękuję _littleflower_ _littleflower_ _littleflower_
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #195  Wysłany: 2011-09-23, 08:29  


Nutridrinki?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group