1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2012-05-19, 21:29
Historia Uli
Autor Wiadomość
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #196  Wysłany: 2011-09-26, 22:18  


Witam kochani
dzisiaj zadzwoniła do mnie Ula , była na badaniach krwi , jutro następna chemia o ile wyniki na to pozwolą , dalej totalny dół nie chciała powiedzieć przez telefon co się dzieje ? przyjedzie 3 października żeby się spotkać i porozmawiać , powiedziała że w tedy wszystkiego się dowiem , nie mam pojęcia o co chodzi ? :-(
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #197  Wysłany: 2011-09-26, 22:22  


soniu21, tak przykro to wszystko czytać. Jestem całkowicie bezradna wobec czyjejś słabości psychicznej. :cry: Mam nadzieję, że choć trochę Ula odzyska radość życia, choć trochę dostrzeże urodę życia.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #198  Wysłany: 2011-09-26, 22:58  


odnoszę wrażenie , że jej już na niczym nie zależy :-(
nie ma dla kogo żyć , ma rodzinę ale jaką ? żadnego wsparcia i pomocy , przykre to wszystko jest bardzo przykre :-( kompletnie nic , nic nie mogę z tym zrobić :cry:
żeby chociaż bliżej mieszkała :? [zalamka]
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #199  Wysłany: 2011-09-26, 23:14  


Nawet nie umiem sobie wyobrazić jak przerażona musi być Ula .
Skąd tyle sk.......wa na tym świecie . :<:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #200  Wysłany: 2011-09-26, 23:22  


erin29 napisał/a:
Skąd tyle sk.......wa na tym świecie .

Nie dość, że dopadają nas choroby, katastrofy z 'natury', to jeszcze ludzie potrafią Ci przywalić, tak że nogami się nakryjesz.
Większość 'skur...syństwa' w życiu ludzie Ci zafundują.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #201  Wysłany: 2011-09-26, 23:25  


Sonia to jak spotkasz Ulę w realu,zorientuj się jak możemy Jej pomóc.Koniecznie zapytaj o adres do korespodencji,czy ewentualnie wysłania jakiego wsparcia finansowego.
I ja wciąż myślę,jak Ona sobie radzi z tym dojazdem na badania,czy chemię .Serdecznie pozdrawiam,sarenka. :)
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #202  Wysłany: 2011-09-26, 23:27  


A taka prosta zasada by wystarczyła ; Traktuj ludzi tak jak Ty chciałbyś być traktowany . :)
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #203  Wysłany: 2011-09-26, 23:46  


Oj dziewczyny my mamy jednak szczęście przez duże " SZ " mamy kochające rodziny
ściskam Was wszystkie od Uli _itsme_
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #204  Wysłany: 2011-09-27, 08:30  


sonia21, co ze składką? Wnosek o którym pisała DSS wypełnic ma Ula? Może jest mozliwośc już zacząć zbierać pieniążki, tak żebyś na 3-go miała jakąs konkretną kwotę. Może by tak chocby po 50 zł każdy wpłacił, żeby choć na dojazdy było? Czy po parę złotych na Twoje konto, żebyś mogła np. jakieś dobre czekoladki czy likierek kupić na poprawę Uli humoru? I kwiaty od nas na forum. ;) (Tak chyba można? )
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #205  Wysłany: 2011-09-27, 19:44  


Ewelina Żurek napisał/a:
Czy po parę złotych na Twoje konto,
-komuś trzeba wierzyć.Teraz trafi na Ciebie.Podaj proszę na pw lub maila konto do Ciebie.Faktycznie te 50 zł od osób,które mogą tyle wysupłać,jest kwotą taką sensowną.Tylko jeśli Ula miałaby z tego zdążyć skorzystać,to do 3 mało czasu nam zostało.Pieniądze wpłacone na konto,też kilka dni wędrują nim na koncie się pojawią.Dobrym jak sądzę rozwiązaniem byłoby,gdybyś do swego konta założyła subkonto,a potem jak już Ula miałaby swoje,to łatwo byłoby dla Niej przelać.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #206  Wysłany: 2011-09-27, 22:50  


Dzisiaj rozmawiałam z Ulą telefonicznie dostała chemię , którą w przyszły wtorek zmienią bo obecna nie pomaga :-( co do konta , Ula zrezygnowała z pomocy zaprzyjaźnionej fundacji nie da rady pozbierać dokumentów jest zbyt chora żeby za tym jeździć , bardzo się męczy , jest śpiąca , ciężko jej chodzić , bardzo bolą Ule wszystkie kości najbardziej w nogach , chce już iść do hospicjum , chciałaby odpocząć troszeczkę , paczuszka z ciuszkami doszła dziękuję w imieniu Uli _littleflower_ cóż mogę więcej napisać :cry: nie wiem jak jej mogę / możemy pomóc ?

Ps. ja konta nie posiadam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #207  Wysłany: 2011-09-27, 22:58  


http://wykroczenia.wieszj...zezwolenia.html
"każdy, kto bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar, podlega karze grzywny.

Czyn taki może być popełniony umyślnie. Warto zauważyć, że ustawodawca wprowadził także karalność podżegania (nakłaniania) i pomocnictwa (ułatwiania)."

"Kiedy zezwolenie nie jest potrzebne

Zgodnie z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych zezwolenie nie jest potrzebne m.in. do zbierania ofiar na cele religijne, kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą, naukową, oświatową i wychowawczą; do zbiórek przeprowadzanych w drodze loterii pieniężnych lub fantowych, jeżeli zbiórki są przeprowadzane w miejscach publicznych; do zbiórek przeprowadzanych w lokalach prywatnych wśród grona znajomych, osobiście przeprowadzających zbiórkę; do zbiórek wśród młodzieży szkolnej w lokalach szkolnych, odbywających się na podstawie zezwolenia władz szkolnych. "

Nie myślałam, że to aż tak skomplikowane... :uuu:

[ Dodano: 2011-09-27, 22:59 ]
"kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą" - może jakoś przez kościół??
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #208  Wysłany: 2011-09-27, 23:00  


sonia21 napisał/a:
chce już iść do hospicjum

Dopóki jest leczona onkologicznie (hospitalizowana lub przyjmująca chemioterapię w trybie ambulatoryjnym) nie może skorzystać z usług hospicjum stacjonarnego (nakładanie się na siebie świadczeń).
Czy wyraża wolę przerwania leczenia onkologicznego (ma do tego prawo, ponadto szanse na odpowiedź na leczenie są zapewne już bardzo niewielkie) ?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #209  Wysłany: 2011-09-27, 23:01  


sonia21 napisał/a:
Ula zrezygnowała z pomocy zaprzyjaźnionej fundacji nie da rady pozbierać dokumentów jest zbyt chora żeby za tym jeździć

wyobrażam sobie... :-(
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #210  Wysłany: 2011-09-27, 23:18  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Czy wyraża wolę przerwania leczenia onkologicznego (ma do tego prawo, ponadto szanse na odpowiedź na leczenie są zapewne już bardzo niewielkie) ?


nie wiem czy dalej będzie brała chemię, odpowiedzi na leczenie nie ma żadnej , poczekajmy do poniedziałku wszystko będę już wiedziała takie tematy to nie na telefon a i Uli nie chcę męczyć , nie wiem co ona biedna z tym zrobi ? już raz chciała odmówić leczenia a była w dużo lepszej formie :-( a teraz nie wiem nie będziemy gdybać smutne to jest ale musimy poczekać
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group